ارز دیجیتال > آموزش بلاکچین > اتریوم > برنامه غیرمتمرکز اتریوم چیست؟
آموزش بلاکچین اتریوم

برنامه غیرمتمرکز اتریوم چیست؟

اتریوم
برنامه غیرمتمرکز اتریوم چیست؟Reviewed by محمد آذرنیوار on Aug 3Rating: 5.0

اتریوم خواهد توانست با تغییر در بلاک چین، طراحی اینترنت را مطابق با خواسته توسعه دهندگان تغییر دهد.

این راه مانند ساخت یک AppStore غیر متمرکز و بدون واسطه است که هر کسی می تواند برنامه های غیرقابل توقف خود (dapps) را منتشر کند، که بر خلاف برنامه های امروزی (مانند Gmail یا Uber) نیازی به واسطه ای برای کارکردن یا مدیریت اطلاعات کاربر نیست. Dapps به طور مستقیم کاربران و ارائه دهندگان را به هم متصل می کنند.مثلا ساخت توییتری که فعالیت انسانی در آن دخالتی ندارد که باعث ایجاد توییتری بدون سانسور می شود. مثلا هنگامی که یک پیام برای انتشار در توییتر به بلاک چین منتشر می کنید این پیام به هیچ وجه قابل پاک شدن نخواهد بود مگر توسط خود شما .چند ویژگی اصلی این Dapps است که آن ها منبع باز هستند و هنوز راهی برای شکست آن ها وجود ندارد.

سه نوع برنامه

با استفاده از این تکنولوژی طوفانی جدید، طرفداران اتریوم ممکن است احساس کنند که بر همه چیز فقط خودشان تمرکز دارند. اما انواع برنامه های کاربردی که کاربران می توانند با پلتفرم جدید ایجاد کنند ممکن است تا حدودی محدود باشند. گزارشات اتریوم dapp ها را به سه نوع تقسیم می کند: برنامه هایی که پول را مدیریت می کنند، برنامه هایی که در آن پول دخیل هستند ( نیازمند یک بخش دیگر) و برنامه های دیگر در رده های بعدی برای سیستم های مدیریت یا رای گیری کاربرد دارند.

در اولین نوع برنامه، کاربرمی توانید نیازهای خود را در مبادله اتریوم برای حل و فصل قرارداد ها با فرد دیگر برطرف کند ، با استفاده از گره (node) های کامپیوتر توزیع شده شبکه راهی برای این گونه اطلاعات ایجاد می کند.

برنامه غیرمتمرکز اتریوم چیست؟

برای مشاهده سایز اصلی،روی تصویر کلیک کنید

نوع دوم برنامه ها پولی را با اطلاعات خارج از بلاک چین تلفیق می کند.

به عنوان مثال، یک طرح بیمه کردن محصولات کشاورزی که به گزارشات آب و هوا بستگی دارد. (مثلا به نرم افزار بگویید اگر خشکسالی وجود داشت بخشی از مبلغ محصولات را به طور اتوماتیک به کشاورز پرداخت کند )برای اجرا، این قراردادهای هوشمند به نام “oracles” به اطلاعات دقیق در مورد دنیای خارج می شود، تکیه می کنند. (هرچند، لازم به ذکر است که برخی از توسعه دهندگان شک و تردید دارند که این مورد را می توان به صورت غیر متمرکز انجام داد).

برنامه غیرمتمرکز اتریوم چیست؟

برای مشاهده سایز اصلی،روی تصویر کلیک کنید

 

اگر بیت کوین بتواند اختیار سازمان های مالی را کم کند، آیا برای شرکت ها و سایر سازمان ها همین کار را می توان انجام داد؟
سازمان های غیرمستقل یکی از اهداف بسیار محبوب هستند که خیلی بلند پروازانه است. به این گونه که شرکتی بدون مدیر تشکیل شود، و قوانین و اختیارات هر شخص توسط برنامه ها مشخص شوند. و اعضا می توانند رای دهند که چه قوانینی تعیین شود. تصورش را بکنید: حکومت نرم افزارها بر مردم!

برنامه غیرمتمرکز اتریوم چیست؟

برای مشاهده سایز اصلی،روی تصویر کلیک کنید

 

منبع:coindesk
print

برنامه غیرمتمرکز اتریوم چیست؟

درباره نویسنده

محمد آذرنیوار

محمد آذرنیوار

دیدگاه کابران

avatar
  اشتراک  
اطلاع از