افزایش ۳۰۰ درصدی استفاده از اینترنت در کره شمالی؛ ارز دیجیتال، راهی برای فرار از تحریم

افزایش ۳۰۰ درصدی استفاده از اینترنت در کره شمالی؛ ارز دیجیتال، راهی برای فرار از تحریم

استفاده از اینترنت در کره شمالی در سه سال گذشته ۳۰۰ درصد افزایش یافته است، چرا که دولت این کشور برای فعالیت‌های مختلف به ارزهای دیجیتال تکیه کرده است.

به گزارش کوین تلگراف، طبق یک تحقیق که توسط گروه «Insikt» که بازوی امنیت سایبری شرکت آمریکایی «Recorded Future» است، منتشر شده، استفاده از ارزهای دیجیتال و فناوری بلاک چین، یکی از استراتژی‌های اصلی کره شمالی برای تولید درآمد، انتقال و استفاده از وجوه است.

این تحقیق که با عنوان «چگونه دولت کره شمالی از اینترنت به عنوان ابزاری برای سرکشی استفاده می‌کند؟» در تاریخ ۹ فوریه (۲۰ بهمن) منتشر شد. این گزارش فعالیت اینترنتی رهبران ارشد کره شمالی از ابتدای ژانویه ۲۰۱۹ (دی ۱۳۹۷) تا نوامبر ۲۰۱۹ (آذر ۱۳۹۸) را مورد بررسی قرار داده است.

طبق این تحقیق، کره شمالی به استفاده از ارزهای دیجیتال به عنوان یک سلاح استراتژیک ادامه می‌دهد. برخی گزارشات نشان می‌دهند نخبگان سیاسی و نظامی این کشور در هک‌های گسترده صرافی‌های کره جنوبی و کلاهبرداری‌های حوزه ارزهای دیجیتال نقش داشته‌اند.

این مطالعه می‌گوید علاوه بر فعالیت‌های بانکی غیرقانونی و جرایم مالی، تولید و سرقت ارزهای دیجیتال، به یک منبع درآمد مهم و وسیله‌ای برای دور زدن تحریم‌های بین‌المللی تبدیل شده است.

طبق ادعای گروه Insikt، اینترنت به ابزار مهمی برای رهبران کره شمالی تبدیل شده است. آن‌ها از اینترنت نه فقط برای درآمدزایی، بلکه برای بدست آوردن دانش ممنوعه، مانند داده‌های مربوط به برنامه‌ موشک‌های بالستیک و عملیات سایبری نیز استفاده می‌کنند. در این مطالعه همچنین اشاره شده است که کره‌ای‌هایی که در این جرایم اینترنتی نقش دارند، اغلب کسانی هستند که به خارج از کشور اعزام می‌شوند تا آموزش‌های پیشرفته و دانش مربوط به فناوری‌های هسته‌ای را که توسط سازمان ملل ممنوع شده است، فراگیرند.

در سال ۲۰۱۹، گروه Insikt، این افراد را در هشت کشور از جمله هند، چین، نپال، کنیا، موزامبیک، اندونزی، تایلند و و بنگلادش ردیابی کرد. این گروه ادعا می‌کند که کشورهای چین و هند به طور ناخواسته میزبان فعالیت‌های غیرقانونی این افراد هستند.

همانطور که قبلاً ارزدیجیتال گزارش داد، هکرهای کره شمالی در پس پرده حملات و فیشینگ‌های گسترده به صرافی‌های ارز دیجیتال کره جنوبی، مانند «UpBit» هستند. براساس اطلاعات سازمان ملل که در آگوست ۲۰۱۹ (مرداد ۱۳۹۸) منتشر شد، کره شمالی با هک کردن بانک‌ها و صرافی‌های ارز دیجیتال، توانسته است ۲ میلیارد دلار بدست آورد.

ممکن است علاقه مند باشید
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

0 دیدگاه