هکرهای کره شمالی، مظنون سرقت از صرافی‌های سئول!

هکرهای کره شمالی، مظنون سرقت از صرافی‌های سئول!

سئول هکرهای کره‌شمالی را به سرقت بیت کوین به ارزش میلیاردها وون متهم کرد.

کمیته اطلاعات پارلمانی کره‌ جنوبی، کره شمالی را به سرقت ارز دیجیتال (بیت کوین) به ارزش میلیاردها وون (واحد پول کره جنوبی) متهم کرده است.

کیم بیونگ – کی، یکی از اعضای پارلمان کره‌ جنوبی گفت:

کره شمالی ایمیل‌هایی ارسال کرده بود مبنی بر اینکه می‌تواند صرافی‌های ارزهای دیجیتال و اطلاعات شخصی مشتریانش را هک و میلیاردها وون ارز دیجیتال را سرقت کند.

به گفته این قانونگذار، آژانس اطلاعات کره‌ جنوبی معتقد است کره شمالی دائما در تلاش است تا برای سرقت ارزهای دیجیتال، صرافی‌های این کشور را هک کند.

وی تاکید کرد:

سئول نهایت تلاش خود را برای جلوگیری از چنین رویدادهایی در آینده انجام خواهد داد.

هکرهای کره شمالی، مظنون سرقت از صرافی‌های سئول!

این بیانیه پس از آن منتشر شد که رسانه‌ها در تاریخ ۱۷ ژانویه در گزارشی ادعا کردند که هکرهای گروه لازاروس که با پیونگ یانگ مرتبط هستند صرافی‌های ارزهای دیجیتال در کره‌ جنوبی را در پایان سال ۲۰۱۷ میلادی هدف گرفته بودند.

در این گزارش آمده است:

عاملان دولت کره شمالی به ویژه گروه لازاروس ، اواخر سال ۲۰۱۷ میلادی یعنی پیش از سخنرانی سال نوی «کیم جونگ اون»، رهبر کره شمالی و به دنبال آن مذاکره میان دو کره ، صرافی‌های ارز دیجیتال کره‌ جنوبی و کاربران آن را هدف گرفتند.

 

اواسط دسامبر سال ۲۰۱۷ میلادی آژانس اطلاعات کره‌ جنوبی اعلام کرد، اسناد و مدارکی در اختیار دارد که نشان می‌دهند کره شمالی در سرقت اطلاعات شخصی حدود ۳۰ هزار کاربر صرافی ارز دیجیتال بیتامب (Bithumb) دست داشته است.

ممکن است علاقه مند باشید
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

0 دیدگاه