۵ کاربرد بلاک چین برای شهربازی های مدرن

۵ کاربرد بلاک چین برای شهربازی های مدرن

شهربازی‌های مدرن جهان ادعا دارند که تمام فناوریهای جدید از قبیلسیستم‌های واقعیت مجازی، ترن‌های هوایی و همچنین انواع سیستم‌هایپرداخت را دارند. اما چیزی که کمبود آن در پارک‌های تفریحی مدرن حسمی‌شود، فناوری بلاک چین است.

احتمالاً اولین بار نام بلاک چین را همراه با بیت کوین شنیده‌اید. اما بلاک چینقابلیت‌های بسیار زیادی دارد که شاید نتوانید تصورش را بکنید.

دومین ارز بعد از بیت کوین اتریوم است که برنامه‌های کاربردی آن برای پارک‌های تفریحی قابل توصیف نیست.

5 کاربرد بلاک چین برای شهربازی های مدرن

۱. تهیه یا فروش بلیط

بلیط فروشی، احتمالاً واضح‌ترین کاربرد بلاک چین در پارک‌های تفریحی است. در حال حاضر مجموعه‌ای از برنامه‌های جالب و غیرمتمرکز مبتنی بر اتریوم وجود دارد که فروش بلیط را برای کنسرت‌های موسیقی بسیار ساده کرده‌اند.

از آنجا که بلاک چین تنها یک نسخه از یک اموال دیجیتالی را ذخیره می‌کند (مانند یک بلیط)، کاربران می‌توانند برنامه کیف پول که شامل انواع بلیط هاست را در تلفن خود داشته باشند که با اتریوم شارژ شده است و هنگام ورود به شهربازی، امضای دیجیتال کیف پول شما توسط گیت ورودی اسکن می‌شود و شما می‌توانید وارد شوید.

بدون شناسه، بدون مصرف کاغذ و فقط و فقط با یک سیستم غیرمتمرکز و توزیع شده.

علاوه بر این نیاز نیست که این بلیط ها فقط توسط خود شخص تهیه شود. شما می‌توانید به عنوان مثال باری مهمان خود بلیط تهیه کنید و تاریخ رفتن مهمانتان به شهربازی را ذکر کنید. اتریوم به طور خودکار در زمان ورود مهمانتان وجه را پرداخت می‌کند و او می‌تواند وارد شود.

اتریوم دارای توانایی اجرای قراردادهای هوشمند است، بنابراین اگر شما بلیط فروش باشید می‌توانید با تعیین قرارداد مشخص کنید که چقدر سود شما از بلیط فروشی خواهد بود. مثلاً مشخص می‌کنید که ۵۰ درصد از بلیط را به شما بدهد و هنگامی که تعداد خیلی زیادی بلیط به فروش برسد شما دیگر نگران کم و زیاد بودن سود خود نیستید.

5 کاربرد بلاک چین برای شهربازی های مدرن

۲.سیستم جلوگیری از صف های طولانی

اغلب کسانی که به شهر بازی‌های شلوغ می‌روند همیشه مشکل در صف بودن برایسوار شدن به وسیله‌ای آزارشان می‌دهد. اما با استفاده از بلاک چین این مشکل کاملاًحل شده است. این سیستم به این گونه کار خواهد کرد که به شما می‌توانید با کیف پول خود مبلغ وسیله را محاسبه کنید و جایگاه خود را رزرو کنید. سپس نرم افزار به طور خودکار به شما زمان انتظار را خواهد گفت و شما می‌توانید تا رسیدن به نوبت خود به کار دیگری مانند گشت و گذار یا گپ با خانواده خود بپردازید. این سیستم قبلاً در چند شهربازی اجراشده است امام به دلیل دسترسی انسانی مشکلاتی از قبیل درگیری بین مردم به وجود آماده است. اما در بلاک چین دسترسی انسانی دخالت ندارد و سیستم اجازه نخواهد داد کسی جای شما سوار بر وسیله شود مگر اینکه در زمان مشخص شده به آنجا مراجعه نکنید. اگر در زمان مشخص مراجعه نکنید سیستم به طور خودکار پول بلیط شما را برگشت خواهد داد و نوبت به نفر بعدی خواهد رسید.

5 کاربرد بلاک چین برای شهربازی های مدرن

۳. ایجاد یک پارک مبتی بر ارز دیجیتال

تصورش را بکنید در پارکی که نیاز به بردن هیچ پول سنتی ندارید و هر چیزی که نیاز داشته باشید را با استفاده از موبایل خود خریداری کنید. یا  هر وسیله ای را با بلیطی که قبلا تهیه کرده اید بدون نیاز به هیچ کاغذی استفاده کنید.

5 کاربرد بلاک چین برای شهربازی های مدرن

۴. نظرسنجی از افراد

یکی از محبوب‌ترین استفاده‌های اولیه از اتروم به عنوان یک سیستم رأی گیری است. به جای پلتفرم‌های «یک نفر یک رأی»، در سیستم غیرمتمرکز همه می‌توانند رأی دهنده به یک تراکنش باشند. مثلاً برای صاحبان شهر بازی، دانستن این که افراد به کدام وسیله شهربازی علاقه بیشتری دارند یا اینکه کدام قسمت از شهربازی برایشان جذاب نیست، بسیار می‌تواند مفید باشد که بتوانند بودجه خود را صرف بهبود قسمت‌های خاص شهربازی کنند.

شاید برایتان سؤال باشد که سیستم نظرسنجی بلاک چینی با سیستم‌های معمولی چه فرقی دارد؟

مهم‌ترین و اصلی‌ترین تفاوت در معتبر بودن داده‌های نظرسنجی است. در بلاک چین قابلیت تغییر یک داده نظر سنجی وجود ندارد مثلاً اگر ۸۰ درصد مردم بگویند که این قسمت خوب نیست. هیچ کس نمی‌تواند آن ۸۰ درصد را به ۷۹ درصد تبدیل کند. اما در سیستم‌های معمولی ممکن است تقلبی در داده‌های نظرسنجی صورت بگیرید.

5 کاربرد بلاک چین برای شهربازی های مدرن

۵. همه را به یک سفیر تبدیل کنید

هنگامی که پارک مبتنی بر ارزدیجتال خود را ساختید و مخاطبانتان در آن از پول خود استفاده کنند، می توانید با گذاشتن جوایز و پاداش هایی مخاطبانتان را غافلگیر کنید. مثلا هر کسی که فردی را به پارک بیاورد و با استفاده از کیف پول خود برای او بلیط تهیه کند به اون تخفیف داده می شود و یا مثلا اگر از مشکلات و حوادث پارک گزارشی اراده دهد مقداری پاداش یا تخفیف دریافت می کند.

طیف گسترده ای ازکه پارک های تفریحی می توانند از فناوری بلاک چین برای بهترکردن خود استفاده کنند وجود دارد. با بلاک چین هر چیزی می تواند اتفاق بیافتد فقط کافی است که تصور کنید.

منبع:coindesk
guest

استفاده از محتوای توهین‌آمیز، غیراخلاقی، دیدگاه‌های غیراقتصادی، تبلیغات و اطلاعات تماس یا لینک‌های نامرتبط ممنوع است.

نقض قوانین ممکن است منجر به عدم تأیید دیدگاه‌ها یا مسدودسازی حساب کاربران شود.

0 دیدگاه