سمینار بلاک چین و ارزهای دیجیتال در موسسه کوثر

سمینار بلاک چین و ارزهای دیجیتال در موسسه کوثر

اولین سمینار تخصصی بلاک چین و ارزهای دیجیتال در موسسه اعتباری کوثر با حضور چند تن از مقامات برگزار شد.

به نقل از ایبنا، این سمینار با حضور مدیر گروه بانکداری الکترونیک پژوهشکده پولی و بانکی بانک مرکزی، معاونین، مدیران و کارشناسان حوزه مرکزی، در خصوص فناوری بلاک چین و ارزهای دیجیتال برگزار گردید.

در حاشیه این سمینار، نیما امیر شکاری، مدیر گروه بانکداری الکترونیک پژوهشکده پولی و بانکی بانک مرکزی در توضیح ضرورت های استفاده از ارزهای دیجیتال در کشور گفت:

امروزه فردی که خواندن و نوشتن می داند لزوما باسواد محسوب نمی‌شود بلکه؛ افرادی با سواد هستند که بتوانند داشته های ذهنی خود را بازآموزی مجدد کرده و در عرصه های جدید قرار بگیرند، لذا حوزه ارزهای دیجیتال یکی از اولویت های جدیدی است که باید آموزش های لازم در این خصوص به علاقه مندان داده شود.

وی همچنین افزود:

با توجه به رشد سریع تکنولوژی آن چیزی که دنیا از ما می‌طلبد تطابق تصورات ذهنی ما با واقعیت های دنیای امروز می‌باشد که برگزاری چنین سمینارهایی می‌تواند پایه گذار این تغییرات در ذهن افراد و جامعه باشد.

سمینار بلاک چین و ارزهای دیجیتال در موسسه کوثر

در ادامه این سمینار، مصطفی امجدیان سرپرست معاونت بازاریابی و امور استان های موسسه کوثر با اشاره به تحولات بنیادین صورت گرفته در حوزه ارز دیجیتال گفت:

تمامی کارکنان با قدم گذاشتن در این عرصه باید اطلاعات خود را به روز کنند تا از عقب ماندگی موسسه در این بخش، جلوگیری به عمل آید.

امجدیان در ادامه با اشاره به فراز و فرود های ارزهای دیجیتال در گذشته سخن گفت و اظهار داشت:

این اتفاقات سبب جذب علاقه مندان و سرمایه گذاران در این حوزه شده است و در حال حاضر کشورهایی که در این حوزه هیچ گونه فعالیتی نداشتند، در این عرصه ورود یافته‌اند و کشور ما نیز با پیگیری‌های بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران و تهیه دستورالعمل و آئین نامه های لازم در تلاش برای استفاده از ارزهای دیجیتال است.

بیشتر بخوانید: شرط نهم مجلس برای تایید و حمایت از بسته جدید ارزی بانک مرکزی: تسریع در راه‌اندازی ارزهای دیجیتال

همچنین در ادامه این سمینار علمی مطالبی درباره فناوری دفتر کل توزیع شده و فناوری DLT، انواع ارزهای دیجیتال و کاربرد آنها، پتانسیل های سرمایه‌گذاری و دغدغه‌ها، قراردادهای هوشمند و سایر کاربردهای بلاک چین در صنعت مالی و فرامالی توسط مدیر گروه بانکداری الکترونیک پژوهشکده پولی و بانکی بانک مرکزی برای مخاطبین ارائه شد.

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

2 دیدگاه
سمندر
سمندر
5 سال قبل

ایران که فعلا" در حال دور زدن تحریمهای امریکاست اون هم با پولهای دیجیتال . امریکا خودش همه کهکشان راه شیری رو دور زده و بعد ایران میخواد امریکا رو دور بزند

علی مردی
علی مردی
5 سال قبل
پاسخ  سمندر

آره حتما.دیدم سفر به ماهشون هم معلوم شد تقلبیه.تو خودت رو باور نداری تا آخر عمرت تو ناامیدی میمونی.کهکشان رو خوب اومدی!