تحلیل تکنیکال هفتگی ارزهای دیجیتال ۱۴ می (۲۵ اردیبهشت)

تحلیل تکنیکال هفتگی ارزهای دیجیتال ۱۴ می (۲۵ اردیبهشت)

تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین، اتریوم، ریپل، بیت کوین کش، بیت‌ کوین اس وی، لایت کوین، ایاس، بایننس کوین و تزوس برای امروز (۲۵ اردیبهشت) را در ادامه می‌خوانید:

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین

قیمت بیت کوین در ۱۰ می با سقوطی ناگهانی خود را به سطح ۸,۱۳۰.۵۸ دلار رساند. این ریزش سریع باعث فعال شدن حد ضرر معاملات خرید تنظیم شده در ۹,۰۰۰ دلار شده است.

تحلیل تکنیکال هفتگی بیت کوین ۱۴ می (۲۵ اردیبهشت)
برای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید

خریداران در ۱۱ می از قیمت در روند صعودی (خط زرد در تصویر) حمایت کردند. حرکت قیمت به بالای میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA ۲۰ – خط آبی در تصویر) در ۸,۶۶۲ دلار نیز موجب قدرت گرفتن سناریوی دیده شدن دوباره‌ی ۱۰,۰۰۰ دلار شده است. قیمت در زمان ویرایش نوشته تا سطح ۹,۹۷۰ دلار نیز صعود کرد، اما قبل از دیده شدن دوباره‌ی ۱۰,۰۰۰ دلار دوباره به سطوح پایین رجوع کرده است. شیب دو میانگین متحرک بار دیگر به سمت بالا حرکت کرده و اندیکاتور شاخص قدرت نسبی (RSI) از ناحیه‌ی میانی خود جهش داشته است. این مسئله نشان از برتری نسبی خریداران دارد.

با حرکت قیمت به بالای ۹,۲۰۰ دلار، صعود دوباره‌ی قیمت تا ۱۰,۰۰۰ دلار ممکن خواهد بود. احتمالاً فروشندگان از ناحیه‌ی مقاومتی ۱۰,۰۰۰ الی ۱۰,۷۰۰ دلار با قدرت دفاع خواهند کرد. این ناحیه‌ شاید مهم‌ترین نقش در آزمودن روند صعودی ایفا خواهد کرد.

دیدگاه صعود قیمت با ریزش آن به زیر خط روند صعودی و حمایت ۸,۱۳۰.۵۸ دلار منتفی خواهد شد. در این صورت ادامه‌ی ریزش تا ۶,۴۷۱.۷۱ دلار امکان‌پذیر خواهد بود.

 • مقاومت‌ها: ۱۰,۰۰۰ – ۱۰,۷۰۰
 • حمایت‌ها: ۹,۲۰۰ – ۸,۶۶۲ – ۸,۱۳۰.۵۸

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت اتریوم

سقوط ناگهانی قیمت اتریوم در ۱۰ می، موجب حرکت قیمت به زیر کانال صعودی و فعال شدن حد ضرر معاملات در ۱۸۵ دلار شد. با این حال با حمایت قیمت در کف کانال توسط خریداران، قیمت به حرکت خود در داخل کانال صعودی ادامه داده است.

تحلیل تکنیکال هفتگی اتریوم ۱۴ می (۲۵ اردیبهشت)
برای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید

فروشندگان بار دیگر در ۱۱ می برای شکستن کف کانال توسط قیمت تلاش دیگری را آغاز کردند. اما در مقابل خریداران مانند روز گذشته، در ریزش‌ها اقدام به خرید و حمایت قیمت در کف کانال کردند. این اقدامات باعث هدایت قیمت به بالای میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA ۲۰ – خط آبی در تصویر) در ۱۹۶ دلار شد.

ممکن است قیمت در نزدیکی خط روند نزولی در ۲۱۰ دلار با مقاومت رو‌به‌رو شود. اما با نفوذ به بالای آن، احتمال حرکت صعودی تا ۲۲۷.۰۹۷ دلار نیز وجود خواهد داشت. در مقابل با چرخش قیمت از خط روند نزولی فروشندگان بار دیگر برای پایین کشیدن قیمت تا کف کانال در ۱۷۶.۱۱۲ دلار تلاش خواهند کرد. با رخ دادن این حرکت اصلاح عمیق‌تر خواهد شد.

 • مقاومت‌ها: ۲۱۰ – ۲۲۷.۰۹۷
 • حمایت‌ها: ۱۹۶ – ۱۷۶.۱۱۲

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت ریپل

قیمت ریپل در ۱۰ می تا سطح ۰.۱۷۸۹۸ دلار نیز به پایین سقوط کرد. این حرکت باعث فعال شدن حد ضرر معاملات در ۰.۲۰ دلار شد. به هر حال نکته مثبت، دفاع خریداران از قیمت پس از ریزش بوده است.

تحلیل تکنیکال هفتگی ریپل ۱۴ می (۲۵ اردیبهشت)
برای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید

در وضعیت فعلی خریداران در تلاش برای تثبیت قیمت در بالای میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA ۲۰ – خط آبی در تصویر) در ۰.۲۰ دلار هستند. در صورت موفقیت، حرکت قیمت تا خط روند منفی (خط زردرنگ) در ۰.۲۱۶۱۴ دلار امکان‌پذیر خواهد بود. حرکت قیمت به بالای این خط موجب رشد آن تا ناحیه‌ی مقاومتی ۰.۲۳۶۱۲ الی ۰.۲۴۷۷۰ دلار خواهد شد.

در طرف مقابل با چرخش قیمت از خط روند به سمت پایین، فروشندگان بار دیگر برای شکستن حمایت ۰.۱۷۳۷۲ دلار تلاش خواهند کرد. با حرکت قیمت به زیر این حمایت، هدف بعدی قیمت ۰.۱۴ دلار خواهد بود.

 • مقاومت‌ها: ۰.۲۱۶۱۴ – ۰.۲۳۶۱۲ – ۰.۲۴۷۷۰
 • حمایت‌ها: ۰.۲۰ – ۰.۱۷۳۷۲ – ۰.۱۴

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت‌ کوین کش

قیمت بیت کوین کش بیشتر از سی روز بین دو حد پایین و بالای ۲۰۰ الی ۲۸۰.۴۷ دلار، در حال تحکیم جای پای خود است. هنگامی که قیمت به مدت زیادی بین دو حد گرفتار می‌شود، معامله‌گران می‌توانند با خرید در سطح حمایت و فروش در مقاومت از نوسانات بهره ببرند.

تحلیل تکنیکال هفتگی بیت کوین کش ۱۴ می (۲۵ اردیبهشت)
برای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید

قیمت بیت کوین کش با برخورد به مقاومت این محدوده در ۹ می و ریزش تا حمایت آن در ۱۱ می، همچنان در این بازه در حال نوسان است. گرچه قیمت در این ناحیه حمایت شده است، اما خریداران موفق به بالا بردن قیمت از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA ۲۰ – خط آبی در تصویر) در ۲۴۳ دلار نشده‌اند.

با چرخش قیمت از سطوح فعلی، احتمال ریزش تا ۲۰۰ دلار امکان‌پذیر خواهد بود. در مقابل با هدایت قیمت به بالای میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA ۲۰ – خط آبی در تصویر) در ۲۴۳ دلار، احتمال رشد قیمت تا ۲۸۰.۴۷ وجود خواهد داشت.

 • مقاومت‌ها: ۲۴۳ – ۲۸۰.۴۷
 • حمایت‌ها: ۲۰۰

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت‌ کوین اس‌وی

قیمت بیت کوین اس‌وی در مدت دو روز از مقاومت محدوده‌ی نوسان خود تا حمایت آن ریزش کرد. خریداران در ۱۱ می در سطح ۱۷۰ دلاری از قیمت حمایت کردند که نشانه‌ی مثبتی است.

تحلیل تکنیکال هفتگی بیت کوین اس‌وی ۱۴ می (۲۵ اردیبهشت)
برای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید

احتمال حرکات محدود قیمت بیت کوین اس‌وی برای چند روز دیگر وجود خواهد داشت. حرکت قیمت به بالای میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA ۲۰ – خط آبی در تصویر) در ۱۹۷ دلار، باعث رشد قیمت تا مقاومت ۲۲۷ دلار خواهد شد. در بالای این سطح نیز شروع یک روند صعودی جدید امکان‌پذیر خواهد بود.

در طرف مقابل اگر قیمت از سطوح فعلی چرخش کند، فروشندگان بار دیگر برای پایین آوردن قیمت از ۱۷۰ دلار تلاش خواهند کرد. در این صورت قیمت روند نزولی جدیدی را پیش خواهد گرفت.

 • مقاومت‌ها: ۱۹۷ – ۲۲۷
 • حمایت‌ها: ۱۷۰

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت لایت‌ کوین

قیمت لایت کوین پس از برخورد به خط روند منفی به سمت پایین چرخید و با حرکت به زیر میانگین‌های متحرک در ۱۰ می، تا سطح ۳۹.۳۹۲۰ دلار نیز به پایین کشیده شد. این حرکت باعث فعال شدن حد ضرر معاملات در ۴۲ دلار شده است.

تحلیل تکنیکال هفتگی لایت کوین ۱۴ می (۲۵ اردیبهشت)
برای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید

تلاش فروشندگان برای پایین اوردن قیمت از حمایت ۳۹ دلاری در ۱۰ و ۱۱ می ناموفق بوده است. این مسئله نشان می‌دهد که خریداران در نزدیکی این سطح وارد بازار شده‌اند. با این حال جهش قیمت از سطح ۳۹ دلار موفق به تثبیت در بالای میانگین متحرک ساده‌ی ۵۰ روزه (MA ۵۰- خط قرمز در تصویر) نبوده است. این موضوع نشان‌دهنده‌ی کاهش تقاضا در سطوح بالاتر قیمتی است.

با چرخش قیمت از سطوح فعلی، دیده شدن دوباره‌ی سطح ۳۹ دلار امکان‌پذیر خواهد بود. ریزش قیمت به زیر این سطح نیز باعث شروع روند نزولی جدید خواهد شد. در مقابل اگر خریداران موفق به بالا بردن قیمت از خط روند منفی در ۴۶ دلار شوند، جهش قیمت تا ۵۰.۷۸۶۴ الی ۵۲.۲۸۰۳ دلار امکان‌پذیر خواهد بود.

 • مقاومت‌ها: ۴۶ -۵۰.۷۸۶۴ – ۵۲.۲۸۰۳
 • حمایت‌ها: ۳۹

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بایننس کوین

ریزش سریع قیمت بایننس کوین در ۱۰ می موجب فعال شدن حد ضرر معاملات خرید شده است. از طرفی خریداران از قیمت بر روی حمایت ۱۳.۶۵ دلاری حمایت کردند. این حرکت از احتمال نوسان محدود قیمت برای چند روز آینده خبر می‌دهد.

تحلیل تکنیکال هفتگی بایننس کوین ۱۴ می (۲۵ اردیبهشت)
برای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید

خریداران در وضعیت فعلی درگیر با مقاومت میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA ۲۰ – خط آبی در تصویر) در ۱۶.۲۱ دلار هستند. با چرخش قیمت از این سطح، محدوده‌ی نوسان بین ۱۳.۶۵ الی ۱۶.۳۰ دلار خواهد بود. در هر حال اگر خریداران موفق به بالا بردن قیمت از خط روند نزولی و میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA ۲۰ – خط آبی در تصویر) شوند، روند صعودی جدیدی آغاز خواهد شد.

 • مقاومت‌ها: ۱۶.۲۱
 • حمایت‌ها: ۱۳.۶۵

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت ایاس

عدم موفقیت خریداران در شکست خط روند نزولی قیمت ایاس، موجب ذخیره‌ی سود معامله‌گران در این سطح و در نهایت ریزش آن به زیر خط روند صعودی و میانگین‌های متحرک شده است.

تحلیل تکنیکال هفتگی ایاس ۱۴ می (۲۵ اردیبهشت)
برای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید

خریداران در وضعیت فعلی در تلاش برای هدایت قیمت به بالای میانگین‌های متحرک در ۲.۶۴ دلار هستند. این موضوع کمبود تقاضا در سطوح بالاتر را نشان می‌دهد. اگر قیمت ایاس در چند روز آینده به بالای این خط روند حرکت نکند، فروشندگان برای ادامه‌ی روند نزولی تلاش خواهند کرد.

میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA ۲۰ – خط آبی در تصویر) به سمت پایین چرخیده و اندیکاتور شاخص قدرت نسبی (RSI) نیز به ناحیه‌ی منفی خود ورود کرده است. این موضوع نشان‌دهنده‌ی غلبه‌ی نسبی فروشندگان بر خریداران است. با تثبیت قیمت در زیر ۲.۳۳۱۴ دلار، روند نزولی ادامه‌دار خواهد شد.

 • مقاومت‌ها: ۲.۶۴
 • حمایت‌ها: ۲.۳۳۱۴

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت تزوس

قیمت تزوس در ۱۰ می به زیر حمایت کلیدی ۲.۵۵۹۰۰۳۳۷ دلار رفته است. با این حال اگرچه فروشندگان موفق به هدایت قیمت به زیر کانال صعودی شدند اما در تثبیت قیمت موفق نبودند. این مسئله نشان‌دهنده‌ی تلاش خریداران برای تثبیت قیمت درون کانال صعودی است.

تحلیل تکنیکال هفتگی تزوس ۱۴ می (۲۵ اردیبهشت)
برای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید

اگر خریداران در هدایت و تثبیت قیمت در بالای میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA ۲۰ – خط آبی در تصویر) در ۲.۵۹ دلار موفق عمل کنند، احتمال رشد قیمت تا ۳.۰۷۳۶۹۵۹۸ دلار وجود خواهد داشت. دیدگاه صعود قیمت با چرخش آن از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA ۲۰ – خط آبی در تصویر) و ریزش به زیر میانگین متحرک ساده‌ی ۵۰ روزه (MA ۵۰- خط قرمز در تصویر) در ۲.۲۳ دلار منتفی خواهد شد. این حرکت موجب ایجاد روند منفی جدیدی در قیمت خواهد شد.

 • مقاومت‌ها: ۲.۵۹ – ۳.۰۷۳۶۹۵۹۸
 • حمایت‌ها: ۲.۲۳
ممکن است علاقه مند باشید
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

16 دیدگاه
علی
علی
۴ سال قبل

سلام خسته نباشید
من مقداری بیت کوین دارم
میخواستم بدونم الان بفروشم قراره پایین بیاد یا بالا بره؟
لطفا کامل راهنمایی کنید

علی
علی
۴ سال قبل
پاسخ  علی

میشه لطفا جواب بدید؟

غلامعلی ماشینچی محرز
غلامعلی ماشینچی محرز
۴ سال قبل

بورس ما تکنیکها و نقشهای بورسی را نمیشناسد تمام اتفاقات براثر تصمیم فردی ودستور انجام میگیرد اتفاقاتی که حتما موجودات فضایی میتوانند بفهمند

داریوش دشتی
داریوش دشتی
۴ سال قبل

درباره ارزتترتحلیل ندارید

امیرمحمد غلامی
امیرمحمد غلامی
۴ سال قبل

سلام داریوش جان قیمت تتر همیشه ثابت است. ارزش هر واحد تتر همواره برابر با ۱ دلار ایالات متحده آمریکا است. پیشنهاد میکنم مقاله‌ی زیر رو مطالعه کنید
https://arzdigital.com/what-is-tether-usdt/

market analysis
market analysis
۴ سال قبل

طبق تحلیل های تیم بزرگ ما ، این ارز تا پایان این ماه به محدوده 30 دلار وارد خواهد شد و پس از آن به کانال 19 دلار خواهد رفت و پس از کف سازی ناگهان از خواب بیدار میشویم و یادمان میاید این یک stable coin بوده و قرار نیست قیمت آن تغییری کند

علی اکبر
علی اکبر
۴ سال قبل

الان احتمال ریزش هست اما ما یه گپ هم توی USDT.D داریم ک یعنی ممکنه به 10 حتی 10.5 هم برسه
شاخص اس اند پی هم ک احتمال داره بریزه ینی سقوط بیت
چرا کامل توضیح نمیدید
شما اگه فقط تحلیل بیت رو به طور کامل قرار بدین کفایت میکنه
تحلیلای هفتگیتون واقعا کامل نیست
واضح توضیح بدین
ببخشید اگه انتقاد میکنم وگرنه سایت خیلی خوبی دارین.

امیرمحمد غلامی
امیرمحمد غلامی
۴ سال قبل

سلام روزتون بخیر تحلیل‌های هفتگی ترجمه هستند علی جان

محمد خسروانیان
محمد خسروانیان
۴ سال قبل

تحلیهاتون عالی هست اقای غلامی

امیرمحمد غلامی
امیرمحمد غلامی
۴ سال قبل

شما لطف داری به بنده محمد جان اما تحلیل‌های هفتگی ترجمه از سایت کوین تلگراف هستند

هادی خاوری
هادی خاوری
۴ سال قبل

ریزش

کامبیز اتریوم منش
کامبیز اتریوم منش
۴ سال قبل

دیدید گفتم روزهای خوبی تو راهه
خیرخواه بازار و خودتان و دوستانتان باشید تا باهم بریم بالا بعنوان اولینهایی که تواین بازار اومدیم باید آینده نزدیک برسیم به اونجاهایی که حق ماست.

نیما
نیما
۴ سال قبل

اصن تو خود ویتالیکی داداش
اصن وایت پیپر بیت کوین رو تو دادی دست ساتوشی

نادری
نادری
۴ سال قبل
پاسخ  نیما

به نیما:::چه اصراریه که بخوایم به فاز امیدبخش جناب کامبیز اینجوری کامنت بزاریم
جز خیرخواهی برای همه ارزدیجیتالیها چیز دیگه ای هم گفت؟؟؟
حسادت نورزیم از خیرخواهی همه.

رضا
رضا
۴ سال قبل

همه تحلیل ها و نمودار ها شبیه هم هست به نظرم به بیت نگاه کنیم بقیه هم دقیقا نه تقریبا همون رفتارو میکنن به نظرم تحلیل یه کوین هایی رو بذارید که لااقل رفتار دیگه ای دارن مثلا یه تحلیل از دیجی بایت بذارید که کلا رفتارو نمودارش فرق داره با بقیه

امیرمحمد غلامی
امیرمحمد غلامی
۴ سال قبل
پاسخ  رضا

همبستگی بین ارزها رو نمیشه نادید گرفت رضا جان اما طبیعتا تفاوت‌هایی هم تو حرکات قیمت و اهداف وجود داره و سعی بر اینه که ارزهایی با ارزش مارکت بالا پوشش داده بشوند...با توجه به اینکه در خواست تحلیل دیجی بایت زیاد هست این مورد رو هم در نظر خواهیم گرفت