نظارت انگلیس بر حوزه ارزهای دیجیتال به منظور مبارزه با پولشویی و تامین مالی تروریسم آغاز شد

نظارت انگلیس بر حوزه ارزهای دیجیتال به منظور مبارزه با پولشویی و تامین مالی تروریسم آغاز شد

مرجع راهبرد امور مالی انگلیس (FCA)، در زمینه قوانین مبارزه با پولشویی و همچنین قوانین مقابله با تامین مالی تروریسم بر فعالیت شرکت‌های مرتبط با ارزهای دیجیتال نظارت خواهد کرد.

به گزارش کوین تلگراف و طبق بیانیه رسمی منتشر شده در ۱۰ ژانویه (۲۰ دی)، این نهاد بر فعالیت مشاغل ثبت شده در انگلستان که به حوزه دارایی‌های دیجیتال مربوط می‌شوند، نظارت خواهد کرد تا مطمئن شود قوانین و الزامات موردنظر را رعایت می‌کنند.

این نهاد در ادامه بیانیه، لیستی از ملزومات مربوط به حوزه ارزهای دیجیتال را آورده است که شامل شناسایی و ارزیابی خطرات مربوط به پولشویی و تامین مالی تروریسم، تلاش برای هدایت مشتری و تدوین سیاست‌ها برای از بین بردن خطرات مربوط به پولشویی و تامین مالی تروریسم است.

در این اطلاعیه آمده است:

ما به صورت فعال بر پذیرش قوانین توسط این شرکت‌ها نظارت خواهیم کرد و هر گاه شرکت‌ها نسبت به تامین استانداردهای موجود کوتاهی کنند و یا برای تمامیت بازار مشکلی ایجاد کنند، اقدامات سریعی انجام خواهیم داد.

در جولای ۲۰۱۸ (تیر ۱۳۹۷) مرجع راهبرد امور مالی انگلیس هشدار داده بود که فعالیت در زمینه ارزهای دیجیتال برای کاربرانی که درباره این حوزه اطلاعات خاصی ندارند، خطرات بزرگی دارد. همچنین این نهاد توصیه کرد محصولاتی که به ارزهای دیجیتال یا صرافی‌ها این حوزه مربوط می‌شوند، برای سرمایه‌گذاران خرد مناسب نیستند.

با اینکه FCA هنوز هم در نظر دارد فعالیت سرمایه‌گذاران خرد در حوزه مشتقات ارزهای دیجیتال را محدود کند، اما تابستان گذشته به این نتیجه رسید که بیشترِ ارزهای دیجیتال، توکن‌هایی برای مبادله هستند که اکثراً غیرمتمرکز هستند و در درجه اول به عنوان وسیله‌ای برای مبادله استفاده می‌شوند.

در آن زمان قانون‌گذار تایید کرد که چنین ارزهایی در محدوده نظارتی FCA قرار نمی‌گیرند و خارج از حدود صلاحیتی آن هستند.

در اواخر نوامبر سال گذشته (آذر ۱۳۹۸)، پیرز ریدیارد (Piers Ridyard) مدیر عامل دفتر کل ثبت اطلاعات غیرمتمرکز «رادیکس» (Radix) در مصاحبه‌ای گفت که مقامات انگلیس نسبتاً به نوآوری‌های مربوط به حوزه ارزهای دیجیتال دید بازتری دارند. او در ادامه گفت:

در سال‌های گذشته، دیدگاهِ مرجع راهبردی امور مالی انگلیس به ارزهای دیجیتال پیشرفت کرده است؛ از جمله نظارت و صدور اجازه اجرای فناوری‌ها در محیط آزمایشی، قبل از اینکه نیازی به صدور مجوزهای نظارتی نهایی باشد. انگلستان عموماً خود را پیشگام حوزه فین‌‎تک (فناوری مالی) در دنیا می‌داند و بر همین اساس FCA خود را موظف می‌داند که مانع پیشرفت‌های فناورانه نباشد.

ممکن است علاقه مند باشید
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

2 دیدگاه
جابر
جابر
4 سال قبل

رو کیف پول های ارز دیجیتال چه تاثیری میذاره؟ اینطوری انگار باز مثل پِی پال میشه که وریفای میخواست؟ ای بابا...

حسین صادقی وانستانق
حسین صادقی وانستانق
4 سال قبل

تاثیر بر اینده چیه