آخرین مهلت ثبت دستگاه‌های استخراج ارز دیجیتال در سامانه جامع تجارت اعلام شد

آخرین مهلت ثبت دستگاه‌های استخراج ارز دیجیتال در سامانه جامع تجارت اعلام شد

طبق اعلام انجمن بلاکچین ایران، مهلت تازه‌ای برای ثبت دستگاه‌های ماینر در سامانه جامع تجارت در نظر گرفته شده است و استخراج‌کنندگان دارای پروانه بهره‌برداری و همین طور دارندگان انبارهای نگهداری از این تجهیزات می‌توانند در نیمه ابتدایی دی‌ماه اقدام به ثبت دستگاه‌های خود کنند.

انجمن بلاکچین ایران طی اطلاعیه‌ای اعلام کرد که در تاریخ ۱۴۰۲/۹/۱۲ جلسه مهمی پیرو تبصره ۴ ماده ۱۸ قانون مبارزه با قاچاق کال و ارز با حضور نمایندگانی از نهادهای امنیتی و انتظامی، وزارت صمت، وزارت نیرو و نمایندگان این انجمن، در محل این ستاد در خصوص نحوه برخورد با دارندگان دستگاه‌های استخراج رمزارز برگزار شد که در این جلسه طی درخواست نمایندگان انجمن و مساعدت نماینده ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز و نهادهای انتظامی و همکاری وزارت صمت، برای یک بار دیگر مهلت ثبت اطلاعات و دریافت شناسه یکتا و کد رهگیری برای دارندگان پروانه بهره‌برداری، فارغ از خاموش یا روشن‌بودن تجهیزات و نیز دارندگان انبار تجهیزات استخراج از اول تا پانزدهم دی ماه ۱۴۰۲ تمدید شد.

طبق قانون ذکرشده دارندگان تجهیزات استخراج رمزارز ملزم به ثبت و دریافت شناسه یکتا و کد رهگیری برای کلیه دستگاه‌ها از قبیل دستگاه‌های تولید داخل، وارد شده، در حال بهره‌برداری، حتی دستگاه های خاموش در انبار از سامانه جامع تجارت هستند.

انجمن بلاک چین در این اطلاعیه به متقاضیان خرید دستگاه‌های ماینر توصیه کرده است از این پس هیچ دستگاهی را بدون داشتن شناسه یکتا و کد رهگیری خریداری نکنند. ضمن اینکه هرگونه تغییر مالکیت یا تمدید پروانه‌بهربرداری در آینده مستلزم داشتن شناسه یکتا و کد رهگیری خواهد بود.

آخرین مهلت ثبت دستگاه‌های استخراج ارز دیجیتال در سامانه جامع تجارت اعلام شد
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

1 دیدگاه
کاربر تازه‌وارد
کاربر تازه‌وارد
۷ ماه قبل

ممنونم برای اطلاع رسانی خوبتون واقعا
یه سوال داشتم کسایی که قبلا دستگاهاشون ضبط شده هم میتونن اقدام کنن؟