هیأت تطبیق مجلس خواستار اصلاح مصوبه ماینینگ شد؛ در انتظار تایید لاریجانی!

هیأت تطبیق مجلس خواستار اصلاح مصوبه ماینینگ شد؛ در انتظار تایید لاریجانی!

یک منبع آگاه گفت: هیأت تطبیق مصوبات دولت با قانون در مجلس شورای اسلامی، خواستار اصلاح مصوبه استخراج ارزهای دیجیتال شده و آن را به اطلاع رئیس مجلس رسانده است.

امید علوی، فعال حوزه ماینینگ، به نقل از یک منبع آگاه که نخواست نامش فاش شود به ارزدیجیتال گفت:

کمیسیون تطبیق مجلس به چند بند از مصوبه ماینینگ که در تاریخ ۵/۱۳ به تصویب رسید، ایراد گرفته است و آن را به رئیس محترم مجلس، آقای لاریجانی ارجاع داده است.

طبق گفته این کارشناس، در صورت تایید و امضای لاریجانی به عنوان رئیس مجلس، مصوبه ماینینگ ارزهای دیجیتال برای اصلاح مجدد به هیات دولت باز می‌گردد.

مصوبه استخراج ارزهای دیجیتال در تاریخ ۱۳ مرداد ۹۸ توسط دولت ابلاغ شد که فعالیت استخراج ارزهای دیجیتال را به عنوان یک صنعت قانونی به رسمیت می‌شناسد.

با این حال، پس از ابلاغ این مصوبه، بسیاری از فعالان حوزه ماینینگ به چند بند آن اعتراض خود را اعلام کردند و خواستار اصلاح آن شدند. یکی از اصلی‌ترین اعتراض فعالان نسبت به مصوبه، بند تعرفه برق استخراج است که ماینرها را ملزم به پرداخت هزینه برق با تعرفه صادراتی می‌کند.

به گفته استخراج‌کنندگان، در صورت اجرای این مصوبه و تعیین تعرفه برق صادراتی، سودآوری این فعالیت به شدت کاهش می‌یابد و عملا باعث نابودی این صنعت می‌شود و کسی نمی‌تواند برای کسب مجوز اقدام کند. آن‌ها معتقدند که این تعرفه برق عادلانه نیست و باید به این صنعت به دید یک صنعت ارزآور برای کشور نگاه کرد که می‌تواند اثر تحریم‌ها را کاهش دهد.

فعالان حوزه ماینینگ و انجمن بلاک چین ایران مدت‌هاست که برای اصلاح مصوبه تلاش می‌کنند و تاکنون چندین نامه اعتراضی به دستگاه‌های حاکمیتی کشور ارسال کرده‌اند. حتی شنیده می‌شود که آن‌ها شکایت خود را به دیوان عدالت اداری نیز برده‌اند.

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

5 دیدگاه
بیکار
بیکار
۴ سال قبل

من که از کار بیکار شدم. خدا لعنت کنه باعث و بانیش رو که نون یه خانواده رو میبره.

ابی
ابی
۴ سال قبل

هیچی دیگه رفتیم برای شش ماه اینده تا ببینیم دیگه کدوم نهاد به قضیه ورود پیدا میکنه بریم شش ماه دیگه سرکار رانت خواران استفاده کنند بقیه به درک

مرتضی
مرتضی
۴ سال قبل

تا اینا بخوان به نتیجه برسن بیت کوینا تموم شده ??

علی امیری
علی امیری
۴ سال قبل

بدانيد و آگاه باشيد
هر روزی که شما در حال تصميم گيری هستيد، فرصتی غنی را در حال سوزاندن هستيد.

ممد
ممد
۴ سال قبل

اخبار مربوط به مجوز ماین در ایران رو میخونم کر کر میخندم. البته به حال ملت گریه میکنم و به وضعیت مسئولین میخندم
بیتارو خوردن بردن تموم شد... شما هنوز دنبال تصویب قانون هستین؟
به طور کامل از همین ماجرای ماینیگ میشه فهمید که چرا ایران و ایرانی به این حال و روز افتاده.