یک تحلیل‌گر: سقوط قیمت اتریوم به ۳۵۰ دلار فرصت مناسبی برای خرید ایجاد کرده است

یک تحلیل‌گر: سقوط قیمت اتریوم به ۳۵۰ دلار فرصت مناسبی برای خرید ایجاد کرده است

روز گذشته، هم بازار بیت کوین و هم بازار اتریوم با اصلاحی شدید همراه بود. یکی از تحلیل‌گران بازار معتقد است که این اصلاح قیمت، فرصت مناسبی برای خرید ایجاد کرده است.

به گزارش دیکریپت، تنها در عرض پنج دقیقه، بیت کوین و اتر با سقوطی چشم‌گیر مواجه شدند؛ این سقوط به کاهش ۱,۶۵۰ دلاری قیمت بیت کوین انجامید. اوضاع برای اتر هم چندان مساعد نبود و این ارز دیجیتال از اوج قیمت ۴۱۵ دلاری خود، افتی ۹۰ دلاری را تجربه کرد. پس از این نوسانات، شوک بزرگی به بازار وارد شد.

بر اساس داده‌های بای‌ بی‌تی (Bybt)، منبع داده‌های مربوط به بازارهای مشتقه ارزهای دیجیتال، به‌دنبال این سقوط، چیزی بیش از ۱میلیارد دلار سرمایه در بازارهای مشتقه بیت کوین، اتریوم، لایت کوین و سایر بازارهای مارجین لیکویید شد.

پس از نوسانات اخیر در بازار ارزهای دیجیتال سرمایه‌گذاران در صدد هستند تا در کف قیمت خریدهای خود را انجام دهند.

البته اتر همچنان در تلاش است تا سطح حمایت کلیدی خود را حفظ کند. یکی از تحلیلگران معتقد است که این افت قیمت، فرصت مناسبی برای خرید ایجاد کرده است. به‌عقیده وی، با وجود افت قیمت شدید دیروز، اتر همچنان در بازار صعودی باقی مانده است.

نمودار قیمت اتر
نمودار قیمت اتر

شان نانس(Sean Nance) که یک معامله‌گر است، می‌گوید که افت قیمت اتر، فرصتی برای خرید ایجاد کرده است، زیرا چشم‌انداز بلند‌مدت این دارایی، مثبت است. وی در این رابطه گفت:

انتظارات برای قیمت اتر در تایم فریم‌های بالاتر همچنان یکسان (صعودی) است. من دوست دارم که یک یا دو هفته در این وضعیت بمانیم، اما صادقانه می‌گویم که مطمئن نیستم این وقفه در افزایش قیمت، بیش از چند روز دوام بیاورد. کاهش قیمت اتریوم به ۳۵۰ دلار، احتمالاً برای [تحریک] خرید است.

بسیاری از معامله‌گران دیگر نیز به همین اندازه خوش‌بین بوده‌اند، به‌طوری که برخی از آنها ادعا کرده‌اند که اگر اتریوم، ۳۶۰ دلار را در تایم فریم هفتگی حفظ کند، کنترل بازار به‌دست خریداران خواهد افتاد. ۳۶۰ دلار همان قیمتی است که اتر در اوج روند صعودی سال ۲۰۱۹ به آن رسید و به‌همین‌دلیل از اهمیت بسیاری برخوردار است.

یکی از تحلیل‌گران بازار معتقد است که پس از عبور از ۳۶۰ دلار، مقاومت کمی برای اتریوم وجود دارد و این ارز دیجیتال می‌تواند به‌راحتی تا ۸۰۰ دلار پیش برود. ۸۰۰ دلار قیمتی است که اتر اواسط سال ۲۰۱۸ به آن رسیده بود.

عوامل فاندامنتال بازار نیز به روند صعودی قیمت اتر قوت می‌بخشند. بر اساس اعلام دیفای پالس (DeFi Pulse)، اکنون سرمایه‌ایی به ارزش ۴.۲۴میلیارد دلار در بازار امور مالی غیرمتمرکز (دیفای) وجود دارد. با توجه به اینکه بیشتر این سرمایه‌ها مربوط به توکن‌های مبتنی بر اتریوم و خود اتر است، تقاضا برای این توکن‌ها و متعاقبا برای اتر نیز افزایش خواهد یافت.

از سوی دیگر، توسعه اتریوم ۲.۰ نیز مراحل پایانی خود را سپری می‌کند و عرضه آن را می‌توان قدرتی مضاعف برای افزایش قیمت این ارز دیجیتال دانست.

ممکن است علاقه مند باشید
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

2 دیدگاه
shahab
shahab
3 سال قبل

اتریوم تا آخر 2021 به بالای 2400 دلار خواهد رسید

محمدرضام افشار
محمدرضام افشار
3 سال قبل
پاسخ  shahab

خیلی بیشتر حتی میتونه باشه چون با این صعود 8 برابری بیت میشه 85 هزار و اتریوم میشه حداقل 8000 تا