بیت کوین هفته آینده در مجلس بررسی می‌شود

بیت کوین هفته آینده در مجلس بررسی می‌شود

عضو هیات رئیسه کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس از پیگیری و بررسی بحث پیام‌ رسان‌های مالی مانند بیت کوین طی جلسه‌ای در هفته آینده خبر داد.

به گزارش ایبِنا، هادی قوامی با اشاره به نشست امروز کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس اظهار داشت:

راه‌اندازی و استفاده از پیام‌رسان‌های مالی و انعقاد پیمان‌های پولی دو و چندجانبه در تجارت خارجی در دستور کار قرار گرفت و در این زمینه بحث و گفتگو شد.

بیت کوین هفته آینده در مجلس بررسی می‌شود

عضو هیات رئیسه کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس ادامه داد:

پیام رسان های مالی مانند بیت کوین است که قرار شد در جلسه‌ای دیگر گزارشی مبسوطی ارائه شود تا برای آن تصمیم گیری شود.

وی همچنین افزود:

پیام رسان‌های مالی در واقع همان ارزهای دیجیتال است که در نشست هفته آینده کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات بررسی می‌شود.

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

22 دیدگاه
فرهاد
فرهاد
5 سال قبل

خواستم بگم مجلسی ها بیسوادتر از اونی هستن که بخوان اظهار نظر کنند درباره ارز دیجیتال و بلاکچین. دیدم دوستان قبل از من مجلسی ها رو مورد عنایت قرار دادن. باید کارشناس نه ازونایی که میان تو تلوزیون ... بیاد برای نماینده ها چندسال توضیح بده شاید بفهمن

دکتر صالح درخشان
دکتر صالح درخشان
5 سال قبل

متاسفانه این آقایون اونقدر بی سوادن که تا بحال ندیده بودم یک نفر با این اعتماد بنفس تز بده به ( پیام رسان مالی ) به عنوان یک دکتر گرایش بازرگانی و فعال در حوزه ارز دیجیتال فقط میتونم تاسف بخورم

سام
سام
5 سال قبل

خدا بخیر کنه

Arash
Arash
5 سال قبل

"پيام رسان مالى" يه چيزى تو مايه هاى رايانك مالشى (تبلت) يا چوبك خويش انداز (مونوپاد)
البته توى اونا يه ارتباطى ميشد پيدا كرد ولى فلاسفه عالم از ارتباط اين دو واژه به هم نا اميد گشته و جامه دران سر به بيابان نهاده اند...

یاسین
یاسین
5 سال قبل

زین پس بجای واژه غریب و نامنحوس بیت کوین بگوید پیام رسان مالی

Beni.z
Beni.z
5 سال قبل

وقتی اسم یک موزه رو بلد نیستند بعید هم نبود به بیت کوین بگویند پیام رسان!! در مورد ماینینگ کسی چیزی بهشون نگه چون فکر میکنند شبکه اجتماعیه میزنند فیلترش میکنند :|

علی احمدی
علی احمدی
5 سال قبل
پاسخ  Beni.z

گل گفتی !

اردشیر
اردشیر
5 سال قبل

هنگامی که این دوستان نام ارزهای دیجیتال یا بیت کوین را بر زبان می‌آورند برای لحظاتی هم که شده کل این داستان از چشمم می‌افتد. هیچ چیز دیگری نمی‌توانست داستان بیت کوین و رمزارزها را برای لحظاتی هم که شده این چنین از چشم من بیندازد. استفاده‌ی این دوستان از رمزارزها اصلا آبروی رمزارزها را خواهد برد؛ درست مانند چیزی که برای ارز پترو در ونزوئلا روی داده است.

رمز ارزها و بیت کوین پیش از هر چیز به نام آزادی و برای برداشتن کنترل مستقیم دولت‌ها بر ملت‌ها و جلوگیری از چاپ پول و نظارت بیش از اندازه پدید آمده‌اند. اگر تنها مشکل اساسی دولت ما دور زدن تحریم‌ها باشد هم اکنون هم در رمز ارزهای مونرو، زیکش، زدکلاسیک و بیت کوین پرایویت و ورج توانایی‌های لازم برای دور زدن تحریم‌ها موجود هست. اما دولتی که بنیاد مشکلش نبود شفافیت و پذیرش آزادی‌های مدنیست کجا ممکنست آزادی رمزارزهای آزاد را چنان که در آنها هست بپذیرد و به ساختن رمز ارزی مرموز و پوچ و احتمالا کد بسته و دارای تورم با پشتوانه‌ی ریال بی‌ارزش تن ندهد؟

برای حل مشکلات اساسی اقتصادی ایران البته رمزارزها می‌توانند یاری‌رسان باشند اما فلسفه‌ی آزادیخواهانه‌ی پشت رمز ارزها خیلی خیلی بیشتر می‌توانست برای ما آموزنده و یاری رسان باشد تا خود رمز ارزها

علی مردی
علی مردی
5 سال قبل
پاسخ  اردشیر

بحث رو سیاسی نکنید.نمیدونم چرا همه مردم برا خودشون متخصص سیاسی هستند.با 80 میلیون کارشناس سیاسی نباید این وضع مملکت باشه.همه خودشون رو عالم دهر میدونن!

علی مردی
علی مردی
5 سال قبل

اصلا نظر های شما عزیران در این جا برام مهم نیست!عامه مردم نشون دادن که هیچ از سیاست نیمفهمن ولی همیشه نظر دارن.تا بوده همین بوده.نمونش هم همین پارسال.تا 1400 حالشو ببرید!

Alimehdikhani
Alimehdikhani
5 سال قبل
پاسخ  اردشیر

کاملا موافقم دوست عزیز

آرشیا
آرشیا
5 سال قبل

ایشون آینه ی تمام نمای مجلس هستن که خدای علم و دانش هستن و براساس علم و منطق تصمیم می گیرن
و سرنوشت یه ملت رو در دست دارن
"پیامرسان مالی" = بیت کوین

هادی زارعی
هادی زارعی
5 سال قبل

پیام رسان مالی ؟!!... تازه این یارو باسوادشونه .. عضو کمسیون برنامه و بودجه!! .. به خدا اگه همین جمله نماینده مملکتو هر سفارتخونه خارجی ببرید بهتون پناهندگی اجتماعی میدن!

saeed
saeed
5 سال قبل

مثل همیشه در انتهای این تصمیمات برره ای دولت و مجلس، سفره ای پهن میشه که عده ای ... از منفعت اون استفاده میکنند و مردم هم بیچاره تر از قبل!