پرداخت با ارزهای دیجیتال از طریق کارت‌های اعتباری؛ مسترکارت هم وارد بازی شد

پرداخت با ارزهای دیجیتال از طریق کارت‌های اعتباری؛ مسترکارت هم وارد بازی شد

مسترکارت در راستای طرح جدید کارت ارز دیجیتال خود در تلاش برای برقراری ارتباط با شرکت‌های فعال در حوزه ارزهای دیجیتال و ترغیب آنها به همکاری و شراکت است.

به گزارش کوین تلگراف، در روز ۲۰ ژوییه (۳۰ تیر)، مسترکارت اعلام کرد که دسترسی به برنامه اکسلریت (Accelerate) خود را برای صادرکنندگان کارت‌های ارز دیجیتال، تسهیل می‌کند و به متقاضیان همکاری اجازه می‌دهد در عرض چند هفته به صف شرکایش بپیوندند.

برنامه اکسلریت یا شتاب‌دهی که اکنون برای متقاضیان همکاری در زمینه کارت‌های ارز دیجیتال، تقویت شده است، به شرکای مسترکارت امکان می‌دهد که از پشتیبانی این شرکت برای برای ورود به بازار، رشد پیوسته و توسعه بین‌المللی بهره‌مند شوند.

شرکای جدید مسترکارت با دریافت کمک برای یکپارچه‌سازی با زیرساخت‌های فناوری این شرکت می‌توانند از مزایای همکاری با این غول صنعت پرداخت در حوزه‌هایی نظیر امنیت سایبری و تحقیقات بازار استفاده کنند.

مسترکارت ضمن تسهیل دسترسی به برنامه شتاب‌دهی خود برای بنگاه‌های فعال در حوزه ارزهای دیجیتال، تأکید کرده است که تمامی شرکا باید از «اصول بنیادین» این شرکت، پیروی کنند.

این اصول بنیادین، شامل مواردی از جمله حمایت سفت‌وسخت از مشتریان (حصول اطمینان از رعایت حریم خصوصی و امنیت آنها)، سازگاری و انطباق با قوانین و چارچوب‌های نظارتی مرتبط از جمله قوانین ضدپولشویی و ایجاد زمینه همکاری متقابل با دیگر ذینفعان از جمله نهادهای مالی، فروشندگان و اپراتورهای موبایل است.

راج همودهران (Raj Dhamodharan)، معاون رئیس در امور دارایی‌های دیجیتال، محصولات بلاک چینی و شراکت مسترکارت می‌گوید:

بازار ارزهای دیجیتال در حال طی روند تکاملی خود برای دستیابی به بلوغ است و مسترکارت نیز با ایجاد تجربه‌ای امن و مطمئن برای مشتریان و کسب‌وکارهای اقتصاد دیجیتال در تلاش برای پیش‌بردن آن به‌سوی جلو است.

مسترکارت، همزمان با تلاش برای برقراری ارتباط با شرکت‌های فعال در حوزه ارزهای دیجیتال، اعلام کرده است که وایرکس (Wirex)، شرکت لندنی فعال در زمینه پردازش پرداخت‌های ارزهای دیجیتال، اولین پلتفرم ارز دیجیتال بومی است که عضویت اصلی مسترکارت به آن اعطا شده و از این پس می‌تواند به‌طور مستقیم، اقدام به صدور کارت‌های پرداخت ارزهای دیجیتال کند.

به‌لطف این همکاری، کاربران کارت‌های وایرکس می‌توانند ارزهای دیجیتال خود را به‌طور آنی به ارزهای رایج (فیات) تبدیل و از آن برای پرداخت در پایانه‌های فروش پذیرنده مسترکارت، استفاده کنند. بنابراین ارزها نه به‌شکل ارز دیجیتال بلکه در قالب ارزهای رایج، وارد شبکه مسترکارت می‌شوند.

پاول ماتوف (Pavel Matveev)، مدیرعامل و هم‌بنیان‌گذار وایرکس می‌گوید شراکت با مسترکارت، نشانگر رشد روزافزون اشتیاق به پذیرش ارزهای دیجیتال توسط نهادهای پیشرو و مقامات ناظر است. او در ادامه افزود:

همکاری با مسترکارت می‌تواند این شرکت را در تحقق چشم‌انداز توانمندسازی همگان برای تجربه دنیایی که در آن همه ارزها اعم از سنتی و دیجیتال، هم‌تراز هستند، یاری کند.

وایرکس تحت نظارت مرجع راهبرد امور مالی انگلستان، قرار دارد و از مجوز قانونی برای صدور کارت‌های ارز دیجیتال در اروپا برخوردار است. گفتنی است وایرکس توانسته است در اوایل سال جاری به بیش از ۳میلیون کاربر فعال، دست پیدا کند؛ این در حالی است که شمار فزاینده‌ای از آنها کاربران پروپاقرص ارزهای دیجیتال نیستند.

مسترکارت پیش از شراکت با وایرکس، در ماه ژوئن (خرداد)، اقدام به انعقاد قرارداد همکاری مشترک با بیت‌پی (BitPay)، شرکت خدمات پرداخت بلاک چینی کرده بود تا کارت‌های پیش‌پرداخت را برای کاربران ارزهای دیجیتال در ایالات متحده، صادر و راه‌اندازی کند.

ممکن است علاقه مند باشید
guest

استفاده از محتوای توهین‌آمیز، غیراخلاقی، دیدگاه‌های غیراقتصادی، تبلیغات و اطلاعات تماس یا لینک‌های نامرتبط ممنوع است.

نقض قوانین ممکن است منجر به عدم تأیید دیدگاه‌ها یا مسدودسازی حساب کاربران شود.

1 دیدگاه
shahab
shahab
3 سال قبل

نشانه های پذیرش ارزهای دیجیتال بعد از 10سال و تصور کنید 5 سال آینده که دنیا به سمت بلاک چین داره حرکت میکنه چه اتفاقاتی خواهد افتاد!!