آمریکا برای دستگیری یکی از فعالان ارزهای دیجیتال در ونزوئلا ۵ میلیون دلار جایزه تعیین کرد

آمریکا برای دستگیری یکی از فعالان ارزهای دیجیتال در ونزوئلا ۵ میلیون دلار جایزه تعیین کرد

خوزلیت رامیرز، مسئول ارشد ارز دیجیتال پترو، به اتهام پول‌شویی و برخی جرایم دیگر توسط دولت امریکا تحت تعقیب قرار گرفته است.

به گزارش دکریپت، برای دستگیری مدیر موسسه ارز دیجیتال ونزوئلا جایزه‌ای تعیین شده است.

دپارتمان گمرک و مهاجرت امریکا (ICE)که یکی از زیرمجموعه‌های سازمان امنیت ملی است، امروز بیانیه مربوط به افراد تحت تعقیب خود را منتشر کرد و نام خوزلیت رامیرز، مدیر ارشد سازمان ملی دارایی‌های دیجیتال (سوناکریپ) را به فهرست افراد تحت‌تعقیب فراری آن افزود.

به این ترتیب، دولت امریکا حالا جایزه‌ای ۵ میلیون دلاری را برای اطلاعاتی که منجر به دستگیری رامیرز شود، تعیین کرده است. به عقیده ICE، رامیرز ارتباطات سیاسی، اجتماعی و اقتصادی قوی با تعدادی از مهم‌ترین سرشاخه‌های مواد مخدر دارد. البته جرمی که بابت آن تحت تعقیب قرار گرفته است، پول‌شویی و دور زدن تحریم‌ها است.

این درست روزی اتفاق افتاد که دولت ونزوئلا پذیرفتن ارز دیجیتال پترو را (که آن‌هم تحت تحریم قرار دارد) برای خریداری بنزین آغاز کرده بود. این کشور، هفته گذشته از ایران هم محموله‌های بنزین دریافت کرده بود که با تحریم‌های آمریکا مغایرت داشت.

رامیرز از سال ۲۰۱۸ مدیر ارشد دپارتمان ارز دیجیتال ونزوئلا است. قبل از رامیرز، کارلوس وارگاس عهده‌دار این سمت بود که یکی از اعضای شناخته‌شده کنگره و رهبر جناح مخالف دولت ونزوئلا است. وارگاس کسی است که تحت مدیریت نیکلاس مادورو اقدامات مهمی برای ایجاد پترو صورت داد.

بنا بر بیانیه ICE رامیرز ۳۳ ساله، در بخش جنوبی نیویورک و به جرم شکستن قوانین مربوط به اختیارات اقتصادی در شرایط اضطراری بین‌المللی و برخی دیگر از تحریم‌های OFAC، دپارتمان خزانه‌داری دفتر کنترل دارایی‌های خارجی ایالات متحده امریکا، محکوم شده است.

در ابتدای سال جاری میلادی، دولت آمریکا اعلام کرده بود که در حال بررسی ارتباط خوزلیت رامیرز با مسئولین مجرم ونزوئلایی است. در آن زمان، دولت آمریکا مبلغ ۱۵ میلیون دلار برای دستگیری رئیس جمهور مادورو و ۱۰ میلیون دلار دیگر برای هر یک از دیگر مسئولان رده بالای ونزوئلا شامل کلیور آلکالا، هوگو کارواخال، دیوسدادو کابیو و طارق الایسامی تعیین کرد. با اینکه نام رامیرز در میان افراد مورد نظر ذکر شده بود، جایزه‌ای جداگانه برایش تعیین نشده بود.

امروز، دوم ژوئن ۲۰۲۰، روزنامه‌نگار ونزوئلایی، ماربییس لینارس، عکسی از رامیرز را منتشر کرد که او را در حال کار در دفترش نشان می‌داد و به‌نظر می‌رسید اثری از نگرانی بابت بیانیه ICE نشان نمی‌دهد.

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

3 دیدگاه
Amincpu
Amincpu
۴ سال قبل

دمش گرم خار بشه تو چشم آمریکا انشاءالله

مهران
مهران
۴ سال قبل
پاسخ  Amincpu

ای غافل

Ali
Ali
۴ سال قبل
پاسخ  مهران

شما عاقل