atlasarzdigital

آموزش ساخت کیف پول کاغذی بیت کوین؛ راهنمای قدم به قدم

آموزش ساخت کیف پول کاغذی بیت کوین؛ راهنمای قدم به قدم

اگر شما هم به دنبال روش‌های امن برای نگهداری بیت کوین باشید، حتما اسم کیف پول کاغذی به گوشتان خورده است. اگر قصدتان این باشد که بیت کوین بخرید و آن را برای یک مدت طولانی نگه دارید، یکی از گزینه‌های امن پیش روی شما استفاده از کیف پول های کاغذی است. در این مطلب یاد می‌گیرید که چگونه می‌توانید یک کیف‌ پول کاغذی بیت‌ کوین تهیه کنید.

کیف پول کاغذی چیست؟

یک کیف پول کاغذی در واقع یک کلید خصوصی و آدرس بیت کوین است که روی تکه‌ای کاغذ نوشته شده است. شما می‌توانید با استفاده از آدرس بیت کوین که بر روی کیف پول کاغذی وجود دارد، بیت کوین دریافت کنید و با استفاده از کلید خصوصیِ آن، بیت کوین‌ ارسال کنید.

ساخت کیف پول کاغذی بیت کوین رایگان است و به راحتی در کمتر از چند دقیقه انجام می‌شود که در ادامه آن را آموزش می‌دهیم.

کیف پول کاغذی بیت کوین
نمونه یک کیف پول کاغذی بیت کوین

کیف پول‌های کاغذی یک روش ارزان و مطمئن برای ذخیره و نگهداری بیت کوین است که از اولین روز پیدایش بیت کوین نیز وجود داشته است. در این روش بیت کوین‌ها به صورت آفلاین و بدون اتصال به اینترنت نگهداری می‌شوند. روش‌های نگهداری بیت کوین به صورت آفلاین به طور کلی امنیت بیشتری نسبت به روش‌های آنلاین دارند.

همچنین بخوانید: معرفی امن ترین روش های نگهداری بیت کوین

بسیاری بر این باورند که استفاده از کیف پول‌های کاغذی امن‌ترین روش برای نگهداری بیت‌ کوین است زیرا کلیدهای خصوصی را به صورت آفلاین یا سرد نگه می‌دارد و باعث می‌شود از دسترس هکرها دور بماند. در میان کیف پول‌های بیت کوین، کیف پول کاغذی یکی از محبوب‌ترین‌هاست.

برای خرج کردن بیت کوین‌هایی که آنها را در کیف پول کاغذی نگه داشته‌ایم، باید کلید خصوصی کیف پول کاغذی خود را در یکی از نرم افزارهای کیف پول، مانند کیف‌پول‌های موبایل یا دسکتاپ وارد کنیم.

روند ایجاد کیف‌ پول کاغذی به زبان ساده و به صورت خلاصه به این صورت است که سایت‌هایی وجود دارند که برای این منظور طراحی شده‌اند. با مراجعه به این سایت‌ها به راحتی می‌توان کیف پول کاغذی ساخت.

در ادامه مراحل ساخت کیف‌ پول کاغذی را به صورت دقیق و با جزئیات با هم بررسی می‌کنیم:

نحوه ساختن کیف پول کاغذی بیت کوین

اولین قدم در ساختن کیف‌ پول کاغذی بیت‌کوین، انتخاب یکی از تولیدکننده‌های امن کیف پول کاغذی است. سایت Bitaddress.org یکی از امن‌ترین سایت‌هایی است که با استفاده از آن می‌توانید برای خود کیف پول کاغذی بسازید. این وب‌سایت در حقیقت یک نرم افزار متن باز (OpenSource) برای ساخت کیف پول است که امنیت و اعتبار آن اثبات شده است.

در ادامه برای ساخت کیف‌پول کاغذی بیت‌کوین از سایت Bitaddress.org استفاده شده، اما روند کلی سایر سایت‌هایی که می‌توان با استفاده از آنها کیف‌پول کاغذی ساخت نیز به همین صورت است.

ایجاد کیف پول کاغذی، هم به صورت آنلاین امکان پذیر است و هم آفلاین، اما برای امنیت بیشتر بهتر است از روش آفلاین آن استفاده کرد. روش آفلاین به این صورت است که شما برنامه کیف پول ساز را دانلود می‌کنید و سپس اتصال خود از اینترنت را قطع می‌کنید تا فرایند ساخت به صورت آفلاین انجام شود.

در روش آنلاین، شما بدون نیاز به دانلود نرم افزار، مستقیما از روی سایت کیف پول خود را می‌سازید.

توجه داشته باشید که برای ساختن کیف پول کاغذی نیاز به اتصال به اینترنت نیست، بنابراین اگر از وب‌سایت‌های تولیدکننده کیف پول کاغذی استفاده می‌کنید، بعد از لود شدن کامل صفحه، اتصال خود به اینترنت را قطع کنید تا از ذخیره نشدن کلید خصوصی توسط سایت مطمئن شوید.

قبل از اقدام برای ایجاد کیف‌ پول کاغذی، چه به صورت آفلاین و چه آنلاین، سیستم خود را از بدافزار پاک‌سازی کرده و اطمینان حاصل کنید که دستگاه شما ویروسی نیست. همچنین پیشنهاد می‌شود از مرورگری استفاده کنید که افزونه غیرمعتبر روی آن نداشته باشد.

برای ساخت کیف پول کاغذی بیت کوین به صورت آفلاین:

۱. به سایت Bitaddress.org رفته و فایل زیپ شده‌ای که در تصویر زیر مشخص است را دانلود کنید.

کیف پول کاغذی بیت کوین - دانلود فایل زیپ bitaddress.org
دانلود فایل زیپ شده Bitaddress.org برای ایجاد کیف پول کاغذی به صورت آفلاین

۲. پس از دانلود این فایل، اتصال کامپیوتر خود از اینترنت را قطع کنید.


۳. حالا این فایل زیپ‌شده را از حالت فشرده خارج کرده و سپس فایل HTML آن را در مرورگر خود باز کنید تا در حالت آفلاین به نرم افزار کیف پول‌ساز دسترسی پیدا کنید.

کیف پول کاغذی بیت کوین - اجرای آدرس bitaddress.org به صورت آفلاین
اجرای bitaddress.org به صورت آفلاین

قبل از اجرای Bitaddress.org در مرورگر خود، حتما یکبار دیگر از قطع بودن اینترنت خود اطمینان حاصل فرمایید.


۴. پس از باز کردن صفحه، موس خود را روی صفحه تکان دهید تا فرایند ساخت کیف پول به اتمام برسد.

کیف پول کاغذی بیت کوین - تکان دادن موس برای ایجاد آدرس و کلید خصوصی به صورت تصادفی
با تکان دادن موس در صفحه، یک آدرس و کلید خصوصی به صورت تصادفی ایجاد می‌شود!

۵- وقتی درصد نشان داده شده بر روی صفحه به ۱۰۰% رسید، کیف پول شما ساخته می‌شود و یک آدرس بیت کوین (Bitcoin Address) و کلید خصوصی (Private Key) منحصر به فرد برای شما تولید می‌شود.

کیف پول کاغذی بیت کوین - ایجاد آدرس و کلید خصوصی بیت کوین
آدرس عمومی و کلید خصوصی در کیف‌پول کاغذی بیت کوین

۶. حالا می‌توان این آدرس و کلید خصوصی را یا روی کاغذ یادداشت کرد یا با اتصال پرینتر به کامپیوتر و پرینت این صفحه بر روی کاغذ آن را روی کاغذ چاپ کرد و در یک جای امن نگهداشت.

به این ترتیب شما کیف‌پول کاغذی بیت کوین خود را ساخته‌اید.

توجه؛ خیلی مهم: برای دریافت بیت کوین در کیف پول کاغذی فقط کافی است آدرس کیف پول خود را به فرستنده بدهید. به هیچ عنوان کلید خصوصی (Private Key) خود را در اختیار کسی قرار ندهید. داشتن کلید خصوصی به منزله دسترسی به تمام دارایی‌های کیف پول است.

نحوه دریافت و خرج کردن بیت کوین در کیف پول کاغذی

دریافت بیت کوین

همانطور که گفتیم، برای دریافت بیت کوین در کیف پول کاغذی فقط کافیست آدرس موجود در کیف پول را به فرستنده بدهید. می‌توانید با اسکن کردن کد QR موجود، بدون تایپ کردن آدرس، به آن بیت کوین ارسال کنید.

آموزش ساخت کیف پول کاغذی بیت کوین؛ راهنمای قدم به قدم

خرج کردن بیت کوین

پس از انتقال بیت کوین‌ها به کیف‌ پول کاغذی، هر زمانی که بخواهید بیت کوین‌های خود را خرج کنید، یا آن را تبدیل به تتر یا هر ارز دیگری کنید، باید از طریق یک نرم افزار معتبر کیف پول، مثل کیف پول موبایل Mycelium، کلید خصوصی خود را وارد کنید (یا کد QR آن را اسکن کنید) تا بتوانید بیت کوین‌هایتان را به کیف پول دیگری انتقال دهید.

برای ارسال بیت کوین‌های موجود در کیف پول کاغذی از طریق نرم افزار موبایل Mycelium، در گوشه بالای نرم افزار، گزینه‌ی منو (سه نقطه روی هم) را لمس کرده و «Cold Storage» را انتخاب کنید.

ارسال بیت کوین کیف پول کاغذی
ارسال بیت کوین کیف پول کاغذی

در این صفحه می‌توانید با انتخاب گزینه کد کیوآر (QR Code)، دوربین گوشی را باز کرده و با اسکن کلید خصوصی کیف پول کاغذی، آن را به هر کیف پول دیگری که می‌خواهید ارسال کنید.

اسکن کد کیوآر
اسکن کد کیوآر

در واقع با وارد کردن (Import) کلید خصوصی کیف پول کاغذی بیت کوین خود در یکی از این کیف پول ها، بیت کوین‌های شما که در کیف پول کاغذیتان بود در آن کیف پول بازیابی شده و سپس شما امکان خرج کردن، جابجا کردن، تبدیل کردن و هرکار دیگری را خواهید داشت.

نکاتی برای حفظ بهتر کیف پول کاغذی

کیف پول‌های کاغذی برای نگهداری بلند مدت دارایی‌ها فوق‌العاده هستند به شرطی که بتوانید از کاغذ و نوشته‌ی روی کاغذ در گذر زمان محافظت کنید. کاغذ ممکن است پوسیده یا پاره شود. کاغذ حتی نسبت به دود نیز آسیب پذیر است و در گذر زمان شاید محتوای آن خوانایی لازم را نداشته باشد.

بنابراین حتما سعی کنید که از پوشش‌های محافظ (مثل پرس کردن یا لمینت کاغذ) برای کیف پول کاغذی استفاده نمایید و از آن در مقابل رطوبت و گرما محافظت کنید.

به دلیل اینکه امکان خواندن کلید خصوصی موجود در کیف پول کاغذی برای افراد دیگر وجود دارد حتما کیف پول را در یک جای امن (مثل گاوصندوق) و به دور از چشم دیگران نگهداری کنید.

هر چند وقت یکبار به کیف پول کاغذی خود سر بزنید و اگر دیدید که نوشته‌های آن در حال محو شدن است یا کاغذش آسیب دیده است، سریعا کلید خصوصی و آدرس را روی یک کاغذ دیگر یادداشت کنید.

جمع‌بندی

کیف پول کاغذی یک ارز دیجیتال همان کلید خصوصی است که روی کاغذ چاپ شده است. دارنده‌ی این کاغذ هم به کلید خصوصی ارز دیجیتال و هم به آدرس آن دسترسی خواهد داشت. این کیف پول‌ها معمولا توسط نرم‌افزارهای تولید کیف پول یا به صورت دستی توسط فرد ساخته می‌شوند.

مزیت استفاده از کیف پول‌های کاغذی نسبت به سایر کیف پول‌های نرم‌افزاری، در روش نگهداری همین کلید خصوصی است. در کیف پول‌های کاغذی و سخت‌افزاری، کلید خصوصی شما به صورت آفلاین نگهداری می‌شود و بنابراین امکان دسترسی هکرها به آن خیلی خیلی کمتر از زمانی است که این کلیدهای خصوصی در کیف پول های گرم مانند کیف پول‌های موبایل، دسکتاپ و تحت وب به صورت آنلاین نگهداری می‌شوند.

در دنیای ارزهای دیجیتال، کلید خصوصی تنها مدرکی است که ثابت می‌کند شما مالک یک دارایی هستید، پس حواستان باشد آن را در یک جای امن نگه دارید و به هیچ عنوان آن را به کسی ندهید.

اشتراک
اطلاع از
guest
42 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین امتیاز
بازخوردهای داخلی
مشاهده تمام دیدگاه‌ها
احمد معظمی
احمد معظمی
3 روز پیش

سلام و خسته نباشید
آیا برای همه ارز ها میشه کیف کاغذی ایجاد کرد ؟ یا فقط بیت کوین

محمدعلی
محمدعلی
11 روز پیش

درود برشما آموزش حضوری هم دارید یا تصویری من تازه بااین بازار آشناشدم

باسط حقگو
باسط حقگو
12 روز پیش

سلام با ۵۰۰ هزارتومن هم میشه بیت کویین خرید انتقال داد به کیف پول اتمیک و اینا یا نه چون کمه به خاطر کارمزد امکان نداره چقدر کارمزد میخواد؟

احمد معظمی
احمد معظمی
3 روز پیش

سلام الان کارمزد تقریبا ۷.۸ دلاره یعنی ۲۰۰ هزار تومن با ۵۰۰ هزار میشه خرید و انتقال داد ولی حدود نصفش میره

BASHARI
BASHARI
3 ماه پیش

سلام و خسته نباشین ممنون میشم باسخ بدین اگر این سایت اسکم بشه http://www.bitaddress.org یا به هر دلیلی این سایت بسته بشه اونوقت چه بلایی سر کیف بول کاغذی که از طریق این سایت ساختم بوجود میاد ؟؟؟؟؟؟
و سوال بعدی آیا میتونم مبلغی که در کیف بول کاغذی دارم رو انتقال بدم به کیف بول کوینومی تراست ولت یا اتومیک ولت منظورم اینه که بکد بازیابیش رو توی این کیف بول هایی که اسم بردم بازیابی کنم یا نه برنامه های خیلی خاص و محدودی هستن که این کار را انجام میدهند

علیرضا
علیرضا
1 ماه پیش
پاسخ  BASHARI

این سایت فقط یه ابزاره! شما حتی خودتون هم با خودکار و قلم میتونید برای خودت کیف بیت کوین بسازین ! حالا دیگه شما هیتین و کیف پولتون اصلا اون سایت دیگه برای شما اهمیتی نداره که فردا بخواد مثلا اسکم بشه !!!کیف پولتو با اون ابزار بساز برو حالتو بکن دیگه کاری به اون سایت نداری که

روزبه
روزبه
4 ماه پیش

ببخشید ۲ تا سوال
۱.چجور بیتکوین هایی که داخل ولت خودمون داریم رو به نرم افزار ایجاد کیف پول کاغذی منتقل میکنیم ؟ باید یه مرحله ارسال بیتکوین به این نرم افزار از کیف پولمون داشته باشیم؟ این کار مثل ارسال بیتکوین بین ۲تا ولت انجام میشه؟
۲. بعد از پرینت اگر مقداری از بیتکوین هایی که داریم رو بخوایم خرج کنیم یا به ولت دیگه ای منتقل کنیم ،مجدد باید یه کیف پول کاغذی جدید با باقی مونده بیتکوینمون درست کنیم ؟ یعنی با انتقال بیتکوین اون کیف پول کاغذی قبلی دیگه بی اعتبار میشه ؟

محمد آذرنیوار
مدیر
محمد آذرنیوار
4 ماه پیش
پاسخ  روزبه

سلام

۱. فقط کافیه بیت کوین‌هایی رو که داخل کیف پول نرم‌افزاری دارید به آدرس روی کیف پول کاغذی ارسال کنید و یا کد QR اون رو با نرم‌افزار کیف پول اسکن کنید. اول باید کیف پول کاغذی رو بسازید بعد روش یه آدرس هست و کافیه مبلغ رو به اون آدرس بفرستید.

۲. نه شما میتونید هر مبلغی که دوست داشته باشید انتقال بدید و بقیه رو بذارید داخل همون کیف پول کاغذی بمونه.

محمد جواد بیطرف
محمد جواد بیطرف
6 ماه پیش

سلام
این کیف پولی که با سایت bitaddress.org می سازیم، فقط برای بیت کوین کاربرد داره ؟

علیرضا
علیرضا
1 ماه پیش

بله

احسان
احسان
7 ماه پیش

چطور باید چک کنیم که خریدامون توی کیف پول کاغذی اومده؟ حتما باید بایه کیف موبایل مثلا بازش کنیم؟ این کیف پول کاغذی میتونه برای خریدای بعدی هم استفاده بشه یا باید باز بسازیم؟ بعد از چک کردن موجودی توی کاغذی از روی کیف موبایل میشه از تو کیف موبایل پاکش کرد ولی مشکلی برای کاغذیه پیش نیاد؟

علیرضا
علیرضا
1 ماه پیش
پاسخ  احسان

کافیه آدرس کیف پول کاغذی رو در یکی از مرورگرهای شبکه بیت کوین وارد کنید و موجودی خودتون رو براحتی مشاده کنید.

احسان
احسان
7 ماه پیش

درود
وقتی افلاین کیف پول کاغذی میسازیم ادرسش چطوری میشه که توی سایت درست میشه که بتونن خریدامونو بریزن به ادرسش؟ درصورتی که افلاین ساخته شده این ادرس

محمدmk
محمدmk
1 ماه پیش
پاسخ  احسان

عزیزم کامل متن بالا رو میخوندی دقیق همه چی رو توضیح داده . شما آفلاین کیف پول رو میسازی برای اینکه کسی نتونه اون کد های QR شما رو کپی کنه . بعد از اینکه کیف پولت ساخته شد . حالا از هر صرافی یا هر کیف پول دیگه که قراره بیت کوینت رو ذخیره کنی آدرس این کیف پول رو میدی تمام. بیت کوین انتقال یافته به اون آدرس کیف پول شما در شبکه بلاکچین به صورت آنلاین منتقل میشه ولی آدرسش به صورت آفلاین در اختیار شماست و هر زمان خواستید اون بین کوین رو خرج کنید فقط کافیه از یک کیف پول آنلاین کد QR دومی رو اسکن کنید و بلافاصله به حساب بانکی تون به ریال یا دلار تبدیل کنید. موفق باشید

علی ترشیزی
علی ترشیزی
7 ماه پیش

خیلی ممنون بسیار کاربردی و ساده بیان کردین

رسولی
رسولی
7 ماه پیش

سلام . ممنون از مطلب خوبتون . من در یک صرافی ایرانی کیف پول ایجاد کردم . حال سوالم اینه که آیا میتونم توسط همین سایتی که شما معرفی کردین آدرس عمومی ام رو وارد کنم و کیف پول کاغذی و آدرس خصوصی بگیرم ؟. ممنوون

بازخورد
feedback
بازخورد شما درباره ارزدیجیتال

این بازخورد برای صفحه آموزش ساخت کیف پول کاغذی بیت کوین؛ راهنمای قدم به قدم ارسال خواهد شد.

گزارش خطا
  • گزارش خطا
  • انتقادات و پیشنهادات
  • نیاز به راهنمایی

ارزهای دیجیتاللیست کامل
اخبار و مقالاتاخبار و مقالات بیشتر
صرافی ارزهای دیجیتالصرافی های بیشتر
دستگاه ماینر ارزهای دیجیتالدستگاه های بیشتر
موردی یافت نشد.
+
42
0
دیدگاه خود را به اشتراک بگذاریدx
()
x