دولت آندورا به دنبال پیاده‌سازی بلاک چین در سیستم آموزشی این کشور

دولت آندورا به دنبال پیاده‌سازی بلاک چین در سیستم آموزشی این کشور

روزنامه اسپانیایی زبان یوروپرس در ۲۱ فوریه (۲ اسفند) گزارش داد که دولت آندورا فناوری بلاک چین را در سیستم آموزش عالی کشور به کار خواهد گرفت.

کشور شاهزاده نشین آندورا، کشوری مستقل در شبه جزیره ایبری است که برای ذخیره سازی تمام مدارک علمی با استفاده از فناوری بلاک چین، آموزش عالی را دیجیتالی خواهد کرد.

طبق گزارشات یوروپرس، این ابتکار عمل با هدف ایجاد فرایند ثبت اطلاعات امن‌تر به کار گرفته شده است. در این گزارش آمده است که مدارک تحصیلی ثبت شده از طریق فناوری بلاک چین نمی‌تواند حذف یا اصلاح شود. همچنین این فناوری امکان کاهش هزینه های اداری که از فرآیند آنالوگ کنونی ناشی می شود را فراهم می‌سازد.

دولت آندورا به دنبال پیاده‌سازی بلاک چین در سیستم آموزشی این کشور

دسترسی به بلاک چین توسط آندورا تلکام (Andorra Telecom)، شرکت ملی مخابرات آندورا، که مسئول توزیع خدمات دیجیتال و سیستم پخش رادیویی در کشور شاهزاده نشین آندورا است، ارائه می شود.

یوروپرس همچنین اعلام کرده است که فناوری بلاک چین برای دسترسی آسان تر به آموزش عالی امکان پذیر است:

[بلاک چین] این امکان را فراهم می کند که در آینده ابستل لاهه (Hague Apostille) در شناخت عناوین در سطح بین المللی ضروری نباشد.

ابستل لاهه گواهی نامه‌ای است که از طریق آن سندی که صادر شده و در یکی از کشورها امضاء شده می تواند در همه کشورهای امضاء کننده برای اهداف قانونی تأیید شود.

به گزارش قبلی کوین تلگراف، دولت مالت قرارداد دو ساله‌ای برای ذخیره تمام گواهی های آموزشی، از جمله مدارک تحصیلی مدارس دولتی، کلیسا و مدارس خصوصی با فناوری بلاک چین با یک شرکت نرم افزاری امضا کرد.

طبق گزارش کوین تلگراف در ۵ فوریه، اوایل ماه جاری سرویس فدرال روسیه اعلام کرد که برای نظارت در حوزه آموزش و علوم، برنامه ریزی کرده است تا امسال فناوری بلاک چین را در امتحان اصلی فارغ التحصیلی کشور پیاده‌سازی کند.

منبع: cointelegraph
ممکن است علاقه مند باشید
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

0 دیدگاه