۳۰ شرکت مطرح ژاپنی روی «نسخه خصوصی ین دیجیتال» کار می‌کنند

۳۰ شرکت مطرح ژاپنی روی «نسخه خصوصی ین دیجیتال» کار می‌کنند

گروهی متشکل از شرکت‌های ژاپنی اعلام کرده‌اند که در طرحی آزمایشی برای توسعه یک ارز دیجیتال خصوصی که به‌عنوان مکملی با ارزهای رایج و پول نقد کار می‌کند، شرکت می‌کنند.

به گزارش کوین دسک و به نقل از خبرگزاری رویترز، روز پنجشنبه ۳۰ شرکت ژاپنی در حوزه ارتباطات، فروش و خدمات برای همکاری در این طرح آزمایشی اعلام آمادگی کرده‌اند.

این نسخه از ین دیجیتال بر روی یک پلتفرم تسویه‌حساب معمولی اجرا می‌شود و بانک‌ها نیز وظیفه عرضه ین‌های موردنیاز را برعهده خواهند داشت. شایان ذکر است که بعداً امکان عرضه این ین‌ها برای سایر نهادها هم وجود خواهد داشت.

هیرومی یاماوکا (Hiromi Yamaoka)، رئیس این گروه و از کارکنان سابق بانک مرکزی ژاپن، در مصاحبه خود با رویترز گفت:

نمی‌خواهیم که یک پلتفرم دیگر به جمع پلتفرم‌های دیگر اضافه کنیم که بعد از مدتی بلااستفاده شوند. قصد داریم یک چارچوب درست کنیم که پلتفرم‌های دیگر هم بتوانند بدون مشکل و سازگار با آن کار کنند.

ژاپن یکی از کشورهایی است که مردم آن علاقه زیادی به استفاده از پول نقد دارند؛ از همین رو یکی از اهداف این طرح را می‌توان تشویق مردم به استفاده بیشتر از پول‌های دیجیتال دانست.

بانک مرکزی ژاپن، پیش‌تر اعلام کرده بود که بر روی یک ارز دیجیتال ملی کار می‌کند و برنامه دارد تا سال آینده میلادی آزمایش آن را آغاز کند.

اشتراک
اطلاع از
guest
0 دیدگاه
بازخوردهای داخلی
مشاهده تمام دیدگاه‌ها
ارزهای دیجیتاللیست کامل
اخبار و مقالاتاخبار و مقالات بیشتر
صرافی ارزهای دیجیتالصرافی های بیشتر
دستگاه ماینر ارزهای دیجیتالدستگاه های بیشتر
موردی یافت نشد.
0
دیدگاه خود را به اشتراک بگذاریدx
()
x