درآمد ۲ میلیارد دلاری کره شمالی از سرقت ارزهای دیجیتال!

درآمد ۲ میلیارد دلاری کره شمالی از سرقت ارزهای دیجیتال!

سازمان ملل اعلام کرد که کره شمالی با هک کردن بانک‌ها و صرافی‌های ارز دیجیتال حدود ۲ میلیارد دلار درآمد کسب کرده است.

به گزارش کوین‌تلگراف و طبق گزارش محرمانه‌ای كه توسط رسانه‌های معتبر از جمله رویترز در ۵ام آگوست فاش شد، کمیته تحریم‌های کره شمالی در شورای امنیت اعلام کرده است که هكرها بخش اساسی بودجه دولت کره شمالی را تامین می‌کنند.

در این گزارش آمده است:

 هکرهای سایبری جمهوری دموکراتیک خلق کره، اکثرا تحت نظارت سازمان اطلاعاتی و جاسوسی این کشور فعالیت می‌کنند و هدف آنها جمع آوری پول برای سلاح‌های کشتار جمعی (WMD) است و تا به امروز میزان سرقت آنها حدود دو میلیارد دلار آمریکا تخمین زده شده است.

طبق گزارش قبلی کوین‌تلگراف، پیونگ یانگ (پایتخت کره شمالی) مظنون اصلی حمله به صرافی کشورهای مجاور آسیایی است. به طور دقیق‌تر، نهادی موسوم به گروه لازاروس که کشورهای زیادی را تحت تاثیر فعالیت‌های مخرب خود قرار داده، بازیگر اصلی این جریان است.

به نظر می‌رسد که کشور کره جنوبی هدف خاص حملات هکرهای کره شمالی است. در تازه‌ترین اتفاق، هکرها با استفاده از فیشینگ ایمیلی، صرافی بزرگ ارزهای دیجیتال UpBit را مورد حمله قرار دادند.

همچنین اف‌بی‌آی چندین بار به سازمان ملل اعلام کرده است که کره شمالی به منظور مقابله با اثرات تحریم‌های بین المللی، عمداً پول‌ها را سرقت می‌کند. همچنین در این گزارش‌ها بیان شده است که به احتمال زیاد به دلیل عدم پیشرفت در مذاکرات، سرقت از صرافی‌ها ادامه خواهد داشت.

در ادامه این گزارش آمده است:

ما از همه كشورهای مسئول می‌خواهیم كه برای مقابله با توانایی كره شمالی در انجام فعالیتهای سایبری مخرب اقدام كنند، چون از این درآمد برای ایجاد برنامه‌های غیرقانونی سلاح‌های کشتار جمعی و موشک‌های بالستیک خود استفاده می‌كنند.

ممکن است علاقه مند باشید
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

5 دیدگاه
مجید قاسمی
مجید قاسمی
۴ سال قبل

ما مردم دنیا چقدر ساده لوحیم که صد سال پروپاگاندای آمریکا، ما رو بارها و بارها فریب داده
اینجور اخبار بخشی از برنامه های تبلیغاتی و پروپاگاندای آمریکا هست که حداقل از جنگ جهانی دوم تا الان ادامه داشته
همیشه ادعاهای بدون دلیل و سند مطرح میکنند و فقط عده بسیار بسیار کمی از مردم دنیا این اصل عقلی که بین تمام بشر وجود داره رو به کار میگیرن که « البینة علی المدعی » یعنی کسی که ادعایی میکنه باید با دلیل و مدرک قاطع اونو اثبات کنه و کسی که چیزی رو انکار میکنه همون انکارش برای اثبات حرفش کافیه چون که اصل عقلی دیگری در تمام دنیا وجود داره که میگه اصل بر عدم است یعنی هرکسی ادعای وجود چیزی رو داره باید ثابت کنه.
فرض رو بر این میگیریم که سازمان ملل در دست آمریکا و غرب نیست و یک سازمان کاملا مستقل تشکیل شده از حدود ۲۰۰ کشور دنیاست که با اراده و مدیریت این ۲۰۰ کشور اداره میشه و تمام بیانیه ها، تصمیمات، اطلاعیه ها، قطعنامه ها و... بدون جانب داری و غرض ورزی و با هدف ایجاد صلح در دنیاست و تمام کشورهای دنیا در امور گفته شده مشارکت دارند و با نظر اکثریت نمایندگان کشورها این بیانیه ها و تصمیمات صادر میشه( یعنی همه چیز عالی و ایده آل). اون وقت یک چنین سازمان عظیمی و گردانندگانش و دبیر کلش فکر نمیکنه که به لحاظ حقوقی و عقلی، صرف ادعای اینکه کره شمالی ۲ میلیارد دلار از طریق هک، سرقت کرده، کافی نیست و باید این ادعا رو با مدرک و دلیل قاطع اثبات کنند؟
اکثر اقدامات آمریکا و سازمان ملل و غرب از همین دسته و هدفشون یک پروپاگاندا برای رسیدن به اهداف خاص خودشونه و مخاطبش هم عامه مردم دنیاست که جمعیتی بیش از ۹۸ درصد مردم دنیا هستن و مخاطبشون جمعیت فرهیخته دنیا نیست چرا که این جمعیت کاملا از روش های تبلیغاتی که اون ها استفاده میکنند مطلعند و البته متاسفانه برخی از همین جمعیت نخبه در خدمت سیاستمداران نادان هستند و اون ها هستن که چنین روش های حرفه ای رو پیشنهاد میدن.

عارف
عارف
۴ سال قبل

امریکا کارش دروغ پراکنیه. روشیه برای سلطه به کشورهای بدبخت. تا همین ۳ سال پیش مستندهایی پخش میکردن که میگفت کره شمالی اینترنت نداره. حالا شدن هکرای ارز دیجیتال!!!

mona
mona
۴ سال قبل

به نظرم ایرانیا هم باید از این راه کسب درآمد کنن

ایلان ماسک 2
ایلان ماسک 2
۴ سال قبل
پاسخ  mona

از راه دزدی ارزهای دیجیتال کسب درآمد کنن؟؟؟

Behzadom
Behzadom
۴ سال قبل
پاسخ  mona

میکنن. اما زیاد هنوز گندش در نیومده.