تحلیل تکنیکال اختصاصی ریپل، چین لینک، اتریوم کلاسیک و استلار

تحلیل تکنیکال اختصاصی ریپل، چین لینک، اتریوم کلاسیک و استلار

بعد از اصلاح عمومی اخیر قیمت آلت کوین‌ها، بیشتر ارزهای دیجیتال در تلاش هستند تا حرکت خود را از سر بگیرند. این نشان می‌دهد که احساسات نسبت به بازار همچنان صعودی است و معامله‌گران تمایل به خرید در ریزش‌ها دارند. بعد از هر صعود، انتظارات از وقوع رالی قیمتی مشابه با آنچه در سال ۲۰۱۷ دیده شده است، در کانون توجه قرار دارد.

اگرچه که هر چیزی در بازار ارزهای دیجیتال امکان پذیر است، اما بهتر است به جای صعود ناگهانی قیمت‌ها به صورت رالی‌ها، شاهد افزایش تدریجی قیمت‌ها تا سقف‌های جدید باشیم. قیمت بیت کوین نشان داد که یک سناریو صعودی را می تواند در طول سال ۲۰۲۰ اجرا کند و از آغاز این سال، افزایش ارزشی بیش از ۳۵٪ را به دست آورده است.

در این دوره نیز همبستگی‌های بالایی مانند گذشته در ارزهای دیجیتال با ارزش بازار بالا مانند بیت کوین کش، اتریوم، لایت کوین، نئو، ترون و ریپل با بیت کوین مشاهده می‌شود. از طرفی ارزهایی مانند چین لینک، دش و توکن هوبی همبستگی‌های متناقضی را با بیت کوین را در آخرین دوره صعودی نشان می دهند و این مسئله مانع از نتیجه گیری در رفتار پایدار بین این ارزها و بیت کوین می‌شود. در ادامه به تجزیه و تحلیل نمودار بعضی از این ارزها می‌پردازیم تا حمایت و اهداف آنها را بررسی کنیم.

تحلیل قیمت ریپل

قیمت ریپل در ماه گذشته روند منفی بلند مدت خود را در تایم فریم هفتگی شکانده است. در هفته‌ی گذشته نیز قیمت پس از رسیدن به ناحیه‌ی مقاومتی ۰.۳۴ الی ۰.۳۵ دلار شروع به اصلاح قیمتی کرده است.

تحلیل تکنیکال اختصاصی ریپل، چین لینک، اتریوم کلاسیک و استلار
نواحی حمایتی و مقاومتی درنمودار قیمت ریپل در تایم فریم هفتگی

انتظار اصلاح قیمت ریپل تا ناحیه‌ی حمایتی ۰.۲۳ الی ۰.۲۶ دلار و پس از آن رشد قیمت تا سقف قبلی ۰.۳۴ دلار را داریم. در بالای این مقاومت استاتیک، انتظار رشد قیمت تا ناحیه‌ی مقاومتی ۰.۳۶ الی ۰.۴۲ دلار در کوتاه مدت می‌رود. در صورتی که قیمت به زیر این ناحیه‌ی حمایتی برود، ریزش قیمت بیشتر خواهد شد.

  • مقاومت‌ها: ۰.۴۲ – ۰.۳۶ – ۰.۳۴
  • حمایت‌ها: ۰.۲۶ – ۰.۲۳

تحلیل قیمت اتریوم کلاسیک

قیمت اتریوم کلاسیک در تایم فریم ماهانه خط گردن الگوی کف دو قلو‌ی خود را با قدرت و حجم مناسب شکانده است. اکنون قیمت در حال تکمیل بازگشت (پولبک) خود به این سطح است. در اندیکاتور شاخص قدرت نسبی (RSI)، در همین تایم فریم نیز واگرایی مثبت (+RD) مشاهده می‌شود که نشان از تغییر روند نزولی بلند مدت قیمت به صعودی دارد.

تحلیل تکنیکال اختصاصی ریپل، چین لینک، اتریوم کلاسیک و استلار
الگوی کلاسیک کف دو قلو در تایم فریم ماهانه در قیمت اتریوم کلاسیک

هدف الگوی کف دو قلو در قیمت ۱۴.۶۰ دلار قرار می‌گیرد. اما قبل از رسیدن قیمت به این هدف، انتظار اصلاح قیمت تا ناحیه‌ی حمایتی ۷.۱۰ الی ۸.۲۵ دلار را داریم. پس از رسیدن قیمت به این ناحیه و حمایت خریداران از قیمت در این سطوح انتظار حمله‌ی دوباره‌ی قیمت به سقف اخیر ۱۳ دلاری را خواهیم داشت.

تحلیل تکنیکال اختصاصی ریپل، چین لینک، اتریوم کلاسیک و استلار
نواحی حمایتی و مقاومتی درنمودار قیمت اتریوم کلاسیک در تایم فریم هفتگی

در بالای مقاومت استاتیک ۱۳ دلار به ترتیب اهداف ۱۴.۶۰، ۲۰ و ۲۴.۸۰ دلار مدنظر قرار می‌گیرد. در زیر قیمت ۷.۱۰ دلار نیز حمایت بعدی در ۵ دلار قرار دارد.

  • مقاومت‌ها: ۲۴.۸۰ – ۲۰ – ۱۴.۶۰ – ۱۳
  • حمایت‌ها: ۸.۲۵ – ۷.۱۰ – ۵

تحلیل قیمت چین لینک

قیمت چین لینک پس از نفوذ به سقف تاریخی خود در ۴.۶ دلار و جمع آوری معاملات خریدی که در بالای این سطح قرار داده شده بودند وارد فاز اصلاح قیمتی در چند روز گذشته شد. انتظار اصلاح قیمت تا ناحیه‌ی حمایتی ۳.۴ الی ۳.۶ دلار را داریم. در صورت نفوذ قیمت به زیر این سطح ناحیه‌ی حمایتی بعدی در ۲.۸ الی ۳ دلار قرار می‌گیرد.

تحلیل تکنیکال اختصاصی ریپل، چین لینک، اتریوم کلاسیک و استلار
نواحی حمایتی و مقاومتی درنمودار قیمت چین لینک در تایم فریم هفتگی

اما اگر قیمت در ناحیه‌ی اول توسط خریداران حمایت شود احتمال رشد دوباره‌ی آن تا سقف تاریخی ۴.۶ دلار وجود دارد. در بالای این سطح به ترتیب اهداف ۵.۶ سپس ۶.۳ الی ۶.۴ دلاری مد نظز قرار می‌گیرد.

  • مقاومت‌ها: ۶.۴ – ۶.۳ – ۵.۶ – ۴.۶
  • حمایت‌ها: ۳.۶ – ۳.۴ – ۳ – ۲.۸

تحلیل قیمت استلار

قیمت استلار در ابتدای سال ۲۰۲۰ میلادی روند منفی خود را همانطور که در تصویر مشاهده می‌کنید، شکانده است. در کوتاه مدت انتظار اصلاح قیمت تا ناحیه‌ی حمایتی ۰.۰۶۰ الی ۰.۰۶۵ دلار را داریم.

تحلیل تکنیکال اختصاصی ریپل، چین لینک، اتریوم کلاسیک و استلار
شکست خط روند نزولی اصلی در تایم فریم هفتگی در قیمت استلار

پس از اصلاح قیمت تا این ناحیه‌ی حمایتی انتظار رشد آن تا مقاومت نقطه‌ای ۰.۰۸۸ دلار و در بالای آن تا ۰.۰۹۸ الی ۰.۱۰۱ دلار و سپس تا ناحیه‌ی ۰.۱۱۷ الی ۰.۱۱۹ دلار را داریم. با شکست قیمت به زیر ناحیه‌ی حمایتی ریزش قیمت عمیق‌تر خواهد شد.

تحلیل تکنیکال اختصاصی ریپل، چین لینک، اتریوم کلاسیک و استلار
نواحی حمایتی و مقاومتی درنمودار قیمت استلار در تایم فریم هفتگی
  • مقاومت‌ها: ۰.۱۱۹ – ۰.۱۱۷ – ۰.۱۰۱ – ۰.۰۹۸ – ۰.۰۸۸
  • حمایت‌ها: ۰.۰۶۵ – ۰.۰۶۰
error in loading comments. please attention