قانون‌گذاران آمریکایی از دولت خواستند بلاک چین را در حوزه تجارت بررسی کند

قانون‌گذاران آمریکایی از دولت خواستند بلاک چین را در حوزه تجارت بررسی کند

تنی چند از اعضای مجلس نمایندگان ایالات متحده از وزیر بازرگانی این کشور خواسته‌اند تا بررسی و مطالعه بلاک چین را با هدف حمایت از مصرف‌کنندگان در دستور کار وزارت‌خانه متبوع خود قرار دهد.

به گزارش کوین تلگراف، سه تن از نمایندگان دموکرات و جمهوری‌خواه مجلس نمایندگان آمریکا به‌طور رسمی، لایحه جدیدی را با هدف ترغیب دولتمردان به تجزیه‌وتحلیل عمیق‌تر فناوری بلاک چین، تسلیم کنگره آمریکا کرده‌اند.

گفتنی است در روز اول سپتامبر (۱۱ شهریور)، دارن سوتو (Darren Soto)، برت گاتری (Brett Guthrie) و دوریس ماتسوی (Doris Matsui)، نمایندگان حوزه‌های انتخابیه فلوریدا، کنتاکی و کالیفرنیای ایالات متحده از تقدیم لایحه‌ای به مجلس نمایندگان ایالات متحده خبر دادند. گفتنی است هیئت رئیسه این مجلس، لایحه یادشده را به کمیسیون انرژی و تجارت این نهاد ارجاع داده است.

در این لایحه، پیشنهاد شده است که وزیر بازرگانی ایالات متحده با همکاری کمیسیون تجارت فدرال یا FTC گزارش جامعی را از وضعیت کنونی فناوری بلاک چین و نقش آن در محافظت از حقوق مصرف‌کننده تهیه کرده و در اختیار این نهاد بگذارند.

پیش‌تر نیز رسانه‌ها به پیش‌نویس لایحه‌ای با عنوان «سند پیشبرد بلاک چین» دست یافته بودند که وزارت بازرگانی ایالات متحده و کمیسیون تجارت فدرال را ملزم می‌کرد تا در عرض دو سال طی مطالعه‌ای فراگیر، تأثیر فناوری بلاک چین را بر کسب‌وکارهای میان‌ایالتی آمریکا بررسی کند.

گفتنی است از جمله اهداف این پیش‌نویس، ارتقای جایگاه ایالات متحده در فهرست کشورهایی است که اقدام به تدوین سندهای راهبردی در حوزه بلاک چین ملی کرده‌اند.

همچنین نمایندگان در این لایحه، خواستار شفافیت چارچوب‌های نظارتی حاکم بر حوزه قضایی و تعیین دقیق دامنه صلاحیت نهادها و آژانس‌های فدرال در زمینه فناوری بلاک چین شده‌ بودند.

با این حال، در لایحه جدید و پیش‌نویس پیشین، هیچ اشاره‌ای به ارزها یا دارایی‌های دیجیتال نشده و تمام تمرکز قانون‌گذاران بر بلاک چین معطوف بوده است.

سوتو، یکی از نمایندگان حامی لایحه مطرح‌شده در هفته جاری، پیش‌تر نیز گفته بود که بهتر است ارزهای دیجیتال، ذیل چتر نظارتی کمیسیون کالا و معاملات آتی (CFTC) و کمیسیون تجارت دیجیتال (FTC) قرار بگیرند. وی در آن زمان، استدلال کرده بود که این نهادها در مقایسه با کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) موضع ملایم‌تری در برابر ارزهای دیجیتال دارند.

احتمالاً برای علاقه‌مندان حوزه بلاک چین و ارزهای دیجیتال، سوتو فرد نام‌آشنایی است؛ چراکه او پیش‌تر ریاست کمیته پارلمانی بلاک چین موسوم به بلاک چین کوکاس (Blockchain Caucus) را برعهده داشته است. گفتنی است این کمیته، یک گروه حاکمیتی با دستور کار سیاست‌گذاری ‌در حوزه بلاک چین است.

سوتو پیش‌تر حمایت از لوایح طبقه‌بندی توکن (Token Taxonomy Act) و طبقه‌بندی دیجیتال (Digital Taxonomy Act) را در کارنامه خود داشت.

گفتنی است ماتسوی و گاتری، دیگر نمایندگان حامی لایحه مطروحه هفته جاری، پیش‌تر در فوریه ۲۰۱۹ (بهمن ۹۷) وزیر بازرگانی ایالات متحده را موظف کردند تا با تشکیل کارگروهی، تعریف از فناوری بلاک چین را تقدیم کنگره کند.

این امر در ادامه، به نگارش قانونی تحت عنوان ترویج بلاک چین و تقدیم آن در قالب لایحه‌ای به سنای آمریکا در سال ۲۰۱۹ منجر شد.

اشتراک
اطلاع از
guest
0 دیدگاه
بازخوردهای داخلی
مشاهده تمام دیدگاه‌ها
ارزهای دیجیتاللیست کامل
اخبار و مقالاتاخبار و مقالات بیشتر
صرافی ارزهای دیجیتالصرافی های بیشتر
دستگاه ماینر ارزهای دیجیتالدستگاه های بیشتر
موردی یافت نشد.
float
اطلس ارزدیجیتال پلاس
دوره‌ی جامع غیرحضوری صفر تا صد ارزهای دیجیتال، آموزش تریدینگ، تحلیل تکنیکال و آشنایی با ماینینگ
۲,۹۹۸,۰۰۰
۱,۷۹۸,۸۰۰ تومان
شرکت در دوره
off
0
دیدگاه خود را به اشتراک بگذاریدx
()
x