فصل آلت کوین‌ها در حال فرا رسیدن است؛ نگاهی به سهم بیت کوین از بازار

فصل آلت کوین‌ها در حال فرا رسیدن است؛ نگاهی به سهم بیت کوین از بازار

بیت کوین هم اکنون دارای تسلط تقریبا ۶۶ درصدی بر بازار ارزهای دیجیتال است، اما این تسلط به چه معنا است و با بررسی آن چه اطلاعاتی می‌توان از وضعیت بازار استخراج کرد؟

نسبت غلبه یا تسلط بر بازار درصدی است که نشان می‌دهد چه مقدار سرمایه در بیت کوین نسبت به آلت کوین‌ها سرمایه گذاری شده است و در واقع ابزاری برای نشان دادن نسبت ارزش بازار بیت کوین بر سایر ارزهای دیجیتال است.

نکته‌ جالب توجه این است این نسبت گاهی متاثر اصطلاحی به نام “فصل آلت کوین ها” می‌شود که در آن ارزش بازار آلت کوین‌ها افزایش می‌یابد و در نتیجه از سلطه بیت کوین کاسته می‌شود.

به بررسی نمودار غلبه‌ی ارزش بازار بیت کوین با تحلیل تکنیکال می‌پردازیم:

نمودار درصد سهم بیت کوین از بازار

با توجه به شکل می‌بینیم که نمودار به مقاومت استاتیک خود (خط چین سبز) برخورد کرده و به آن واکنش نشان داده است، سقف گذشته که مقاومت استاتیک ایجاد کرده است و با دایره‌ی آبی نشان داده شده است در محل تقریبی سقف تاریخی قیمت بیت کوین یعنی ۱۹۰۰۰ دلار قرار گرفته است بنابراین در هنگام ریزش عظیم بیت کوین نیز درصد غلبه‌ی بیت کوین بر سایر آلت کوینها ۷۰ درصد بوده است.

در اندیکاتور RSI نیز شاهد تاییدی بر این کاهش هستیم، زیرا همانطور که قیمت در حال ساختن سقف های بالاتر است اندیکاتور سقف های پایینتر ساخته که نشان از واگرایی منفی دارد.

نتیجه‌گیری

با کاهش نسبت تسلط بیت کوین بر آلت کوین‌ها می توان انتظار افزایش قیمت در آینده‌ای نزدیک و جاری شدن سرمایه بیشتر به بازار آلت کوین ها را انتظار داشت.

 

تحلیل ارائه شده صرفاً یک نظر شخصی به صورت کوتاه مدت است و وب‌سایت ارزدیجیتال مسئولیتی در قبال زیان‌های احتمالی آن بر عهده نخواهد داشت.
guest

استفاده از محتوای توهین‌آمیز، غیراخلاقی، دیدگاه‌های غیراقتصادی، تبلیغات و اطلاعات تماس یا لینک‌های نامرتبط ممنوع است.

نقض قوانین ممکن است منجر به عدم تأیید دیدگاه‌ها یا مسدودسازی حساب کاربران شود.

4 دیدگاه
آرش
آرش
4 سال قبل

فکرمیکنم فصل آلت کوینها اواخر پاییز شذوع بشه نظر شما چیه؟

امیرمحمد غلامی
امیرمحمد غلامی
4 سال قبل
پاسخ  آرش

ممنون از تحلیلت آرش جان و البته که در ابتدای شروع حرکت نوسانات کم خواهد بود و تا اینکه روند اصلی غلبه‌ی بیت کوین شکسته شود و رشد اصلی آلت کوین ها ازون موقع شروع بشه. این پروسه ممکنه چند هفته‌ی دیگر استارت بخوره

مهرداد
مهرداد
4 سال قبل
پاسخ  آرش

داداش مطمینی چارت واسه ۲ روز پیش یعنی تاریخ نوشتن مطلبت بوده؟؟؟؟

امیرمحمد غلامی
امیرمحمد غلامی
4 سال قبل
پاسخ  مهرداد

بله تاریخ تحلیل مربوط به 27 تیر (18 ژولای) هست...از خود سایت تریدیگ ویو و مشاهده‌ی نماد BTC.D می تونید خودنون چارت رو مشاهده کنید