۵ حوزه‌ی وب ارزش (Value Web) که بیش‌ترین میزان سرمایه‌گذاری را طی سال‌های اخیر جذب کرده‌اند

۵ حوزه‌ی وب ارزش (Value Web) که بیش‌ترین میزان سرمایه‌گذاری را طی سال‌های اخیر جذب کرده‌اند

پرداخت‌های داخلی

در اروپا، تمایل بسیاری وجود دارد که «راهکارهای پرداخت فوری در کوتاه‌مدت در اختیار مشتریان نهایی قرار گیرد، راهکارهایی مشترک که در بازار شکل گرفته است».

:small_blue_diamondقانونگذاران بر این باورند که پرداخت‌های سریع‌تر، به دلیل آنکه به کسب‌وکار کمک می‌کنند تا چرخه‌ی تبدیل نقدینگی خود را سرعت بخشند، سرمایه‌ در گردش ایجاد می‌کند و نیاز به تأمین مالی کوتاه‌مدت و پرهزینه را کاهش می‌دهد و موجب تسریع رشد اقتصادی خواهد شد. دومین انگیزه‌ی موسسات مالی از تلاش برای پرداخت‌های بی‌درنگ، نیازهای تجاری آنهاست: نیاز به پاسخ‌دهی به انتظارات مشتری و پاسخ‌گویی به تهدید رقبای جدید که به تازگی وارد بازار می‌شوند.

5 حوزه‌ی وب ارزش (Value Web) که بیش‌ترین میزان سرمایه‌گذاری را طی سال‌های اخیر جذب کرده‌اند

۵ حوزه‌ی وب ارزش (Value Web) که بیش‌ترین میزان سرمایه‌گذاری را طی سال‌های اخیر جذب کرده‌اند


:ذذدر در فضای پرداخت، بزرگ‌ترین چالشی که موسسات مالی با آن مواجهند، تجهیزات متعدد و پیچیده‌ی فناوری اطلاعاتی است که طی سال‌ها در خود ایجاد کرده‌اند و هزینه‌ی عملیات اجرایی معادل ۷.۳% درآمد سالانه‌ی این موسسات را به خود اختصاص می‌دهد که در مقایسه با هزینه‌ی عملیات اجرایی ۳.۷% در سایر صنایع، رقم چشم‌گیری به نظر می‌رسد. فرایندهای بین بانکی، مستلزم طی شدن گام‌های متعددی بین بانک‌ها و بانک مرکزی است که منابع زیادی می‌طلبد، گام‌هایی که در طول یک روز بارها تکرار می‌شود. این میزان پیچیدگی، نیاز به یک سیستم کارآمدتر پرداخت در دو سطح ملی و بین‌المللی را آشکار می‌کند.

:small_blue_diamond: اگر یک کشور اقتصاد داخلی خود را به این سمت سوق بدهد که تمامی تراکنش‌ها بی‌درنگ در یک دفتر کل بلاک چین ثبت شوند، منجر به افزایش کارایی در اجرای تراکنش‌های بین بانکی خواهد شد. از سوی دیگر، این امر به دولت کمک خواهد کرد تا با استفاده از تحلیل کلان‌داده، از نحوه‌ی جریان پول در اقتصاد آگاهی یابد و به این ترتیب، اقتصاد را به طور نظام‌مندتر و کارآمدتر مدیریت کنند. البته این هدف تا برآورده شدن راه درازی در پیش دارد، چرا که طبق پیش‌بینی مجمع جهانی اقتصاد، تا سال ۲۰۲۵ تنها ۱۰% از تولید ناخالص داخلی کشورها روی بلاک‌چین ذخیره خواهد شد.

با این وجود، گروه‌های متعددی از بلاک‌چین سود می‌برند:
: مصرف‌کنندگان: زیرا می‌توانند پرداخت‌های سریع‎تری را از طریق تلفن‌های همراه خود انجام دهند.
:two: کسب‌وکارهای کوچک: صاحبان کسب‌وکارهای کوچک با استفاده از بلاک‌چین قادرند پرداخت‌های خود را سریع‌تر انجام دهند.
:three: شرکت‌ها: منظم‌تر شدن پرداخت و دریافت‌های شرکت‌های بزرگ امکان مدیریت نقدینگی را برای آنها فراهم می‌کند. به علاوه با استفاده از قراردادهای هوشمند، پرداخت حقوق کارکنان نیز منظم‌تر خواهد شد.
:fourموسسات مالی: می‌توانند بهترین خدمات بانکی اینترنتی و موبایل را ارائه کنند و در ارائه‌ی خدمات جدید پیشتاز باشند.

 

منبع : آزمایشگاه بلاک چین ایران
ممکن است علاقه مند باشید
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

0 دیدگاه