جک دورسی ۲۸ درصد کل ثروتش را برای مقابله با کرونا اهدا کرد

جک دورسی ۲۸ درصد کل ثروتش را برای مقابله با کرونا اهدا کرد

جک دورسی، مدیرعامل توییتر و بنیان‌گذار شرکت اسکوئر (Square)، به تازگی یک صندوق جدید با نام استارت اسمال (Start Small) ایجاد کرده است. این صندوق برای مبارزه با ویروس کووید ۱۹ ایجاد شده و دورسی یک میلیارد دلار، معادل تقریبی ۲۸ درصد از ثروتش، را در آن قرار داده است.

به گزارش کوین تلگراف، جک دورسی در صفحه توییتر خود با انتشار مطلبی عنوان کرد که این صندوق در حال حاضر با هدف مبارزه با ویروس کرونا فعالیت می‌کند و پس از سرکوب شیوع این ویروس، محوریتش را تغییر خواهد داد. دورسی در توییت خود می‌نویسد:

یک میلیارد دلار از سهامم در اسکوئر (معادل تقریبی ۲۸ درصد از ثروتم) را به استارت اسمال منتقل می‌کنم تا برای جبران خسارت‌های ناشی از کووید ۱۹ صرف شود. پس از سرکوب شیوع این ویروس، استارت اسمال تمرکزش را بر روی سلامت و آموزش دختران و درآمد پایه همگانی قرار خواهد داد. عملکرد [استارت اسمال] به صورت شفاف بوده و تمام فعالیت‌ها، قابل ره‌گیری است.

تلاش‌های این صندوق در جهت مبارزه با شیوع جهانی ویروس کرونا، به تیتر اول محافل خبری دنیا بدل شده است، اما به گفته دورسی پس از اتمام شیوع این ویروس، محور فعالیت‌های آن تغییر کرده و در جهت ارائه خدمات آموزشی و سلامت به دختران و همچنین درآمد پایه همگانی (UBI)، به کار خود ادامه می‌دهد. دورسی نشان داده است که وقتی بحث بهتر کردن جهان در میان باشد، به حرف‌هایش جامه عمل می‌پوشاند:

باور دارم که آنها، بهترین راه‌حل بلندمدت برای مشکلاتی هستند که جهانِ فعلی با آن دست و پنجه نرم می‌کند. درآمد پایه همگانی، ایده‌ای است که به آزمایش بیشتری نیاز دارد. سلامت دختران و آموزش آنها، مسأله‌ای است که باید به آن اهمیت زیادی داده شود.

دورسی در ادامه تضمین می‌کند که تمام سرمایه‌ها به صورت شفاف مورد استفاده قرار می‌گیرند:

این پول‌ها در آینده بر هر دو شرکت (اسکوئر و توییتر) تاثیر می‌گذارند، چرا که به افرادی کمک می‌کند که ما می‌خواهیم خدمات خود را به آنها ارائه کنیم.

دورسی که خود، از طرفداران بیت کوین به حساب می‌آید، پیش‌تر اعلام کرده بود که بسته‌های حمایتی دولت آمریکا باید از طریق نرم‌افزار کش اَپ (CashApp) که توسط اسکوئر ساخته شده است، به مردم پرداخت شود. این در حالی است که بیت کوین در نرم‌افزار کش اپ، یکی از معدود دارایی‌های سودده در بحبوحه این بحران است.

ممکن است علاقه مند باشید
error in loading comments. please attention