شبکه لایتنینگ (Lightning Network) چگونه کار می‌کند؟/برون زنجیره‌ای شدن (بخش سوم)

شبکه لایتنینگ (Lightning Network) چگونه کار می‌کند؟/برون زنجیره‌ای شدن (بخش سوم)

مقیاس‌پذیری یکی از دغدغه‌های اساسی بیت کوین پس از مطرح شدن این ارز دیجیتال و یکی از مهم‌ترین قدم‌ها برای پذیرش بیت کوین در کسب‌وکارهای مختلف است. معضلی که از استفاده و کاربردی شدن بیت کوین جلوگیری کرده و تیم‌های توسعه‌دهنده مختلف برای رفع این مشکل بیت کوین پیشنهاد‌های مختلفی ارائه داده‌اند. شبکه لایتنینگ یکی از راه‌حل‌های لایه دوم برای حل مسئله مقیاس‌پذیری بیت کوین است که می‌تواند در رساندن پادشاه ارزهای دیجیتال به جایگاه واقعی‌اش بین کسب‌وکارها و استفاده روزمره از این ارز دیجیتال کمک شایانی کند.

برای مشاهده‌ی بخش اول به این لینک مراجعه کنید: شبکه لایتنینگ (Lightning Network) چگونه کار می‌کند؟/ کانال‌های پرداخت (بخش اول)

برای مشاهده‌ی بخش دوم به این لینک مراجعه کنید: شبکه لایتنینگ (Lightning Network) چگونه کار می‌کند؟/شکل دادن به شبکه (بخش دوم)

شبکه لایتنینگ (Lightning Network) چگونه کار می‌کند؟/برون زنجیره‌ای شدن (بخش سوم)

ممکن است علاقه مند باشید
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

6 دیدگاه
یونس
یونس
4 سال قبل

سلام خ مهدی زاده
من تازه بابیت کوین اشناشدم
چطوری شروع کنم

محمد صالح فاتحی
محمد صالح فاتحی
4 سال قبل

با سلام خدمت گروه خوب و عزیز ارزدیجتال

در ابتدا تشکر می کنم بابت مطالب مفیدی که در این سایت قرار می دهید.

سوال بنده در شبکه لایتنینگ است

مطالبی مربوط به این موضوع را در سایتتان مطالعه کردم از جمله

شبکه لایتنینگ چیست و چه مزیتی نسبت به بلاک چین دارد؟
شبکه لایتنینگ، ناجی بیت کوین
از شبکه لایتنینگ تا مقیاس پذیری و آینده بیت کوین
شبکه لایتنینگ (Lightning Network) چگونه کار می‌کند؟(بخش ۱ تا ۳)
اول اینکه آیا شبکه لایتنینگ فقط مختص بلاکچین بیت کوین است یا این کانال پرداخت بر روی بلاکچین های دیگر هم راه اندازی شده است؟

دوم آیا این شبکه لایتنینگ در حال حاضر راه اندازی شده است و تراکنشهایی که ما انجام می دهیم ابتدا در این کانال انجام می شود بعد به بلاکچین انتقال می یابد؟

سوم اگر راه اندازی نشده است چگونه می توانیم یک کانال پرداخت راه اندازی کنیم و همچنین چگونه به ترازنامه ها دسترسی داریم؟

با تشکر فراوان

نیما ملک پور
نیما ملک پور
4 سال قبل

سلام دوست عزیز
شبکه لایتنینگ در حالت کلی یه راهکار لایه دوم برای مقیاس‌پذیریه و روی هر بلاک چینی میتونه پیاده شه (مثالش لایت کوین که قبل از بیت کوین پیاده‌سازیش کرد)
برای بیت کوین لایتنینگ در حال اجراست و تراکنش‌های شما تا زمانی که کانال باز باشه، در شبکه لایتنینگ و در خود کانال باقی میمونه (برای انتقال و ثبت شدن در بلاک چین باید کانال رو ببندین)
برای استفاده از لایتنینگ، کیف پول‌های لایتنینگی مثل Eclair رو استفاده کنید که میتونید هم ارسال و دریافت داشته باشین باهاش

محمد صالح فاتحی
محمد صالح فاتحی
4 سال قبل

بسیار ممنون آقای ملک پور
پس برای استفاده از کانال پرداخت لایتنینگ باید از کیف پولهای مخصوص خودش استفاده بشه.
با این اوصاف هر تراکنش بیت کوینی که با دیگر کیف پولها انجام می شود در خود بلاک چین ثبت و ضبط می شود و از طریق کانال پرداخت لایتنینگ نمی باشد.

نیما ملک پور
نیما ملک پور
4 سال قبل

بله همینطوره
تنها برای پرداخت با لایتنینگ نیاز به استفاده از کیف پول‌هاش دارین وگرنه لایتنینگ کاری روی تراکنشای اصلی شبکه انجام نمیده

milad
milad
5 سال قبل

خوب بود مرسی