کاهش قیمت دلار؛ ثبات در بازار امروز ارز و طلا

کاهش قیمت دلار؛ ثبات در بازار امروز ارز و طلا

امروز ۲۹ دی ۹۸، قیمت دلار در بازار ارز کمی کاهش پیدا کرد و به مرز ۱۳,۰۰۰ تومان رسید، اما قیمت طلا با افزایش مواجه بود.

به گزارش ارزدیجیتال، دو روز گذشته برای بازار ارز و طلا، روزهای بسیار کم نوسانی بوده است. قیمت دلار در بازار امروز با ۰٫۴ درصد کاهش نسبت به روز گذشته، به ۱۳ هزار تومان رسید. البته دلار در بازار غیررسمی تا ۱۳,۴۰۰ تومان هم معامله می‌شود.

بانک‌ها هم هر دلار آمریکا را ۱۲ هزار و ۶۰۰ و هر یورو را نیز ۱۴ هزار تومان می‌خرند که دلار نسبت به روز گذشته حدود ۳۰ تومان و قیمت یورو نیز امروز نسبت به روز گذشته ۲۰۰ تومان کاهش داشته است.

این درحالی است که صرافی‌های مجاز بانک مرکزی امروز هر دلار آمریکا را ۱۲ هزار و ۹۰۰ تومان می‌خرند که این میزان هم نسبت به روز گذشته ۵۰ تومان کاهش داشته است. نرخ فروش دلار نیز در صرافی‌ها ۱۳ هزار تومان است در حالی که روز معاملاتیِ گذشته، بالغ بر ۱۳ هزار و ۵۰ تومان بود.

نرخ فروش یورو به صرافی‌ها ۱۴ هزار و ۴۰۰ تومان و نرخ خرید از آن‌ها ۱۴ هزار و ۵۰۰ تومان است که هر کدام از این نرخ‌ها هم هم نسبت به دیروز ۱۵۰ تومان کاهش یافته است.

از طرف دیگر قیمت طلای ۱۸ عیار در بازار آزاد با کمتر از ۲ هزار تومان افزایش به ازای هر گرم به ۴۹۴ هزار و ۴۰۰ تومان افزایش یافت.

بر همین اساس، قیمت سکه طرح جدید (امامی) با ۱۷ هزار تومان افزایش نسبت به ۲۴ ساعت گذشته به ۴ میلیون و ۸۶۰ هزار تومان رسید.

اقدامات اخیر بانک مرکزی در کنترل بازار ارز بر این کاهش قیمت ارز بی تاثیر نیست. ثبات امروز قیمت دلار و ارز در حالی است که در روزهای گذشته با شدت گرفتن تنش‌های میان ایران و آمریکا نرخ دلار تا مرز ۱۴,۰۰۰ تومان پیش رفته بود و قیمت طلا بیش از ۵۰۵ هزارتومان بود.

guest

استفاده از محتوای توهین‌آمیز، غیراخلاقی، دیدگاه‌های غیراقتصادی، تبلیغات و اطلاعات تماس یا لینک‌های نامرتبط ممنوع است.

نقض قوانین ممکن است منجر به عدم تأیید دیدگاه‌ها یا مسدودسازی حساب کاربران شود.

1 دیدگاه
میلاد
میلاد
4 سال قبل

دلار 13500 هست بابا