هکرهای توییتر رد بیت کوین‌ها را در سایت‌های قمار گم می‌کنند

هکرهای توییتر رد بیت کوین‌ها را در سایت‌های قمار گم می‌کنند

هکرهای کلاهبرداری بزرگ بیت کوین در توییتر، در حال انتقال سرمایه جمع‌آوری‌شده به پلتفرم‌های معاملات همتابه‌همتا و سایت‌های شرط‌بندی هستند.

به نقل از کوین تلگراف، شرکت سایفرتریس (Ciphertrace)، فعال در حوزه تحلیل داده‌های قانونی و جنایی بلاک چین، با رهگیری بیت کوین‌های جمع‌آوری‌شده از هک توییتر، دریافته است که این وجوه به صرافی‌های همتابه‌همتا (P2P) و وب‌سایت‌های شرط‌بندی ارزهای دیجیتال منتقل شده‌اند.

روز ۲۱ ژوییه (۳۱ تیر)، سایفرتریس، گزارش کرد که هکرها ۰.۲ بیت کوین را از طریق روش زنجیره پیل (Peel Chain) به یک صرافی همتابه‌همتای ارزهای دیجیتال انتقال داده‌اند. هکرها از همین روش برای انتقال بخش دیگری از این وجوه به یک کازینوی ارزهای دیجیتال نیز استفاده کرده‌اند.

زنجیره‌های پیل، درواقع زنجیره‌ای از کیف پول‌ها هستند که هکرها با انتقال تدریجی ارزهای دیجیتال از آنها ردپای وجوه مسروقه را محو می‌کنند. گفته می‌شود که این روش موردعلاقه هکرهای کره شمالی است. طبق برآوردهای سایفرتریس، شماری از اتباع چینی مرتبط با کره شمالی، با استفاده از روش زنجیره‌های پیل، دست به پولشویی بیش از ۱۰۰ میلیون دلار زده‌اند.

روز ۲۰ ژوییه (۳۰ تیر)، سایفرتریس گزارش کرده بود که هکرهای توییتر، چندین زنجیره پیل ایجاد کرده‌اند تا ارزهای به‌سرقت‌رفته را به چند صرافی ارز دیجیتال، پلتفرم‌های معاملاتی همتابه‌همتا و سایت‌های شرط‌بندی منتقل کنند. ‌

این شرکت فعال در حوزه امنیت سایبری، اشاره کرده بود که مجموعا حدود ۰.۱ تا ۰.۱۵ بیت کوین به صرافی‌های مستقر در هند، آمریکا و ترکیه‌ منتقل شده است.

سایفرتریس، درمجموع ۱۸ تراکنش را شناسایی کرده است که هکرها به مقصد پلتفرم‌های ارزهای دیجیتال انجام داده‌اند. علاوه بر این، هکرها بیش از ۱ بیت کوین را نیز به یک صرافی قانونی در سنگاپور ارسال کرده‌اند.

هرچند گزارش‌های اولیه نشان می‌دادند که هکرها قصد دارند ارزهای دیجیتال مسروقه را به‌سمت سرویس‌های میکس سکه هدایت کنند، اما ظاهرا آنها در این مدت تلاش کرده‌اند تا با استفاده از پلتفرم‌های معاملاتی، پولشوییِ این ارزهای دیجیتال را انجام دهند.

همچنین، سایفرتریس، یک انتقال به کیف پول سرد (آفلاین) قدیمی بایننس را شناسایی کرده است. آن‌طور که این شرکت می‌گوید، این انتقال به‌منظور گمراه‌کردن بازرسان انجام شده است.

اخیرا، سایفرتریس از معرفی راهکار جدیدی تحت عنوان «ارزیابی آنی ریسک تراکنش» خبر داده است. این راهکار جدید می‌تواند تراکنش‌های مشکوک بیت کوین را پیش از اینکه به تأیید بلاک چین برسند، شناسایی کند.

با استفاده از این نرم‌افزار جدید، صرافی‌های ارزهای دیجیتال، پردازنده‌های پرداخت‌ و اپراتورهای خودپردازهای ارزهای دیجیتال می‌توانند پیش از نهایی‌شدن تراکنش‌های مشکوک در بلاک چین، آن‌ها را فوراً شناسایی و متوقف کنند.

ممکن است علاقه مند باشید
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

0 دیدگاه