نیروی هوایی آمریکا با شرکت تحلیل بلاک چین قرارداد ۸۰۰ هزار دلاری امضا کرد

نیروی هوایی آمریکا با شرکت تحلیل بلاک چین قرارداد ۸۰۰ هزار دلاری امضا کرد

نیروی هوایی ایالات متحده سومین قرارداد خود را با چینالیسیس (Chainalysis)، پلتفرم تحلیل بلاک چین، امضا کرد. این قرارداد برای ادامه استفاده از خدمات این شرکت منعقد شده است؛ با این حال، هنوز اهداف و مقاصد این همکاری به‌طور دقیق اعلام نشده است.

به گزارش کریپتوگلوب، نیروی هوایی ایالات متحده در آخرین قرارداد خود با شرکت چینالیسیس در ۱۹ مه (۳۰ اردیبهشت)، ۷۷۹,۷۴۰ دلار به این شرکت پرداخت کرده است. این قرارداد نیز در راستای دو قرارداد پیشینِ منعقدشده با شرکت تحلیل بلاک چین چینالیسیس امضا شده است. ارزش کل این قراردادها در بودجه دفاعی این کشور به ۹۰۰,۰۰۰ دلار می‌رسد.

با اینکه هنوز دلیل مشخصی برای تصویب این قرارداد اعلام نشده است، خبرگزاری‌ها هدف کلی این قرارداد را «دریافت داده‌های ارز دیجیتال» گزارش کرده‌اند و به نظر می‌رسد نیروی هوایی این کشور به‌دنبال دریافت ابزار تحلیل بلاک چین از سوی شرکت چینالیسیس است. با این حال، به درخواست‌هایی که در مورد جزئیات قرارداد و ماهیت توافق‌ها صورت گرفته‌اند، هنوز پاسخ مشخصی داده نشده است.

شرکت چینالیسیس سابقه همکاری با نهادهای دولتی، از جمله اداره تحقیقات فدرال و کمیسیون بورس و اوراق بهادار، برای ارائه خدمات مربوط به ابزار تحلیل بلاک چین را در کارنامه خود دارد.

گزارشی که اخیراً در وب‌سایت این شرکت منتشر شده، با جزئیات بیان می‌کند که این شرکت چگونه توانسته است در خنثی‌کردن و مبارزه با اقدامات مالی تروریستی مبتنی بر ارزهای دیجیتال به مأموران دولتی کمک کند.

توییت چینالسیس
توییت چینالیسیس برای معرفی مقاله مذکور

کیسی بون (Casey Bohn)، متخصص جرایم فناوری پیشرفته در مرکز ملی مبارزه با جرایم اقتصادی افراد بانفوذ در سیاست، موسوم به NW3C، همکاری جدید نیروی هوایی آمریکا را مرتبط با دفتر تحقیقات ویژه نیروی هوایی (OSI) این کشور می‌داند. او در مصاحبه‌ای در همین خصوص اظهار داشت:

فرض کنیم نیروی هوایی قراردادی با شرکت بویینگ امضا می‌کند و مشکلی، مانند اتهام یا سوءظن به طرف مقابل برای نوعی تقلب، اتلاف سرمایه یا سوءاستفاده، به وجود می‌آید. در این بین، دفتر تحقیقات ویژه نیروی هوایی احتمالاً به نیابت از نیروی هوایی مسئولیت رسیدگی به این پرونده را بر عهده می‌گیرد.

همچنین، بون در ادامه اشاره کرد افزایش سرقت‌های مبتنی بر ارزهای دیجیتال نهادهای دولتی را مجبور کرده است تا نظارت دقیق‌تری روی این صنعت داشته باشند.

اشتراک
اطلاع از
guest
0 دیدگاه
بازخوردهای داخلی
مشاهده تمام دیدگاه‌ها
ارزهای دیجیتاللیست کامل
اخبار و مقالاتاخبار و مقالات بیشتر
صرافی ارزهای دیجیتالصرافی های بیشتر
دستگاه ماینر ارزهای دیجیتالدستگاه های بیشتر
موردی یافت نشد.
float
اطلس ارزدیجیتال پلاس
دوره‌ی جامع غیرحضوری صفر تا صد ارزهای دیجیتال،
آموزش تریدینگ، تحلیل تکنیکال و آشنایی با ماینینگ
۴,۰۰۰,۰۰۰
off
۲,۴۰۰,۰۰۰ تومان
+ ata ATA
off