مقام دولتی کره شمالی: کیم جونگ اون سالم است؛ ارزهای دیجیتال به جنگ با امپریالیسم کمک می‌کنند

مقام دولتی کره شمالی: کیم جونگ اون سالم است؛ ارزهای دیجیتال به جنگ با امپریالیسم کمک می‌کنند

طی هفته‌های گذشته حدس و گمان‌های زیادی پیرامون وضعیت جسمانی  کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی، وجود داشته است؛ حالا یکی از مقامات دولتی این کشور مدعی شده است که کیم جونگ اون در وضعیت جسمانی خوبی به سر می‌برد.

به گزارش کوین تلگراف، آلخاندرو کائو د بنوس د لس پرز (Alejandro Cao de Benos de Les Perez)، نماینده ویژه وزارت امور خارجه کره شمالی، به این خبرگزاری اعلام کرده است که وضعیت جسمانی کیم جونگ اون مساعد است. او همچنین تمام شایعات مبنی بر مرگ یا وخامت اوضاع سلامتش را تکذیب کرد.

این نماینده ویژه در ادامه افزود که نمی‌تواند شایعاتِ پیرامون حجم دارایی‌های بیت کوین کیم جونگ اون را تایید کند. به گفته د بنوس، او معتقد است که ارزهای دیجیتال نقشی مهم در جامعه کره شمالی دارند.

چندی پیش نیز یک کنفرانس پر حاشیه در حوزه ارزهای دیجیتال در کره شمالی برگزار شد که گفته می‌شود مسئولیت برگزاری آن بر عهده د بنوس بوده است. بسیاری از مقامات دنیا نگرانند که کره شمالی از ارزهای دیجیتال برای دور زدن تحریم‌ها استفاده کند.

د بنوس سال ۲۰۱۳ در مصاحبه‌ای با رادیوی ملی کره شمالی گفت که تحریم‌ها موانع بسیاری را بر سر راه سرمایه‌گذاران خارجی قرار داده است. او در ادامه افزود:

چطور می‌توانیم میلیون‌ها یورو را از کانادا به پیونگ یانگ منتقل کنیم، وقتی که آمریکا مبادلات بین بانکی ۱۰۰ دلاری ما را هم مسدود می‌کند.

او در این باره به کوین تلگراف گفت:

ارزهای دیجیتال منبع [مالی] مناسبی در مقابل امپریالیسم است.

به نظر می‌رسد که د بنوس، اولین و تنها فرد خارجی باشد که در بدنه دولتی کره شمالی مشغول به کار است. او که یکی از نجیب‌زادگان اسپانیایی است، در دو دهه اخیر به عنوان نماینده ویژه کمیته روابط فرهنگی با کشورهای خارجی مشغول به کار است.  

شایعات در خصوص وضعیت جسمانی کیم جونگ اون از زمانی بالا گرفت که او در سالروز تولد پدربزرگش شرکت نکرد. این جشن یکی از مهمترین جشن‌ها در کره شمالی به حساب می‌آید.

چندی پیش نیز اکسپرس (Express) با انتشار مقاله‌ای ادعا کرد که خبر مرگ رهبر کره شمالی از زمانی قوت گرفت که کیم یو جونگ، خواهر وی، به جایگاهی بالاتر در طبقه ممتاز این کشور رسید.

دونالد ترامپ نیز اعلام کرده بود که از وضعیت کیم جونگ اون با خبر است، اما از ارائه اطلاعات بیشتر خودداری کرد. این در حالی بود که تعدادی از خبرگزاری‌ها گزارش کرده بودند که رهبر کره شمالی در یکی از اقامتگاه‌های مجلل ساحلی در حال تفریح است.

بسیاری از اعضای جامعه ارزهای دیجیتال نیز از مرگ رهبر کره شمالی به عنوان اتفاقی ترسناک یاد کرده بودند. به گفته آنها، از آنجایی که طبق شایعات، کیم جونگ اون بیت کوین‌های زیادی در اختیار دارد، مرگ او ممکن است به افزایش شدید فشار فروش در بازار ختم شود.

ممکن است علاقه مند باشید
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

1 دیدگاه
مهریار .ب
مهریار .ب
4 سال قبل

سلام به دوستان ارز دیجیتال
باز خبرگزاری ها ی بزرگ‌ شروع کردند همزمان با جهش بیت کوین شروع به نسبت دادن و در اختیار داشتن حجم بزرگی از بیت کوین ها تحت سلطه کره شمالی
در حالی که از ناشناس بودن بیتکوین همه با خبرند
ولی اینا میدونن کلی بیت در اختیار کره هست
و برای ضربه زدن به امریکا و غرب این بیت ها در اختیار کره شمالی هست از لحاظ روانشناسی چه زیبا دارن مردم رو میترسونن میخوان به دوستداران بیت کوین القا کنندک که بیت بیشترش دست یه حکومت خطرناک هست در حالی که بیت تحت کنترل هیچ کسی نسیت نبوده و نخواهد بود دارن برای این میترسن مردم بیت بخرن چون نمیتونن روش کنترل داشته باشند باید هم کاری کنن که مردم حس همدستی با کره شمالی بهشون دست بده تا از خرید بیت منصرف بشن ، این پروپاگاندای رسانه ای برای بد نامی بیت به هیچ جایی جز پیشرفت بیت نمی‌رسه .
با این بازی های رسانه هایی گول نخورید
موفق باشید
ممنون از ارز دیجیتال ?