بررسی نشانه‌های صعودی ریپل

بررسی نشانه‌های صعودی ریپل

در تحلیل پیشین ریپل گفته شد که قیمت به مقاومت بسیار سنگین ۰.۵ دلار برخورد کرده است و فقط در صورت عبور از آن می تواند رشد کند. این در حالی بود که مقاومت ذکر شده شکسته نشد و قیمت برای تثبیت خود و اصلاح، به سطوح پایین‌تر نزول کرد.

قیمت ریپل برای مدتی طولانی بین حد بالای ۰.۶ دلار و حد پایین ۰.۳ دلاری گیر افتاده است و در حالی که اکثر ارزهای برتر بازار حرکات پر قدرتی در این مدت از خود نشان داده‌اند عملکرد ریپل ضعیف بوده و نوسانات آن فقط در این ناحیه محدود شده است. اما به دلایلی که در این تحلیل به آن متذکر می‌شویم هنوز هم می‌توان به صعود قیمت امیدوار بود.

ابتدا به وضعیت فعلی قیمت در تایم فریم روزانه نگاهی بیاندازیم:

نمودار قیمت ریپل در تایم فریم روزانه

نمودار قیمت ریپل در تایم فریم روزانه

برخورد قیمت به خط روند (کف کانال فرضی) و حمایت کلیدی خود می تواند نشان از صعود قیمت تا اهداف اولیه‌ی ۰.۳۷ دلار و سپس ۰.۴۲ دلار باشد و همانطور که در تصویر مشاهده می‌کنید حرکات قیمتی در صعود ها بسیار شارپ‌تر و تندتر بوده است یا به اصطلاح تکانه‌ی حرکتی بیشتری داشته است پس این اهداف ممکن است در چشم به هم زدنی دیده شوند.

اگر طرفدار تحلیل بر اساس الگوهای نموداری هستید به الگوی سر و شانه‌ ای که در تایم فریم ۴ ساعته در قیمت ریپل تشکیل شده است، توجه کنید:

الگوی کلاسیک سر و شانه در قیمت ریپل در تایم فریم چهار ساعته

الگوی کلاسیک سر و شانه در قیمت ریپل در تایم فریم چهار ساعته

ابتدا به الگوی سر و شانه که با رنگ آبی مشخص شده است توجه کنید. قیمت خط گردن الگو را شکسته، به آن پولبک کرده و در حال صعود برای رسیدن به هدف آن (۰.۳۷ دلار) است. اما این الگو در قسمت سر یک الگوی سر و شانه بزرگ‌تر می تواند قرار بگیرد که پس از شکل گیری آن و شکستن خط گردن الگوی بزرگ تر( خط سیاه) قیمت را به سمت هدف بعدی (۰.۴۲ دلار) هدایت می‌کند.

و اما در بلند مدت و بدون در نظر گرفتن نوسانات قیمت در کوتاه مدت می‌توان این نقشه را برای حرکت ریپل متصور شد:

حرکات مورد انتظار قیمت ریپل در بلند مدت

حرکات مورد انتظار قیمت ریپل در بلند مدت

با توجه به بررسی امواج الیوت و مشاهده واگرایی مخفی مثبت در قیمت می‌‌توان انتظار رشد قیمت ریپل در بلند مدت را تا اهداف ۰.۹ الی ۱ دلار داشت.

نتیجه‌گیری

کوتاه مدت می‌توان انتظار رشد دوباره‌ی قیمت ریپل تا اهداف ۰.۳۷ الی ۰.۴۲ دلار را داشت، اما در بلند مدت و بدون در نظر گرفتن نوسانات قیمت در کوتاه مدت اهداف ۰.۹ الی ۱ دلاری را می‌توان مدنظر قرار داد.

guest

استفاده از محتوای توهین‌آمیز، غیراخلاقی، دیدگاه‌های غیراقتصادی، تبلیغات و اطلاعات تماس یا لینک‌های نامرتبط ممنوع است.

نقض قوانین ممکن است منجر به عدم تأیید دیدگاه‌ها یا مسدودسازی حساب کاربران شود.

0 دیدگاه