دولت روسیه واریز ارز دیجیتال به‌صورت ناشناس را ممنوع کرد

دولت روسیه واریز ارز دیجیتال به‌صورت ناشناس را ممنوع کرد

روسیه واریز دارایی‌های دیجیتال به کیف پول‌های آنلاین به‌صورت ناشناس را ممنوع کرده است. به‌گفته قانون‌گذاران جلوگیری از انجام جرایمی نظیر پول‌شویی و تأمین مالی تروریسم دلیل اعلام این ممنوعیت بوده است.

بر اساس گزارش کوین تلگراف، روسیه واریز دارایی‌های دیجیتال را به کیف پول‌های آنلاین که ناشناس باشند ممنوع کرده است. این اقدام بر زندگی ۱۰میلیون کاربر در سرتاسر کشور تأثیرگذار خواهد بود. مقامات قانونی ادعا می‌کنند این طرح به‌منظور جلوگیری از فعالیت‌های غیرقانونی، مانند تأمین مالی تروریسم و تجارت غیرقانونی موادمخدر، اجرا می‌شود.

کیف پول‌های آنلاین سرویس‌هایی مانند یاندکس (Yandex)، وب‌مانی (WebMoney)، پی‌پال (PayPal) و کیوی (Kiwi) محبوبیت فراوانی در این کشور دارند. حدود ۱۰میلیون کاربر از این طریق و به‌صورت ناشناس به حساب‌های خود پول واریز کرده و از این مبالغ استفاده می‌کنند. برخی افراد از این کیف پول‌های ناشناس برای خرید ارزهای دیجیتال استفاده می‌کنند؛ البته آمار دقیقی در این زمینه وجود ندارد.

طبق گزارش شبکه تلویزیونی RBK روسیه، اقتصاددانی به نام آنتونینا لواشنکو (Antonina Levashenko) بر این باور است که این اقدامات در ابتدا هیچ تأثیری بر فضای بلاک چین نخواهند داشت. بااین‌حال، اِعمال سختگیری بیشتر از سوی دولت روسیه در مورد روش‌های مبارزه با پولشویی در این کشور ممکن است درنهایت شامل ارزهای مجازی نیز بشود.

به‌عقیده ماریا استانکویچ (Maria Stankevich)، مدیر توسعه کسب‌وکار در صرافی ارزهای دیجیتال اکسمو (EXMO)، این ممنوعیت‌ها ممکن است فقط در مورد صرافی‌هایی اِعمال شوند که چارچوب‌های قانونی را جدی نمی‌گیرند. او معتقد است که نتیجه این امر می‌تواند کاهش تقاضا برای چنین سرویس‌هایی باشد.

اخیراً، پارلمان روسیه لایحه‌ای در مورد ارزهای دیجیتال به تصویب رسانده است که دستورالعمل‌هایی کلی برای این صنعت مشخص‌ می‌کند. بااین‌حال، این لایحه درعمل نسبت به نسخه اولیه آن کمتر سختگیری می‌کند.

ممکن است علاقه مند باشید
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

0 دیدگاه