بزرگترین بانک آمریکا: سرمایه‌گذاران جوان بیت کوین را به طلا ترجیح می‌دهند

بزرگترین بانک آمریکا: سرمایه‌گذاران جوان بیت کوین را به طلا ترجیح می‌دهند

بر اساس داده‌های جی‌پی‌مورگان چیس (JPMorgan Chase)، بزرگترین بانک آمریکا، در طول شیوع ویروس کرونا سرمایه‌گذاران خُرد با سنین مختلف، رفتارهای متفاوتی داشته‌اند.

به نقل از بلومبرگ، استراتژیست‌های بانک جی‌پی‌مورگان به سرپرستی نیکولائوس پانیگیرتزوگلو (Nikolaos Panigirtzoglou) دریافته‌اند که در طول دوران شیوع بیماری کووید-۱۹، سرمایه‌گذاران اغلب مشتاق به سرمایه‌گذاری روی دارایی‌های جایگزین هستند. در این بین، افراد مسن‌تر به طلا علاقه دارند و جوان‌ترها بیشتر متمایل به بیت کوین هستند. طبق این داده‌ها، نسل هزاره، اغلب به خریداری سهام شرکت‌های فناوری علاقه‌مند هستند؛ درحالی‌که، مسن‌ترها سهام خود را می‌فروشند. نسل هزاره، به کسانی می‌گویند که در دو دهه پایانی قرن بیستم به دنیا آمده‌اند.

روز ۴ اوت (۱۴ مرداد)، استراتژیست‌های جی‌پی‌مورگان در مطلبی پیرامون بررسی جریان‌های سرمایه‌گذاری نوشته‌اند:

در طول ماه‌های ژوئن و ژوییه (خرداد تا مرداد)، افراد مسن‌تر، پول نقد اضافی خود را روی صندوق‌های اوراق قرضه سرمایه‌گذاری می‌کردند.

در طول سال جاری و از سقوط بازارها در ماه مارس (اسفند ۹۸) تاکنون، تقاضا از سوی سرمایه‌گذاران خُرد برای بازارهای سهام، ۴۶ درصد افزایش یافته است. در این مدت، در سرتاسر جهان، صندوق‌های قابل معامله در بورس با پشتوانه طلا و همچنین ارزهای دیجیتال به رشدی قابل‌ملاحظه دست یافته‌اند. همچنین حضور معامله‌گرهای آماتور نیز در تمام گزینه‌های سرمایه‌گذاری، از سرمایه‌گذاری‌های کلان گرفته تا معاملات متعارف، محسو‌س‌تر و پررنگ‌تر شده است. علاوه‌براین، سرمایه‌گذاران آماتور در مقایسه با سازمان‌ها، در انتخاب‌ بازارهای سهام و تعیین موقعیت زمانی بازار نیز عملکرد بسیار خوبی داشته‌اند.

طی پنج ماه گذشته، صندوق‌های قابل معامله در بورس بیت کوین و طلا، شاهد جریان‌های ورودی قدرتمندی بوده‌اند. طبق نظر استراتژیست‌های بانک جی‌پی‌مورگان، هر دو گروه سرمایه‌گذاران جوان و مسن به‌دنبال ارزی «جایگزین» هستند. در همین زمان، شاخص قیمت لحظه‌ای دلار بلومبرگ دچار ۱.۷ درصد افت شده است که به احتمال طولانی‌تر‌شدن دوران ضعف دلار دامن می‌زند.

بزرگترین بانک آمریکا: سرمایه‌گذاران جوان بیت کوین را به طلا ترجیح می‌دهند
افزایش همبستگی بیت کوین با طلا. منبع: بلومبرگ
ممکن است علاقه مند باشید
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

0 دیدگاه