علت ریزش بیت‌کوین از ۹ هزار دلار چه بود؟

علت ریزش بیت‌کوین از ۹ هزار دلار چه بود؟

بیت‌کوین حمایت ۹ هزار دلاری را به دلیل بازجویی‌های پلیس کره‌‌جنوبی و حراج صرافی Mt.Gox، از دست داد

 

قیمت بیت‌کوین از سه هفته قبل خود پایین‌تر آمد و در تاریخ ۲۲ اردیبهشت حدود قیمت ۸۳۰۰ دلار را ثبت رساند، تحلیل‌گران بر این باورند که علت این ریزش‌ها واکنش بازار به بازجویی‌های پلیس کره‌جنوبی از بزرگترین صرافی این کشور یعنی Upbit  و حراج جدید صراف Mt.Gox بوده‌ است.

بررسی داده‌های قیمت لحظه‌ای سایت ارزدیجیتال و Coin۳۶۰ نشان می‌دهد؛ قیمت بیت‌کوین به شدت سقوط کرده است این در حالی است که بعضی از آلتکوین‌ها سقوط بیتشتری تا حدود ۱۸ درصد را داشتند.

خیلی از تریدر‌ها واکنش ناخودآگاهی را به بررسی‌های کمیسیون نظارت مالی (FSC) که بزرگترین صرافی کره‌جنوبی تابع شرکت Kakao است؛ نشان دادند.

بر اساس رسانه‌های محلی، مقامات به این صرافی مظنون شده اند که از طریق “فریب مشتریانش” با ارائه‌ی اطلاعات نادرست در مورد دارایی‌ها و بدهکاری‌هایش عمل کرده است.

درهمین زمان، مدیران مسئول صرافی سابق ژاپن Mt.Gox، ظاهراً چهار دسته‌ی ۲۰۰۰تایی بیت‌کوین، یعنی چیزی حدود ۸۰۰۰ بیت‌کوین (حدود ۷۰ میلیون دلار در زمان نوشتن این خبر) فروخته اند. گزارش شده که چنین اقداماتی در گذشته بیش از چندین بار از ماه نوامبر قیمت جهانی ارزهای بازار را تحت تاثیر قرار داده است.

در زمان نوشتن این خبر قیمت بیت‌کوین چیزی حدود ۱۰۰۰ دلار یعنی ۱۰ درصد نسبت به روز‌های قبل خود افت داشته‌‌ است؛ و تا ۲۰ آوریل ماه قبل پایین‌ترین قیمت را ثبت رسانده‌است.

در بازار آلت‌کوین‌ها هم این افت قیمت ها دیده می‌شود، اتریوم چیزی حدود ۱۲ درصد افت قیمت داشته است، این در حالی است که بیت‌کوین‌کش و ریپل وضع بدتری را از بیت‌کوین و اتریوم داشتند و  هرکدام چیزی حدود ۱۷ درصد افت قیمت داشته است.

 

علت ریزش بیت‌کوین از 9 هزار دلار چه بود؟

نمای کلی بازار از سایت Coin۳۶۰

یکی از کاربران این صرافی در صفحه‌ی توئیتر خود نوشت:

علت ریزش بیت‌کوین از 9 هزار دلار چه بود؟

به نظر می‌رسد تریدر‌های صرافی Upbit ارزهای زیادی را از این صرافی بیرون کشیدن که باعث ریزش بازار شده است.

“واکنش بیش از حد”، با توجه به این‌ که پلیس هنوز گزارشات رسمی خود را منتشر نکرده است.

لازم به ذکر است که در گذشته، سایت  Coinmarketcap این صرافی را از لیست میانگین قیمت‌هایش به دلیل “انحراف بیش از حد قیمت” با صرافی‌های سایر کشور‌ها، حذف کرد.

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

4 دیدگاه
Darkcell
Darkcell
6 سال قبل

تحلیل جالب و به جایی بود .. واقعا این ریزش که از یکشنبه پیش آغاز شد ناگهانی بود ... بیت کوین ۹۸۰۰ رو چند مرتبه در شنبه گذشته رد کرد و در شرایطی که ۱۰۰۰۰ پیش بینی میشد ناگهان سقوط کرد

مجتبی
مجتبی
6 سال قبل
پاسخ  Darkcell

اتفاقا به لحاظ تکنیکال توی تایم فریم روزانه یه واگرایی خوشگل با RSI داده بود و ریزشش کاملا پیشبینی میشد

میلاد
میلاد
4 سال قبل
پاسخ  مجتبی

سلام به نظر شما رو چند خرید بزنیم و پایینتر نمیاد؟

ماهان
ماهان
6 سال قبل
پاسخ  Darkcell

دوست عزیز البته سقوط ِ زیر ِ 9400 به این مطلبی که نوشتن ربط داره . BTC از 9950 به 9000 ریزش کرد و اصلاح شد که کاملا طبیعی بود ولی بعدش در حال صعود بود و به سطح 9400 رسید که در کمال ناباوری از 9400 به 8200 سقوط کرد. مطلب بالا در حال ِتوضیح ِ دلیل ِ این سقوط ناباورانه هست.