آغاز ارائه ی پنج دانشگاه برجسته ی روسی برای دوره های ارز های دیجیتال

آغاز ارائه ی پنج دانشگاه برجسته ی روسی برای دوره های ارز های دیجیتال

تعداد زیادی از دانشگاه های سراسر روسیه، دوره های جدیدی را به قسمت مالی دوره های تحصیلی موجود خود اضافه کرده اند که این دوره ها، تمرکز بیشتری بر روی ارز های دیجیتال(cryptocurrencies)، بیت کوین(Bitcoin) و تکنولوژی بلاکچین(blockchain) دارند. این دانشگاه ها، دوره های مربوطه ی آموزشی را به علت تقاضای زیاد مردم امسال آغاز میکنند.

 دوره های ارز های دیجیتال

By: @ham3ds

دانشگاه ایالت مسکو

تعدادی از دانشگاه های برتر روسیه، دوره های ویژه و کلاس های کارشناسی ارشد که به موضوعاتی چون ارز های دیجیتال و تکنولوژی بلاک چین اختصاص داده شده است را برای اولین بار، امسال ارائه خواهند داد. این دانشگاه ها RT نامیده می شوند. این دوره ها در برنامه های موجود دانشکده ها برای سال تحصیلی ۲۰۱۷-۲۰۱۸(۱۳۹۶-۱۳۹۷)  ثبت خواهند شد.

نشریه ها پنج دانشگاه را برای جمع آوری اطلاعات با جزئیات کامل، مورد مصاحبه قرار دادند. دانشگاه ایالت مسکو، یک دانشگاه قابل اطمینان و مختلط،(پسرانه-دخترانه) است که یک دانشگاه تحقیقات علمی همگانی به شمار می رود.

سرجی استادنیوکو(Sergey Studnikov) یکی از اعضای بخش مدیریت دانشکده ی اقتصاد(Moscow State University MCU)  قسمت دوره های کارشناسی ارشد هندسه تحلیلی را اداره می کند. او اطلاعاتی مربوط به دوره های جدید ارز های دیجیتال دانشکده ها، در اختیار رسانه های خبری قرار داد:

برای برنامه های جداگانه، کلاس های حرفه ای را بدون واسطه برگزار خواهیم کرد- بدین منظور از نمایندگان صنعتی دعوت به عمل می آوریم.

 

دانشکده اقتصاد در روسیه

By: @ham3ds

دانشکده اقتصاد

در دانشکده(Higher School of Economics HSE) که یکی از برجسته ترین و بزرگترین دانشکده های روسیه است، موضوع مربوطه به عنوان بخشی از دوره های تکنولوژی مالی شمرده می شود که امسال، با کمک بخش خدمات مالی و بانکداری دولت روسیه، بانک اسپر(sperbank) همه باهم راه اندازی شده اند.

 

 

دانشگاه ایالتی علوم اقتصاد سنت پترزبورگ(Saint Petersburg State University of Economics Spbgeu) دو بخش از برنامه های موجود خود را به بانکداری(banking)، قسمت مالی(finance) و بازارهای مالی(financial markets) اختصاص خواهند داد که این دو بخش همان تکنولوژی بلاکچین و ارز های دیجیتال است. طبق گفته ی پروفوسور دنیس گرولو(Denis Gorulev) مربوط به دانشکده ی اقتصاد و امور مالی:

در اینجا، برای معرفی یک دوره ی تحصیلی مجزا، به یکی از بخش های قانونی تکیه می کنیم- به این منظور نیاز است این کار زیر نظر وزارت فرهنگ، چندین بار و در طی زمان های طولانی، هماهنگ شود.

 

تقاضای زیاد برای کلاس های ارز های دیجیتال

By: @ham3ds

موسسه ی فیزیک و تکنولوژی مسکو (MIPT)

موسسه ی(Moscow Institute of Physics and Technology MIPT)

که به طور غیر رسمی به موسسه ی فیزتک(phystech) مشهور است، به عنوان پنج دانشگاه برتر روسیه که مورد تاکید و تقدیر دانشمندان، دانش پژوهان و مهندسان است، شناخته می شود. این موسسه قسمت IT تکنولوژی بلاکچین را تدریس می کند. برطبق گفته های مدیر دانشگاه MIPT، از دانشکده ی علمی کاربردی ریاضیات و اطلاع رسانی، اندری ریگرورسکی(Adrey Raigrodsky) میگوید این رشته از تقاضای زیادی بین کارفرمایان و دانش پژوهان برخوردار است و همچنین گفت:

“امسال، دو دوره ی تحصیلی ویژه برگزار خواهیم کرد و این موضوع به شدت مردم پسند است

 

از طرف شرکای صنعتی دانشکده، تقاضای زیادی وجود دارد

اندری ریگورودسکی، به طور کامل شرح داد:

به عنوان مثال بانک اسپر (sperbank)، درحال همکاری با ما است، آن ها یک آزمایشگاه علمی افتتاح کرده اند که تحقیقات علمی مربوطه در آنجا به انجام می رسند.

 

دانشگاه ملی علم و تکنولوژی(National University of Science and Technology MISIS)، یکی از دانشگاه های اصلی صنعتی روسیه، در رابطه با تدریس رشته های تولید فولاد و فن استخراج و ذوب فلزات است.

By: @ham3ds

تابستان امسال، دانشگاه MISIS و بانک اختصاصی حکومت (Vneshconombank VEB)، قراردادی به منظور ساخت یک مرکز برای مواد جدید و تکنولوژی های روزافزونی که تمرکز آن ها بر روی تکنولوژی بلاکچین است، امضا کرده اند. دانش پژوهان، تکنولوژی بلاکچین را در مرکز آموزشی جدید می آموزند.

 

این نشریه اضافه کرد که:

دانش پژوهان دانشگاه های MSU, HSE, MISIS, MIPT, و SPBGEU  به طور منحصر به فرد، درمورد بیت کوین و جنبه های جدید و نو تکنولوژی های مالی، اطلاعات بسیاری کسب خواهند کرد.

 

 

شما درباره دانشگاه های روسیه که دوره متمرکز ارز های دیجتال و بلاک چین را آموزش میدهند چه فکر میکنید؟ نظر خودتان را بیان کنید.

 

 

 

منبع: news.bitcoin
ممکن است علاقه مند باشید
guest

استفاده از محتوای توهین‌آمیز، غیراخلاقی، دیدگاه‌های غیراقتصادی، تبلیغات و اطلاعات تماس یا لینک‌های نامرتبط ممنوع است.

نقض قوانین ممکن است منجر به عدم تأیید دیدگاه‌ها یا مسدودسازی حساب کاربران شود.

2 دیدگاه
رضا زمانلو
رضا زمانلو
6 سال قبل

سلام
ممنونم از زحماتی که برای اطلاع رسانی در زمینه ارزهای دیجیتال میکشید.
من دنبال کلاسهای آموزشی ارزهای دیجیتال و بلاکچین هستم. میتونید راهنمایی کنید

hamed
hamed
6 سال قبل

سلام ممنون از لطف شما
در حال حاضر کلاس های معتبری در این زمینه وجود ندارد و اکثر کلاس ها و کارگاه ها و همایش ها با هدف کسب اطلاعات از شرکت کنندگان(در صورت رایگان بودن) و کسب سود از شرکت کنندگان(در صورت پولی بودن) هستند
در آینده نزدیک سعی در اطلاع رسانی کلاس های معتبر در این زمینه خواهیم کرد