کنگره آمریکا از دولت خواست «استراتژی ملی بلاک چین» را در نظر داشته باشد

کنگره آمریکا از دولت خواست «استراتژی ملی بلاک چین» را در نظر داشته باشد

کنگره آمریکا از دولت خواست «استراتژی ملی بلاک چین» را در نظر داشته باشد.

به نقل از کوین دسک، روز سه‌شنبه برت گاتری (Brett Guthrie)، نماینده مجلس ایالات‌ متحده، لایحه‌ای در رابطه با فناوری بلاک چین به «کمیسیون تجارت آمریکا» (FTC) ارائه کرد. گاتری به‌موجب این لایحه خواستار بررسی دقیق گسترش و توسعه فناوری بلاک چین در صنعت، دولت و سراسر جهان شد.

زمانی‌که این لایحه به «کمیته انرژی و تجارت مجلس نمایندگان ایالات ‌متحده» (House Energy And Commerce Committee) ارجاع داده شد، حامی مشترکی نداشت. اما درصورت تصویب آن، کمیسیون تجارت به‌مدت ۲ سال فرصت خواهد داشت که رهبری فرایند بررسی وضعیت بلاک چین را در حوزه‌های مشخص بر عهده بگیرد. این کمیسیون پس از بررسی و تحقیق، موظف است طی ۶ ماه آموخته‌ها و پیشنهادات خود را به کنگره ارائه کند.

برت گاتری در این لایحه خواستار پذیرش بلاک چین در سطح ایالتی و همچنین در حوزه تجاری، برنامه‌ریزی برای توسعه بلاک چین، تعیین استراتژی برای کاهش ریسک و همچنین قانون‌گذاری برای چارچوب‌های فناوری بلاک چین و چگونگی ادغام قوانین بازدارنده فدرال شد.

پیشنهادات ارائه‌شده در این لایحه یک «استراتژی جامع بلاک چین» را برای ایالات ‌متحده آمریکا به تصویر می‌کشد. برخی از متحدین ایالات‌متحده، از جمله آلمان، از قبل چنین چارچوبی را برای خود تشکیل داده‌اند. این نظرسنجی پیشنهاد‌شده به FTC، یک خلاصه از استراتژی‌های بلاک چین حداقل ۱۰ کشور را نسبت به آمریکا، در اختیار قانون‌گذاران قرار می‌دهد.

اما به نظر می‌رسد که نگرانی اصلی برت گاتری رهبری شفاف «استراتژی ملی بلاک چین» و همچنین رقیب اصلی آمریکا، یعنی چین باشد. او در یک بیانیه مطبوعاتی تاکید کرد که ایالات متحده اجازه نمی‌دهد چین، آمریکا را شکست بدهد.

ماه آوریل، چین «شبکه خدماتی بلاک چین» خود را راه‌اندازی کرد. در حال حاضر چین با آزمایش بانک مرکزی ارز دیجیتال خود به‌نام «یوان دیجیتال» (digital yuan)، به‌سرعت در حال پیشروی در زمینه توسعه فناوری بلاک چین در سطح ملی است. این کشور با سخت‌گیری زیاد، موارد استفاده بلاک چین را با حمایت دولت، بسیار فراتر از فعالیت‌های ایالات ‌متحده در نظر گرفته است.

گاتری معتقد است که پیشروی از چین در دوره بیماری کرونا، تنها مسئله مهم ایالات‌ متحده است. او در این رابطه گفت:

بیماری همه‌گیر کرونا به همه ثابت کرد که ما نیاز داریم پیشروی ایالات‌متحده را در حوزه فناوری بیش از پیش حفظ کنیم و گام‌های بعدی را محکم‌تر از پیش برداریم. آمریکا سرزمین نوآوری و ابتکار است و ما باید این مسیر را ادامه بدهیم.

این لایحه تنها بخشی از مجموعه پیشنهادشده برای قانون‌گذاری در حوزه فناوری بوده که توسط جمهوری‌خواهان مجلس ایالات ‌متحده ارائه شده است.

ممکن است علاقه مند باشید
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

0 دیدگاه