۱۰ درصد از واحدهای بیت کوین بیش از ۱۰ سال است که دست نخورده‌اند

۱۰ درصد از واحدهای بیت کوین بیش از ۱۰ سال است که دست نخورده‌اند

حدوداً ۱.۸ میلیون بیت کوین، بیش از یک دهه است که به خواب رفته‌اند.

 به گزارش کوین تلگراف، داده‌های مؤسسه تحلیلی گلاسنود (Glassnode) نشان می‌دهد که بخش چشم‌گیری از کل بیت کوین‌های موجود، بیش از ۱۰ سال است که از جای خود تکان نخورده‌اند.

از کل ۱۸.۵ میلیون بیت کوین موجود، ۱.۸ میلیون واحد به‌مدت یک دهه در شماری از آدرس‌ها قفل شده‌اند. بر اساس داده‌های کوین ۳۶۰ (Coin360)، مجموع ارزش این بیت کوین‌ها در حال حاضر، دست‌کم ۲۳ میلیارد دلار است.

بخش عمده‌ای از این بیت کوین‌ها به خالق افسانه‌ای بیت کوین یعنی ساتوشی ناکاموتو تعلق دارد که از سال ۲۰۱۱ هیچ فعالیت آشکاری نداشته است. احتمال می‌رود که ناکاموتو بیش از یک میلیون واحد از بیت کوین‌های به‌خواب رفته را در اختیار داشته باشد و عده‌ای بر این باورند که این بیت کوین‌ها هیچ‌گاه پایشان به چرخه معاملات بازار باز نمی‌شود و برای همیشه به خواب ابدی فرو رفته‌اند.

بیت کوین‌های به‌خواب‌رفته طی ۱۰ سال
بیت کوین‌های به‌خواب‌رفته طی ۱۰ سال. منبع: گلاسنود

گفتنی است پیش‌تر در ماه مه (اردیبهشت)، بخشی از بیت کوین‌های راکد، از جای خود تکان خوردند و به چرخه معاملات بازار اضافه شدند. در این رویداد نادر، یکی از کیف پول‌هایی که از فوریه ۲۰۰۹ حاوی این کوین‌ها بود، به‌طور ناگهانی ۵۰ بیت کوین را به دو آدرس متفاوت ارسال کرد. در پی این اتفاق، اعضای جامعه کاربری بلاک چین، سه سناریو را محتمل دانستند: اولین سناریو این است که احتمالاً این کوین‌ها به خانواده هال فینی (Hal Finney)، فعال فقید حوزه رمزنگاری تعلق دارد. سناریوی دوم، این است که مالکیت این کوین‌ها در اختیار مارتی مالمی (Martti Malmi)، یکی از نخستین توسعه‌دهندگان بیت کوین بوده است و سناریوی سوم هم این است که ناکاموتو مالک این کوین‌ها است. دو گمانه‌زنی‌ نخست، در ادامه با تکذیبیه‌های فراوانی روبه‌رو شدند، با این حال، نمی‌توان اثبات کرد که کوین‌های یادشده به ناکاموتو تعلق دارد یا خیر.

اشتراک
اطلاع از
guest
3 دیدگاه
بازخوردهای داخلی
مشاهده تمام دیدگاه‌ها
مهندس رایان
مهندس رایان
6 ماه پیش

صدی در 100ناکاماتو فکر بیت کوین های فراموش شده یا از دست رفته رو هم کرده. فکر نمیکنم سیستم ب این دقیقی داخلش 1 ساتوشی هم گم بشه.بیت کوین هنوز خیلی از رمز و رازشو فاش نکرده.احتمالا زمانی ک اخرین بیت کوین استخراج بشه.دریچه ی دیگری برای ماینرها نه برای استخراج بلکه برای تایید تراکنش ها باز بشه ک از بیت کوین های از دست رفته پاداش بده

علی چگینی
علی چگینی
6 ماه پیش

اگه ازاد بشن قیمت بیت ریزش پیدا میکنه

م.م
م.م
6 ماه پیش

اگه بخواد ازاد کنه آروم آروم این کارو میکنه

ارزهای دیجیتاللیست کامل
اخبار و مقالاتاخبار و مقالات بیشتر
صرافی ارزهای دیجیتالصرافی های بیشتر
دستگاه ماینر ارزهای دیجیتالدستگاه های بیشتر
موردی یافت نشد.