درخواست ۱۱ نماینده کنگره آمریکا از وزارت خزانه‌داری برای کمک گرفتن از بلاک چین در بحران کرونا

درخواست ۱۱ نماینده کنگره آمریکا از وزارت خزانه‌داری برای کمک گرفتن از بلاک چین در بحران کرونا

یازده نفر از اعضای کنگره آمریکا، خواستار به کار‌گیری فناوری‌های جدیدی مانند بلاک چین و تکنولوژی دفتر کل توزیع‌شده (DLT) توسط وزارت خزانه‌داری شدند. آن‌ها این فناوری‌ها را راهکاری برای کمک به تسهیل روند توزیع پول و منابعی می‌دانند که تحت قوانین فدرال برای ایجاد رونق اقتصادی به کسب‌وکارهای مختلف تعلق می‌گیرد.

به گزارش کوین دسک، در نامه‌ای خطاب به وزیر خزانه‌‌داری، استیون منوچین (Steven Mnuchin)، از بلاک چین و فناوری دفتر کل توزیع‌شده به عنوان «ساز‌و‌کاری جدید» برای انتقال سریع و شفاف پول یاد شده است که می‌تواند توزیع وجوه کمک‌های مالی فدرال را تسریع کند. این کمک‌های مالی قرار است تحت قانون «CARES» به افراد و مشاغل آسیب‌دیده ناشی از شیوع کرونا تعلق گیرد. طبق اعلام رسمی، مبلغ این کمک‌ها ۳.۲ تریلیون دلار است.

دارین سوتو (Darren Soto)، نماینده ایالت فلوریدا در کنگره آمریکا، ۲۳ آوریل (۴ اردیبهشت) این نامه را تنظیم کرده بود؛ اما روز سه‌شنبه آن را به طور علنی منتشر کرد.

تام امر (Tom Emmer) نماینده مینه‌سوتا، دیوید شویکرت (David Schweikert) نماینده آریزونا، رو خانا (Ro Khanna) از کالیفرنیا، وارن دیویدسون (Warren Davidson) نماینده ایالت اوهایو، تد باد (Ted Budd) نماینده کارولینای شمالی، تولسی گبرد (Tulsi Gabbard) نماینده هاوائی، آنتونی گونزالز (Anthony Gonzalez) نماینده اوهایو، بن مک‌آدامز (Ben McAdams) نماینده ایالت یوتا و استیسی پلسکت (Stacey Plaskett) نماینده جزایر ویرجین، همگی به سوتو پیوسته و این نامه را به امضا رساندند.

بخشی از متن نامه:

درک می‌کنیم که مأموریت اصلی شما ارائه کمک‌های فوری و ضروری به کسب‌و‌کار‌های کوچک و خانواده‌های شاغل آمریکایی است.

آن‌ها در ادامه گفتند:

از آن جایی که تأثیر این همه‌گیری بر اقتصاد ادامه یافته است، مشتاقانه منتظریم تا از تلاش‌های دولت برای به کار انداختن کسب‌و‌کار‌های کوچک آمریکایی و همچنین اولویت بخشیدن به امور بهداشت، امنیت و نظارت صحیح، حمایت کنیم.

با این حال، طبق متن این نامه، وزارت خزانه‌داری می‌تواند با «اقداماتی اضافی» فعالیت‌های خود را ارتقا دهد.

در این نامه قید شده:

از همین رو، وزارت خزانه‌‌داری را قویاً به استفاده از نوآوری‌های بخش خصوصی (مثل بلاک چین و فناوری دفتر کل توزیع‌شده)، برای حمایت از عملکرد‌های ضروری دولت در بخش توزیع و پیگیری برنامه‌های امدادی ترغیب می‌کنیم. از طرف دیگر، تمام بخش‌های این دستورالعمل از استفاده از فناوری در توزیع و تحویل مزایایی که در قانون کمک مالی به آنها اشاره شده است، حمایت می‌کند.

آن‌ها در ادامه یاد‌آور شدند که:

چنین گام‌هایی، حفظ برتری آمریکا را در عرصه فناوری و تسریع ارائه خدمات امدادی به مشاغل کوچک و افرادی که بیشتر از همه به آن نیاز دارند تضمین می‌کند.

در این نامه به چین که سیستم بلاک چین خود را گسترش می‌دهد، به عنوان نمونه‌ای از کشور‌های خارجی فعال در زمینه این فناوری، اشاره شده است.

سوتو به عنوان یکی از رؤسای انجمن حزبی بلاک چین در کنگره گفت که در روند تهیه‌ی پیش‌نویس این نامه با توسعه‌دهندگان، کار‌آفرینان و دیگر اعضای این شورا مشورت کرده است.

در نظر او، برای حل برخی چالش‌های لجیستیکی (مدیریت جریان منابع) که دولت فدرال در توزیع وجوه و سایر اقلام با آن‌ها رو‌به‌رو است، احتمالاً ابزار‌های بلاک چین یا فناوری دفتر کل توزیع‌شده، از ایمن‌ترین موارد باشند.

او اظهار داشت که سیستم‌های مبتنی بر بلاک چین می‌توانند با هوش مصنوعی (AI) همراه شده تا فرایند مدیریت پیگیری و انتقال داده‌ها را بهبود بخشند.

سیستم‌های بلاک چینی را می‌توان به خوبی در کنار هوش مصنوعی مورد استفاده قرار داد و به محض ثبت دفتر کل، دیگر هدف هک یا دست‌کاری [اطلاعات] نخواهد بود.

سوتو، هوش مصنوعی را تنها ابزاری مکمل می‌داند و فکر نمی‌کند که بتوان آن را به تنهایی در شبکه توزیع استفاده کرد. او گفت که در چنین سیستمی، قانون‌گذاران همچنان باید به وضع قوانین سخت‌گیرانه ادامه دهند و افراد نیز باید از دولت پیروی کنند.

او در رابطه با سیستم پیشنهادی گفت:

در حال حاضر می‌توان به سرعت و کارایی بیشتری رسید.

با وجود بحران کوید ۱۹، تقاضا برای اقلام خاص از عرضه پیشی گرفته و بکارگیری افراد برای مدیریت توزیع، کار دشواری است.

سوتو معتقد است که این طرح، حداقل ارزش پیاده‌سازی برنامه‌های آزمایشی را دارد و نتایج این برنامه‌های آزمایشی می‌تواند گام بعدی را روشن‌تر کند. هرچند او انتظار ندارد که سیستم‌های موجود، بلافاصله با نسخه‌های مبتنی بر بلاک چین جایگزین شوند.

سوتو بیان کرد که اکنون زمان مناسبی برای شروع گفت‌و‌گو در این زمینه است.

طی این بحران هولناک، فرصت‌های ویژه‌ای برای پیشرفت فناوری ظهور کرده است.

وی ادامه داد:

این امر، به طور بالقوه‌ای فرصت افزایش کار‌آیی را در بسیاری از مشکلات لجستیکی برای ما فراهم می‌کند.

ممکن است علاقه مند باشید
guest

استفاده از محتوای توهین‌آمیز، غیراخلاقی، دیدگاه‌های غیراقتصادی، تبلیغات و اطلاعات تماس یا لینک‌های نامرتبط ممنوع است.

نقض قوانین ممکن است منجر به عدم تأیید دیدگاه‌ها یا مسدودسازی حساب کاربران شود.

0 دیدگاه