بانک مرکزی معایب یا مزایای بیت کوین را به مجلس گزارش دهد

بانک مرکزی معایب یا مزایای بیت کوین را به مجلس گزارش دهد

به نقل از روابط عمومی دفتر نماینده شاهرود و میامی در مجلس شورای اسلامی، سیدحسن حسینی‌شاهرودی در خصوص خرید و فروش بیت کوین اظهار داشت:

توسعه تجارت الکترونیک و بازارهای الکترونیکی سرعت پرشتابی را در چند سال گذشته داشته است و استفاده از فناوری اطلاعات در زمینه های مختلف باعث تسهیل خدمات رسانی شده است.

وی ادامه داد:

در بازارهای مالی از مدل های مختلفی برای توسعه استفاده می شود بنابراین اگر مدل های مختلف استفاده از فناوری اطلاعات در بازارهای مالی شناسایی یا حتی ایجاد نشود کشور با مشکلات جدی روبرو می شود.

نماینده مردم شاهرود و میامی در مجلس شورای اسلامی افزود:

نیروی انسانی متخصص در کشور وجود دارد که در زمینه فناوری های اطلاعات سرآمد بوده و هستند بنابراین عدم استفاده از ظرفیت‌های مذکور باعث عدم پیشرفت کشور می شود و نباید فراموش کرد در زمینه توسعه تجارت الکترونیک، ایران از جایگاه مناسبی برخوردار نیست.

حسینی شاهرودی افزود:

در کشور از شیوه های سنتی در تجارت جهانی استفاده می شود و این در حالی است که یکی از لازمه های موفقیت در تجارت بین المللی، موفقیت در توسعه تجارت الکترونیک است.

وی ادامه داد:

بیت کوین یک نوع ارز دیجتالی و ابزار مالی در جابجایی پول بوده که در اختیار مصرف کننده است و می تواند مدل مذکور را تغییر دهد.

عضو هیئت‌رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی افزود:

تاکنون در زمینه معایب یا مزایا بیت کوین بررسی جامعی صورت نگرفته و تیم اقتصادی دولت، بانک مرکزی، وزارت ارتباطات و دستگاه های ذی ربط وظیفه دارند که در زمینه مذکور، بررسی های کارشناسی لازم را انجام دهند چرا که بحث بیت کوین در کشور در حال رواج است.

حسینی شاهرودی افزود:

باید بانک مرکزی و دستگاه های ذی ربط در کوتاه ترین زمان در زمینه معایب یا مزایا بیت کوین به کمیسیون اقتصادی گزارش ارائه کند و سیاست خود را درباره این موضوع مشخص کند.

guest

استفاده از محتوای توهین‌آمیز، غیراخلاقی، دیدگاه‌های غیراقتصادی، تبلیغات و اطلاعات تماس یا لینک‌های نامرتبط ممنوع است.

نقض قوانین ممکن است منجر به عدم تأیید دیدگاه‌ها یا مسدودسازی حساب کاربران شود.

1 دیدگاه
ه ع
ه ع
6 سال قبل

هیچکس منتظر اظهار نظر آقایان نمی ماند حتی ممنوع هم شود مردم باز به کارشان ادامه می دهند کما اینکه همین الان از طرف اونور منع هستیم و داریم با سیگنال دوستان متخصص و از سایتهای فرعی کارمان را پیش میبریم نظر دولت ایران هیچ فرقی به حال کسی نمی کند