atlasarzdigital

تحلیل تکنیکال هفتگی ارزهای دیجیتال ۲۰ می (۳۱ اردیبهشت)

تحلیل تکنیکال هفتگی ارزهای دیجیتال ۲۰ می (۳۱ اردیبهشت)

تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین، اتریوم، ریپل، بیت کوین کش، بیت‌ کوین اس‌وی، لایت کوین، ایاس، بایننس کوین و تزوس برای امروز (۳۱ اردیبهشت) را در ادامه می‌خوانید:

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین

قیمت بیت کوین در یک روند صعودی قرار دارد، بنابراین احساسات بازار حول خرید در اصلاحات و پس از شکست مقاومت‌ها (بریک اوت) می‌چرخد. از طرفی خریداران همچنان با مقاومت کلیدی ۱۰,۰۰۰ دلار درگیر هستند.

تحلیل تکنیکال هفتگی بیت کوین ۱۹ می (۳۰ اردیبهشت)

قیمت برای بار دوم از این مقاومت به سمت پایین چرخش کرده است. اگر فروشندگان بار دیگر از این مقاومت دفاع کنند، احتمال ریزش آن تا میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA20 – خط آبی در تصویر) در ۹,۰۲۵ دلار وجود خواهد داشت. با توجه به شیب مثبت دو میانگین متحرک و قرار گرفتن اندیکاتور شاخص قدرت نسبی (RSI) در بالای سطح ۶۰، برتری نسبی با خریداران خواهد بود. با این تفاسیر جهش قیمت از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (خط آبی در تصویر) به معنای فرصت خرید برای معامله‌گران خواهد بود.

با حرکت قیمت به بالای مقاومت ۱۰,۰۰۰ دلار، جهش آن تا مقاومتِ خط الگوی مثلث متقارن در ۱۰,۶۰۰ دلار، امکان‌پذیر است. در بالای این سطح مومنتوم (شتاب) حرکت افزایش خواهد داشت و قیمت در یک روند صعودی تثبیت‌شده قرار می‌گیرد.

اولین نشانه ضعف قیمت، حرکت آن به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (خط آبی در تصویر) خواهد بود. در صورت ریزش قیمت به زیر خط روند (خط زرد) در ۸,۸۵۵ دلار نیز فروشندگان قدرت خواهند گرفت.

 • مقاومت‌ها: ۱۰,۰۰۰ – ۱۰,۶۰۰
 • حمایت‌ها: ۹,۰۲۵ – ۸,۸۵۵

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت اتریوم

قیمت اتریوم در ۱۷ می (۲۸ اردیبهشت) به بالای خط روند منفی خود (خط زرد) رفته است. این حرکت باعث به وجود آمدن فرصت خرید، طبق تحلیل گذشته شده است. در وضعیت فعلی فروشندگان در تلاش برای دفاع از خط میانی کانال صعودی (مید چنل) هستند.

تحلیل تکنیکال هفتگی اتریوم ۱۹ می (۳۰ اردیبهشت)

اگر خریداران موفق به هدایت قیمت به بالای سطح ۲۲۰ دلار شوند، جهش قیمت تا ۲۲۷.۰۹۷ دلار در مرحله‌ی اول و سپس تا سقف کانال در ۲۴۵ دلار امکان‌پذیر خواهد بود. شکست این کانال تاثیر مثبت بسزایی در قیمت خواهد گذاشت و می‌تواند آن را تا ۲۸۸.۵۹۹ دلار هدایت کند.

در مقابل اگر قیمت از سطوح فعلی بچرخد و به زیر حمایتِ کف کانال در ۱۹۰ دلار حرکت کند، ریزش قیمت تا ۱۷۶.۱۰۳ دلار امکان‌پذیر خواهد بود. در زیر این سطح روند به نفع فروشندگان خواهد شد.

 • مقاومت‌ها: ۲۲۰ – ۲۲۷.۰۹۷ – ۲۴۵ – ۲۸۸.۵۹۹
 • حمایت‌ها: ۱۹۰ – ۱۷۶.۱۰۳

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت ریپل

قیمت ریپل در چند روز گذشته در تلاش برای شکستن مقاومت ۰.۲۰۵۷۰ دلاری خود است. این موضوع نشان‌دهنده‌ی سختی این مقاومت است. دیروز قیمت ریپل به ۰.۲۰۸ دلار نیز رسید اما موفق به تثبیت در این سطح نشد.

تحلیل تکنیکال هفتگی ریپل ۱۹ می (۳۰ اردیبهشت)

این حرکات نشان‌دهنده آن است که خریداران در شکستن ناحیه‌ی مقاومتی بین ۰.۲۰۵۷۰ دلار و خط روند منفی با چالش رو‌به‌رو هستند. با چرخش قیمت از سطوح فعلی ریزش قیمت تا میانگین متحرک ساده‌ی ۵۰ روزه (MA50- خط قرمز در تصویر) در ۰.۱۹۷ دلار ممکن خواهد بود. با حرکت قیمت به زیر این سطح، هدف بعدی در ۰.۱۷۳۷۲ دلار قرار می‌گیرد.

در مقابل اگر خریداران بتوانند قیمت را به بالای خط روند نزولی هدایت کنند، یک جهش قیمتی تا ۰.۲۳۶۱۲ دلار مورد انتظار است. حرکت قیمت به بالای این سطح نیز تاثیر مثبت بر قیمت خواهد گذاشت و حتی می‌تواند آن را تا ۰.۲۷ دلار پرتاب کند.

 • مقاومت‌ها: ۰.۲۰۵۷۰ – ۰.۲۳۶۱۲ – ۰.۲۷
 • حمایت‌ها: ۰.۱۹۷ – ۰.۱۷۳۷۲

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت‌ کوین کش

قیمت بیت کوین کش همچنان در محدوده‌ی ۲۳۰ الی ۲۵۰ دلار قرار دارد. این موضوع نشان‌دهنده‌ی تعادل بین خریداران و فروشندگان است.

تحلیل تکنیکال هفتگی بیت کوین کش ۱۹ می (۳۰ اردیبهشت)

شکست سطح ۲۵۰ دلار به منزله‌ی برتری جزئی خریداران خواهد بود و در بالای این سطح، صعود قیمت تا ۲۸۰.۴۷ دلار امکان‌پذیر خواهد بود. قیمت در گذشته سه بار به این مقاومت واکنش نشان داده است بنابراین احتمال ورود فروشندگان در این سطح وجود خواهد داشت.

در طرف مقابل با چرخش قیمت از سطوح فعلی و حرکت آن به زیر ۲۳۰ دلار، ریزش قیمت تا ۲۰۰ دلار ممکن خواهد بود. با حمایت قیمت در این سطح نیز موقعیت خرید به وجود خواهد آمد.

 • مقاومت‌ها: ۲۵۰ – ۲۸۰.۴۷
 • حمایت‌ها: ۲۳۰ – ۲۰۰

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت‌ کوین اس‌وی

قیمت بیت کوین اس‌وی همچنان در حال معامله شدن در محدوده‌ی ۱۷۰ الی ۲۲۷ دلار است. اگرچه خریداران موفق به هدایت قیمت به بالای میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA20 – خط آبی در تصویر) در ۱۹۵ دلار بوده‌اند، اما در هدایت آن به بالای خط روند نزولی (خط زرد) موفق عمل نکرده‌اند.

تحلیل تکنیکال هفتگی بیت کوین اس‌وی ۱۹ می (۳۰ اردیبهشت)

این موضوع نشان می‌دهد که فروشندگان با قدرت از خط روند نزولی دفاع خواهند کرد. حتی اگر خریداران موفق به شکستن این مقاومت در ۲۰۸.۱۹۰ دلار شوند در ادامه با سطح مقاومتی ۲۲۷ دلار رو‌به‌رو خواهند شد. با تثبیت قیمت در بالای این سطح به احتمال زیاد، قیمت شتاب حرکتی خواهد گرفت.

با چرخش قیمت از سطوح فعلی، ریزش آن تا ۱۷۰ دلار ممکن خواهد بود. در زیر این حمایت، روند به نفع فروشندگان خواهد چرخید. در نهایت می‌توان گفت معاملات داخل این محدوده و قبل از شکست یکی از دو حد آن، به صورت بی‌ثبات خواهد بود و پیش‌بینی آن دشوار است.

 • مقاومت‌ها: ۲۰۸.۱۹۰ – ۲۲۷
 • حمایت‌ها: ۱۷۰

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت لایت‌ کوین

قیمت لایت کوین به بالای میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA20 – خط آبی در تصویر) در ۴۴.۳ دلار رفته اما با مقاومت خط روند منفی مواجه شده است. شیب افقی دو میانگین متحرک و قرار گرفتن اندیکاتور شاخص قدرت نسبی (RSI) در نزدیکی سطح ۵۰، نشان‌دهنده‌ی تعادل نسبی بین فروشندگان و خریداران است.

تحلیل تکنیکال هفتگی لایت کوین ۱۹ می (۳۰ اردیبهشت)

با حرکت قیمت لایت کوین به بالای خط روند نزولی در ۴۶.۵۴ دلار، حرکت قیمت تا ۵۰.۷۸۶۴ دلار ممکن خواهد بود. فروشندگان به احتمال زیاد با قدرت از این مقاومت دفاع خواهند کرد. با چرخش قیمت از این مقاومت، حرکات محدود قیمت برای چند روز دیگر ادامه خواهد داشت.

در مقابل اگر خریداران موفق به هدایت قیمت به بالای سطح ۵۲.۲۸۰۳ دلار شوند، احتمال شروع روند صعودی جدید وجود خواهد داشت و هدف اولیه آن ۶۴ دلار خواهد بود. از طرفی با چرخش قیمت از سطوح فعلی، احتمال ریزش آن تا ۳۹ دلار افزایش خواهد یافت.

 • مقاومت‌ها: ۴۶.۵۴ – ۵۰.۷۸۶۴ – ۵۲.۲۸۰۳ – ۶۴
 • حمایت‌ها: ۳۹

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بایننس کوین

قیمت بایننس کوین به صورت تدریجی تا مقاومت خط روند نزولی رشد داشته است. این امر نشان‌گر عدم عجله در ورود به معاملات خرید در این سطوح است؛ زیرا خریداران از ادامه‌ی روند صعودی اطمینان ندارند.

تحلیل تکنیکال هفتگی بایننس کوین ۱۹ می (۳۰ اردیبهشت)

قیمت در وضعیت فعلی بین دو حدِ پایین و بالای ۱۳.۶۵ و ۱۸.۱۳۷۷ دلاری محصور شده است. با شکسته شدن خط روند نزولی در ۱۶.۸۰ دلار امکان رسیدن دوباره به ۱۸.۱۳۷۷ دلار وجود خواهد داشت. در طرف مقابل، اگر قیمت از سطوح فعلی چرخش کند، احتمال ریزش قیمت تا میانگین متحرک ساده‌ی ۵۰ روزه (MA50- خط قرمز در تصویر) در ۱۵.۵ دلار وجود خواهد داشت.

 • مقاومت‌ها: ۱۶.۸۰ – ۱۸.۱۳۷۷
 • حمایت‌ها: ۱۵.۵ – ۱۳.۶۵

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت ایاس

اگرچه قیمت ایاس به بالای مقاومت خط روند نزولی (خط زرد) رفته است اما مومنتوم یا اندازه‌ی حرکت آن افزایش نداشته است. این امر بیان‌گر فقدان تقاضا در سطوح بالاتر قیمت است. شیب افقی دو میانگین متحرک و قرار گرفتن اندیکاتور شاخص قدرت نسبی (RSI) در نزدیکی سطح ۵۰، نشان‌دهنده‌ی تعادل بین عرضه و تقاضا است.

تحلیل تکنیکال هفتگی ایاس ۱۹ می (۳۰ اردیبهشت)

اگر قیمت از سطوح فعلی یا مقاومت ۲.۸۳۱۹ دلار به سمت پایین چرخش کند و به زیر حمایت ۲.۳۳۱۴ دلاری برسد، الگوی سر و شانه فعال خواهد شد. هدف این الگو سطح ۱.۵۵۲۴ دلار خواهد بود. در این صورت شرایط به نفع فروشندگان خواهد بود. در هر صورت، تا تثبیت قیمت در زیر حمایت ۲.۳۳۱۴ دلاری، الگوی سر و شانه فعال نخواهد شد.

اگر خریداران موفق به هدایت قیمت به بالای ۲.۸۳۱۹ دلار شوند، رشد قیمت تا ناحیه‌ي مقاومتی ۳.۱۱۰۴ الی ۳.۱۸۰۲ دلار امکان‌پذیر خواهد بود. این حرکت الگو را غیر فعال خواهد کرد و تاثیر مثبت زیادی بر قیمت خواهد گذاشت.

 • مقاومت‌ها: ۲.۸۳۱۹ – ۳.۱۱۰۴ – ۳.۱۸۰۲
 • حمایت‌ها: ۲.۳۳۱۴ – ۱.۵۵۲۴

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت تزوس

اگرچه فروشندگان قیمت تزوس را به زیر کف کانال صعودی در ۱۵ هدایت کردند، اما در تثبیت آن در زیر این کانال موفق نبوده‌اند. این امر بیان‌گر وجود تقاضا در سطوح پایین‌تر است. ۱۶ می (۲۷ اردیبهشت)، قیمت تزوس مطابق تحلیل گذشته، به بالای میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA20 – خط آبی در تصویر) حرکت کرده است.

تحلیل تکنیکال هفتگی تزوس ۱۹ می (۳۰ اردیبهشت)

اولین حرکت قیمت، رشد آن تا خط روند نزولی در ۲.۷۷۲۹ دلار خواهد بود. فروشندگان از این مقاومت دفاع خواهند کرد، بنابراین معامله‌گران می‌توانند بخشی از سود معاملات خود را در این سطح ذخیره کنند. از طرفی اگر خریداران موفق به هدایت قیمت به بالای این خط شوند، جهش قیمت تا ناحیه‌ی مقاومتی ۳.۰۷۳۶۹ الی ۳.۲۷۱۲ دلار امکان‌پذیر خواهد بود.

دیدگاه صعودی با چرخش قیمت و حرکت به زیر کانال در ۲.۳۷۹۰ دلار منتفی خواهد شد. با شکست قیمت به زیر سطح ۲.۲۴ دلار نیز روند قیمتی منفی خواهد شد.

 • مقاومت‌ها: ۲.۷۷۲۹ – ۳.۰۷۳۶۹ – ۳.۲۷۱۲
 • حمایت‌ها: ۲.۳۷۹۰ – ۲.۲۴
اشتراک
اطلاع از
guest
10 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین امتیاز
بازخوردهای داخلی
مشاهده تمام دیدگاه‌ها
مربم
مربم
5 ماه پیش

مرسی آقای غلامی.امروز که دوم خرداد۹۹هستش متل همیشه تحلیلهاتون عالی و منطبق با حقیقت نمود پیدا کرد.بیشتر با ما باشین

حامد
حامد
5 ماه پیش

ب وقوع گلدن کراس اشاره‌ای نشده در تحلیل بیت‌کوین. اما قطعاً موضوع بااهمیتی هس.

علی دایا
علی دایا
5 ماه پیش

عجب تحلیل جالبی،فکرمیکنم هرتازه کاری بدونه،اتریوم بالای ۲۲۷برسه،رشد میکنه و زیر۱۷۰برسه نزولی.لطفا بفرمایید،الان ک ۲۱۰هست،پیش وینستون چیه؟!

رضا شوقی
رضا شوقی
5 ماه پیش

خوشحال میشیم آلت کوین های برتر رو‌هم‌تحلیل کنید 🙏

ساتوشی
ساتوشی
5 ماه پیش

بازار داره امیدوار کننده میشه.
اگر این مقاومت 10000 بیت معتبر شکسته بشه
میتونید تحلیل من رو از لینک زیر ببینید

https://www.tradingview.com/chart/BTCUSD/CwzCdDjJ-BTC-USD/

F2.0
F2.0
5 ماه پیش

سلام جناب غلامی
به نظر شما آیا از پس مقاومت ۱۰.۰۰۰ برمیاد و میتونه بالاش تثبیت بشه یا باید دوباره منتظر کانال ۸.۰۰۰ باشیم؟

محمد
محمد
5 ماه پیش

سلام جناب غلامی .ممنون از شما
به نظرم قیمت سقف جدید بالای ۱۰۵۰۰ و در محدوده ۱۱۵۰۰تشکیل بده و بعد یک اصلاح ۶۰درصدی از کف ۳۷۸۰ایجاد بشه

بازخورد
feedback
بازخورد شما درباره ارزدیجیتال

این بازخورد برای صفحه تحلیل تکنیکال هفتگی ارزهای دیجیتال ۲۰ می (۳۱ اردیبهشت) ارسال خواهد شد.

گزارش خطا
 • گزارش خطا
 • انتقادات و پیشنهادات
 • نیاز به راهنمایی

ارزهای دیجیتاللیست کامل
اخبار و مقالاتاخبار و مقالات بیشتر
صرافی ارزهای دیجیتالصرافی های بیشتر
دستگاه ماینر ارزهای دیجیتالدستگاه های بیشتر
موردی یافت نشد.
10
0
دیدگاه خود را به اشتراک بگذاریدx
()
x