تلاش دوباره چین برای ایجاد محدودیت در استخراج ارزهای دیجیتال

تلاش دوباره چین برای ایجاد محدودیت در استخراج ارزهای دیجیتال

قانون‌گذاران منطقه خودمختار مغولستان داخلی چین با انتشار اطلاعیه‌ای خواستار توقف فعالیت شرکت‌های مرتبط با استخراج ارزهای دیجیتال شده‌اند.

به گزارش کوین‌تلگراف و به نقل از خبرگزاری محلی چین‌نیوز در ۱۴ سپتامبر (۲۳ شهریور)، تعدادی از سازمان‌های دولتی مغولستان داخلی نیاز به اصلاح صنعت ماینینگ را در این منطقه خودمختار تشخیص داده‌اند. کمیسیون اصلاح و توسعه، اداره امنیت عمومی، وزارت صنعت، اداره امور مالی و مرکز کلان داده سازمان‌هایی بوده‌اند که در انتشار این اطلاعیه نام‌ آن‌ها به چشم می‌خورد.

براساس متن منتشر شده، موضع قانون‌گذاران منطقه در قبال ماینینگ چنین بوده است:

صنعت استخراج ارزهای دیجیتال به نوآوری‌های شبه مالی متعلق است که با اقتصاد واقعی ارتباطی ندارد و نباید مورد حمایت قرار گیرد.

رویکرد قانونی چین در قبال استخراج ارزهای دیجیتال غیرمتعارف بوده است و به همین خاطر هنوز مشخص نیست که این اطلاعیه چه آینده‌ای برای فعالیت‌های ماینینگ در این منطقه رقم خواهد زد.

دووی وَن (Dovey Wan) یکی از کارشناسان حوزه در توییتی نسبت به این ماجرا واکنش داد و گفت که شک دارد چنین چیزی تاثیری داشته باشد.

طبق گزارشات، تا پایان ماه مِی (خرداد) تخمین زده می‌شد که چین مسئول ۷۰ درصد از قدرت پردازشی شبکه بیت کوین است. گزارش‌های دیگری که آن زمان وجود داشت، از بازرسی فعالیت‌های غیرقانونی ماینینگ در استان سیچوآن خبر می‌داد. طبق برآوردها این استان به لطف انرژی برق آبی بیش از ۷۰ درصد قدرت ماینینگ بیت کوین چین را در اختیار دارد.

در ماه آوریل، کمیسیون ملی توسعه و اصلاحات چین بر اساس فهرستی که منتشر شده بود، ممنوعیت فعالیت‌های ماینینگ در این کشور را در نظر داشت.

احتمال ممنوعیت ماینینگ به گمانه‌زنی‌ها درباره خروج استخراج‌کنندگان از این کشور و یا رو آوردن به فعالیت‌های زیرزمینی دامن زد. با این حال تا کنون هیچ ممنوعیتی در ارتباط با این صنعت وارد مجموعه قوانین و مقررات چین نشده است.

ممکن است علاقه مند باشید
guest

استفاده از محتوای توهین‌آمیز، غیراخلاقی، دیدگاه‌های غیراقتصادی، تبلیغات و اطلاعات تماس یا لینک‌های نامرتبط ممنوع است.

نقض قوانین ممکن است منجر به عدم تأیید دیدگاه‌ها یا مسدودسازی حساب کاربران شود.

0 دیدگاه