نایب‌رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس: نبود قوانین برای ارزهای دیجیتال باعث بلاتکلیفی فعالان شده است

نایب‌رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس: نبود قوانین برای ارزهای دیجیتال باعث بلاتکلیفی فعالان شده است

شهباز حسن‌پور، نایب‌رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس، گفته است نبود قوانین مشخص برای ارزهای دیجیتال، باعث سردرگمی فعالان این حوزه شده و خواسته است تا مجلس و دولت هرچه سریع‌تر برای قانون‌گذاری این بخش اقدام کنند.

به گزارش ارزدیجیتال و به نقل از فارس، حسن‌پور به‌تازگی در گفت‌وگویی با اشاره به ضرورت قانون‌گذاری در حوزه رمزارزها، گفت:

نه‌تنها در حوزه رمزارزها، بلکه در تمام فناوری‌های روز دنیا ما نیازمند به‌روزرسانی قوانین و یا قانون‌گذاری با نگاهی نو هستیم. قوانین ما باید پاسخگوی نیازهای امروز جامعه باشند. بحث رمزارزها و تبادل آن امروز یکی از مسائل مطرح در اقتصاد دنیا به شمار می‌رود و مورد استقبال مردم قرار گرفته‌اند.

وی در ادامه اظهار کرد:

جوانان ما در داخل کشور در ارتباط با فناوری‌های نو نظیر رمزارزها، ابتکار عمل و ظرفیت‌های خوبی دارند که در کمتر نقاط دنیا یافت می‌شود. یکی از مشکلات ما در حوزه رمزارزها فقدان قانون است که باعث سردرگمی فعالان این حوزه شده است.

نایب رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد:

متأسفانه ما در حوزه قانون‌گذاری در زمینه فناوری‌های نو نظیر رمزارزها ضعیف عمل کرده و باید هرچه سریع‌تر برای ساماندهی این حوزه و استفاده حداکثری از ظرفیت دانش داخلی، نسبت به قانون‌گذاری در این بخش اقدام کنیم. بنده همواره تأکید کرده‌ام که قوانین مزاحم باید کنار گذاشته شود. در بحث مسائل روز دنیا ما نیازمند یک بازنگری در قوانین موجود و قانون‌گذاری جدید هستیم.

 وی در ادامه تأکید کرد:

عدم قانون‌گذاری در حوزه رمزارزها و اتخاذ تصمیمات مقطعی باعث بلاتکلیفی عده زیادی از فعالان این حوزه شده است که در نهایت باعث از دست رفتن فرصت‌ها می‌شود. این روند باعث سلب آرامش از فعالان حوزه رمزارز شده و آنها نمی‌دانند در آینده چه برخوردی با آنان صورت می‌گیرد. باید هرچه سریع‌تر با همکاری مجلس و دولت در حوزه رمزارزها قانون‌گذاری صورت گیرد.

این نماینده مجلس افزود:

نباید با تعلل بخش‌های مختلف شاهد از دست رفتن فرصت تبادل ارزهای دیجیتال در پلتفرم‌های داخلی باشیم. شرکت‌ها و پلتفرم‌های داخلی فعال در این حوزه از ظرفیت خوبی برخوردار هستند و با تصویب قانونی جامع در این حوزه می‌توان مدیریت شفافی را در بحث رمزارزها رقم زد و از سوی دیگر فرصتی جدید برای افزایش درآمد دولت ایجاد کرد.

guest

استفاده از محتوای توهین‌آمیز، غیراخلاقی، دیدگاه‌های غیراقتصادی، تبلیغات و اطلاعات تماس یا لینک‌های نامرتبط ممنوع است.

نقض قوانین ممکن است منجر به عدم تأیید دیدگاه‌ها یا مسدودسازی حساب کاربران شود.

5 دیدگاه
جواد خان
جواد خان
2 سال قبل

ما خود به ظرفیت توانمندی و هوش جوانان کشورمان آگاه هستیم. یکی از مشکلات اساسی کشورمان هم عدم بهره گیری از هوش و استعداد نیروی انسانی به ویژه جوانان است. اگر در همه زمینه ها از دانش و هوش جوانان استفاده می‌شد بی شک ایران که یکی از ثروتمند ترین کشورهای دنیاست جای بهتری برای زندگی بود. پیشرفت و شکوفایی ایران عزیزمان و تنها امید باقیمانده کشور همین جوانان هستند، امیدواریم حداقل برای یکبار هم که شده تصمیمی گرفته شود که به صلاح کشورمان و جوانان مستعدی باشد که تشنه سازندگی و شکوفایی خود و کشورشان هستند.

Rastin
Rastin
2 سال قبل

یه پیش نویسی از قانون جدید توسط دولت ارایه شده.
من خوندمش. کاملا مشخصه اونی که نوشتدش اصلا با ماهیت بلاک چین اشنا نبوده

Mansour Eyvazlou
Mansour Eyvazlou
2 سال قبل

این قانون گذاری از هفت خان رستم گذشت

Amhsn
Amhsn
2 سال قبل

از تیتر مشخه که گه خوریه و یک گه نخور *** میطلبه قیافو مشخصه تکاملش از میمون هم کمتر بوده.

صمد احدی
صمد احدی
2 سال قبل

فقط به فکر درآمد دولت باشینا نه چیز دیگه