یکی از بانک‌های بزرگ کره جنوبی خدمات امانتداری ارزهای دیجیتال ارائه خواهد داد

یکی از بانک‌های بزرگ کره جنوبی خدمات امانتداری ارزهای دیجیتال ارائه خواهد داد

روز‌به‌روز بر تعداد بانک‌هایی که به صف ارائه خدمات امانتداری ارزهای دیجیتال می‌پیوندند، افزوده می‌شود. در این میان، بانک کی‌بی کوکمین (KB Kookmin)، یکی از بزرگ‌ترین بانک‌های کره جنوبی نیز درصدد ورود به این حوزه است.

به گزارش کوین تلگراف، بانک کی‌بی کوکمین، یکی از بزرگ‌ترین بانک‌های کره جنوبی، یک قرارداد همکاری مشترک با صندوق سرمایه‌گذاری جسورانه هشد (Hashed) و پلتفرم معاملاتی ارزهای دیجیتال کامبرلند کره (Cumberland Korea) منعقد کرده است تا شراکتی راهبردی را در حوزه ارائه خدمات امانتداری ارزهای دیجیتال آغاز کند.

شرکت‌های فعال در این پیمان سه‌جانبه گفته‌اند که ورود آنها به قلمرو کسب‌وکار امانتداری ارزهای دیجیتال، اقدامی در واکنش به تغییرات پدیدآمده در چارچوب‌های مقرراتی است. آن‌طور که پیداست، این تغییرات، شرکت‌های یادشده را ترغیب کرده است تا به‌دنبال مدل‌های نوین کسب‌وکار متکی بر فناوری بلاک چین بگردند.

سیمون کیم (Simon Kim)، مدیرعامل شرکت هشد می‌گوید:

ترکیب دانش ویژه ما در صنعت بلاک چین با مشاوره‌های فنی و تجاری در این حوزه، درهای جدیدی را به‌سوی عصر تازه‌ای از تحول دیجیتال به روی مشتریان و کشورها می‌گشاید.

پیش از بانک کی‌بی کوکمین، در اوایل ژوييه (اوایل تیر)، بانک کره‌ای دیگری به نام ان‌اچ بنک (NH Bank) نیز از قصد خود برای ارائه خدمات امانتداری ارزهای دیجیتال خبر داده بود، با این تفاوت که قرار است پلتفرم این بانک، بر سرمایه‌گذاران نهادی متمرکز باشد.

بر اساس گزارش‌های منتشرشده از سوی رسانه‌های محلی در تاریخ ۲۲ ژوییه (۱ مرداد)، بانک مرکزی کره درصدد است تا با اجرای اصلاحاتی ساختاری طی نیمه دوم سال جاری میلادی، بخش ویژه‌ای تحت عنوان «نوآوری‌های دیجیتال» راه‌اندازی کند.

ممکن است علاقه مند باشید
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

0 دیدگاه