نمودار قیمت بیت کوین از یک تقاطع طلایی قریب‌‌الوقوع خبر می‌دهد

نمودار قیمت بیت کوین از یک تقاطع طلایی قریب‌‌الوقوع خبر می‌دهد

یکی از شاخص‌های کلیدی بیت کوین در حال تغییر وضعیت به حالت صعودی است. گفتنی است که این شاخص در اولین روزهای روند صعودی قبلی در سال ۲۰۱۶ به حالت صعودی تغییر وضعیت داده بود.

به گزارش کوین‌دسک، میانگین متحرک ساده با دوره ۵۰ (MA-50) در نمودار ۳ روزه بیت کوین، در یک روند قدرتمند صعودی رو به بالا قرار گرفته است و به نظر می‌رسد در روزهای آتی MA-200 را پشت سر بگذارد.

این اولین «تقاطع طلایی» بیت کوین پس از فوریه ۲۰۱۶ خواهد بود که در نمودار ۳ روزه اتفاق می‌افتد. معامله‌گران فصلی اغلب اشاره می‌کنند که یک بازار صعودی بلندمدت خود را در شاخص‌های تاخیردار می‌تواند نشان دهد.

داده‌هایی که شاخص میانگین متحرک از آن‌ها استفاده می‌کند، بر اساس تاریخچه‌های قیمتی است که حرکات آن نسبت به قیمت تاخیر دارد. این واقعیت بدان معناست که قابلیت‌های پیش‌بینی این شاخص محدود است.

در حالی که بسیاری از تقاطع‌های «طلایی» یا «مرگ» امتحان خود را با درصد موفقیت بالایی پس داده‌اند، آخرین بار که این تقاطع در نمودار تایم‌فریم ۳روزه اتفاق افتاده، نشانه‌ای از آغاز یک بازار صعودی مطمئن در آینده بوده است.

نمودار ۳ روزه (۲۰۱۷-۲۰۱۶)

نمودار بیت کوین در تایم‌فریم 3 روزه (2017-2016)

میانگین‌های متحرک با دوره ۵۰ و ۲۰۰، یک تقاطع صعودی در تاریخ ۳ فوریه ۲۰۱۶ به وجود آوردند که در پی آن قیمت بیت کوین حدود ۲ سال بعد به بالاترین قیمت خود در مرز ۲۰,۰۰۰ دلار رسید.

یک نگاه دقیق‌تر به نمودار نشان می‌دهد که کف ۳۶۰ دلار که چند هفته قبل از تقاطع طلایی به دست آمده بود، دیگر توسط قیمت لمس نشد. در واقع از این تقاطع به بعد، MA-50 در برابر اصلاحات قیمتی همواره از خود مقاومت نشان داد و بیت کوین را تا ۲۰,۰۰۰ دلار هدایت کرد.

علاوه‌ بر این، تقاطع طلایی در سال ۲۰۱۶، تنها ۵ ماه قبل از نصف شدن پاداش و ۱۳ ماه پس از رسیدن به کف قیمت اتفاق افتاد.

این بار میانگین‌های متحرک تصمیم گرفته‌اند که دست‌کم ۹ ماه قبل از نصف شدن پاداش بیت کوین که در ماه می ۲۰۲۰ اتفاق می‌افتد و ۷ ماه پس از آن که قیمت به حدود ۳,۱۰۰ دلار رسید، تقاطع طلایی را به وجود آورند.

نمودار ۳ روزه (۲۰۱۹)

نمودار بیت کوین در تایم‌فریم 3 روزه (2019)

در زمان نگارش این مطلب، MA-50 در قیمت ۶,۵۶۶ دلار قرار گرفته و MA-200 در قیمت ۷,۴۳۸ دلار به حالت صاف درآمده است.

با روند فعلی، تقاطع طلایی احتمالا پیش از پایان ماه جولای اتفاق خواهد افتاد؛ مگر اینکه قیمت‌ بیت کوین تا ۵,۰۰۰ دلار کاهش یابد و این شاخص را به قیمت‌های پایین‌تر هدایت کند یا از سرعت افزایش آن بکاهد. هرچند این اتفاق در شرایط فعلی بعید است که اتفاق بیافتد.

اگر تاریخ دوباره تکرار شود، پس از تایید تقاطع طلایی روند صعودی راه خود را به قیمت‌های بالاتر از ۲۰,۰۰۰ دلار باز خواهد کرد. همچنین MA-50 طی این روند نقش خود را به عنوان یک حمایت قدرتمند ایفا خواهد کرد.

guest

استفاده از محتوای توهین‌آمیز، غیراخلاقی، دیدگاه‌های غیراقتصادی، تبلیغات و اطلاعات تماس یا لینک‌های نامرتبط ممنوع است.

نقض قوانین ممکن است منجر به عدم تأیید دیدگاه‌ها یا مسدودسازی حساب کاربران شود.

3 دیدگاه
محمدرضا گل
محمدرضا گل
4 سال قبل

با عرض سلام و وقت بخیر
تا بیتکوین در این کانال صعودی هست هیچ مشکلی نداره و امید به فتح قله های بالاتر هست
ولی اگر این کانالو از دست بده (امیدوارم از دست نده) ریزش سنگینی میکنه
(میدونم الان باورش سخته و هزاران دلیل از جمله نصف شدن پاداش ها و ... میارید ولی اینا همش داستانه خودتونو درگیر داستان نکنید )
میتونستم موج هاش رو هم بشمارم ولی ساده نگریستن به نمودار از هر پیچیدگی و موج شماری و ... بهتر و موثر تره .
موفق و پیروز باشید
http://yon.ir/9mXSy

فرهاد
فرهاد
4 سال قبل

چقدر ما کارشناس داریم!

محمدرضا
محمدرضا
4 سال قبل
پاسخ  فرهاد

کجاش رو‌دیدی داداش