بازداشت تولیدکنندگان نرم افزارهای استخراج مخفیانه در ژاپن

بازداشت تولیدکنندگان نرم افزارهای استخراج مخفیانه در ژاپن

بر اساس گزارشات منتشر شده در ژاپن، ۱۶ نفر به جرم ساخت نرم افزارها و کدهای استخراج بدون اجازه یا همان «کریپتوجکینگ» در ارز دیجیتال مونرو، بازداشت شده اند.

بر اساس گزارش خبرگزاری « The Asashi Shimbun » در ژاپن، دادستان‏های محلی ۱۶ نفر را به واسطه‏ی شرکت در یک جرم انجام گرفته در قالب کریپتو، بازداشت نموده است. همانطور که می‏دانید در سال‏های اخیر ارزش و اهمیت ارزهای دیجیتال دو چندان شده است و با افزایش قیمت این ارزها در بازارهای جهانی، افراد بسیاری نسبت به سرمایه گذاری در این زمینه علاقه مند شده اند. البته راه دیگری برای بدست آوردن ارزهای دیجیتال در قالب عمل استخراج وجود دارد که افراد با استفاده از سخت افزارهای قدرتمند می‌‏توانند نسبت به تولید ارزهای دیجیتال اقدام نمایند. اما در این بین افراد دیگری هم هستند که قصد دارند به جای استفاده و خرید سخت افزارهای خود، از تجهیزات افراد دیگر و بدون آگاهی آن‏ها استفاده کرده و ارز دیجیتال مورد نظر خود را تولید نمایند که به این عمل سودجویانه، اصطلاحا «کریپتو جکینگ» گفته می‏شود که در ژاپن به عنوان یک جرم شناخته شده و با افرادی که این جرم را مرتکب می‏شوند برخوردهای شدیدی صورت می‏گیرد.

بازداشت تولیدکنندگان نرم افزارهای استخراج مخفیانه در ژاپن

در کریپتوجکینگ، مجرمین، بدافزار خود را در کامپیوترهای افراد مورد نظر بدون آگاهی صاحب کامپیوتر نصب یا با کد فعال می‌نمایند. این افراد همچنین  متهم هستند که به واسطه‏‌ی داشتن وب سایت‏های مختلف، کدهای مخرب خود را به طور گسترده‏ای در محیط اینترنت پخش نموده اند. یکی از این کد‌ها، Coinhive است که برای استخراج ارز دیجیتال مونرو مورد استفاده قرار می‏گیرد.

بر اساس این گزارش، افراد دستگیر شده در این جریان، ۱۶ نفر مرد در بازه‏‌ی سنی ۱۸ تا ۴۸ سال هستند که تخمین زده می‏‌شود مقدار پول و سرمایه‏‌ی دزدیده شده توسط این افراد در حدود ۱۲۰ هزار ین ژاپن می‎باشد. همچنین طبق بازجویی‌های به عمل آمده این افراد فقط توانسته‌‏اند که ۷۰ درصد از مونروی تولید شده را بدست آورند و ۳۰ درصد باقی مانده در اختیار سایت Coinhive قرار گرفته است.

کدهای سایت Coinhive در سال ۲۰۱۷ به عنوان یکی از پر استفاده و گسترده‌‏ترین ابزار تولید مونرو در کل اینترنت شناخته شده بود. این کد برای تولید ارز دیجیتال مونرو از قدرت پردازش سیستم‏های کامپیوتری افراد بازدید کننده استفاده می‏‌نماید. افراد سودجو از این ابزار بیش‏تر برای مورد هدف قرار دادن بازدیدکنندگان یوتیوب و سایت‏های دولتی و دانشگاهی استفاده نموده‌اند.

منبع: Cointelegraph
ممکن است علاقه مند باشید
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

0 دیدگاه