مقام روسی: به دنبال تصاحب ۲۰ درصد از بازار استخراج بیت کوین هستیم

مقام روسی: به دنبال تصاحب ۲۰ درصد از بازار استخراج بیت کوین هستیم

یک شرکت فعال در حوزه استخراج بیت کوین در روسیه در نظر دارد تا با افتتاح تاسیساتی جدید در این کشور، به سهم ۲۰ درصدی از استخراج بیت کوین در دنیا برسد.

به گزارش کوین تلگراف و به نقل از رسانه محلی روسی، RBC، «شرکت ماینینگ روسیه» (RMC) قصد دارد تا کارخانه فلز متروکه‌ای در شمال استان کارلیا (Karelia) را به عنوان مرکز استخراج بیت کوین مورد استفاده قرار دهد.

این کارخانه که سال ۲۰۱۸ به دلیل تحریم‌های آمریکا بسته شد، حالا قرار است تا به عنوان تاسیسات استخراج بیت کوین مورد استفاده قرار گیرد. طبق گزارش‌ها، این فارم ماینینگ به اندازه‌ای گسترده خواهد بود که یک پنجم بیت کوین‌های جهان را استخراج می‌کند.

دیمیتری مارینیشف (Dmitry Marinichev)، مدیرعامل شرکت ماینینگ روسیه و از نمایندگان شرکت ملی اینترنت این کشور در مصاحبه‌ای با RBC می‌گوید:

ایده ما تغییر کاربری کارخانه و فروش قدرت پردازش آن به عنوان نوعی خدمات است؛ به عبارت دیگر یک نوع خدمات فناوری اطلاعات.

مارینیشف در سال ۲۰۱۷ توانست با جذب ۴۳ میلیون دلار سرمایه از طریق عرضه اولیه سکه (ICO)، شرکت RBC را تاسیس کند. این سرمایه تا به اینجا بیشتری مبلغی است که از طریق یک ICO در روسیه جذب شده است.

علیرغم منصب دولتی او در روسیه، مارینیشف به عنوان یکی از منتقدین سیاست‌های دولت، به ویژه در بخش اینترنت، به شمار می‌رود.

مثلا مسدود کردن فعالیت‌های پیام‌رسان تلگرام از جلمه مسائلی است که مارینیشف نسبت به آن مخالف است. صد البته اقدامات دولت روسیه در مسدودسازی تلگرام تا به اینجا تاثیری نداشته و همچنان این پیام‌رسان در دسترس افراد قرار دارد و به زودی شاهد عرضه ارز دیجیتال گرام (Gram) نیز خواهیم بود.

مارینیشف ماه می سال گذشته در مصاحبه‌ای گفت:

مسدودسازی تلگرام با استفاده از قرار دادن آدرس‌های آی‌پی در لیست سیاه غیر ممکن است. حتی اگر بگوییم کلاینت تلگرام متن باز است و می‌توان آن را بررسی کرد و سازوکارش را فهمید، در این صورت باز هم تا ابد باید آی‌پی‌ها را مسدود کرد.

طبق گزارش‌ها، اشتیاق به استخراج بیت کوین در سال ۲۰۱۹ بار دیگر با افزایش رو به رو بوده است. با وجود فراز و نشیب‌های بسیاری که بیت کوین طی سال جاری تجربه کرده است، نرخ هش شبکه همچنان در حال رسیدن به رکوردهای جدید است. هش ریت، میزان قدرت پردازشی است که در اختیار شبکه بیت کوین قرار دارد.

هفته گذشته نیز بیت مین (Bitmain)، غول استخراج ارزهای دیجیتال چین، اعلام کرد که طی سال‌های آینده از بزرگترین فارم استخراج جهان در تگزاس آمریکا، بهره‌برداری خواهد کرد.

کانان کریتیو (Canaan Creative)، رقیب بیت مین، طی هفته جاری به صورت رسمی اعلام کرد که قصد دارد تا یک عرضه اولیه عمومی (IPO)، به ارزش ۴۰۰ میلیون دلار، راه اندازی کند.

ممکن است علاقه مند باشید
guest

استفاده از محتوای توهین‌آمیز، غیراخلاقی، دیدگاه‌های غیراقتصادی، تبلیغات و اطلاعات تماس یا لینک‌های نامرتبط ممنوع است.

نقض قوانین ممکن است منجر به عدم تأیید دیدگاه‌ها یا مسدودسازی حساب کاربران شود.

2 دیدگاه
Mani yousef
Mani yousef
4 سال قبل

کشور شمالی ما دنبال کسب ۲۹درصد بیت هستش،

نماینده مجلس ما خانم سلحشور تومجلس داشت خودکشی میکرد چرا ماینرها از برق دولتی استفاده میکنن،دردش هم این بود که ما برق را مجانی بدیم عراق، اقای مشهدی رجبی هم پاشاکرد تو یه کفش که پول برق باید قیمت صادراتی باشه ،نیروی انتطامی هم میفرمایند دستگاه ها کالای قاچاق هستش،برادر مگه خواب بودی که این همه دستگاه وارد کشور بشه که حالا کالای قاجاق محسوب بشه،فرض باشه چرا جلو وردا نگرفتی چرا به وظیفه ذااتی خود عمل نکردین حالا با زندگی چند هزار نفر دارین بازی میکنن،ضمن اگر واقعا دنال عدالت هستی خداوکیلی کولر یخچال وخیلی از وسایل پر مصرف خانه شما گمرگش پرداخت شده وشما استفاده میکنید شما هم مجرم هستید بدلیل استفاده و نگهداری از کالای قاچاق ،انصاف هم جیز خوبیه،چرا قانون وضع نمیکنید چرا قانو گریزی، وهرکس قانون براخوش تعریف میکنه،ما زندگی مونا فروختم،زدیم به این کار درصورتی که ازادانه دستگاه خرید فروش میشد ،یک شبه ممنوع شد مقصر امثال من نیست از شماست نندونید چه کارید،

ممد
ممد
4 سال قبل

مقام ایرانی: 1 درصدش دست ما بود زدیم قلع و قم کردیم اونم باشه مال شما.