atlasarzdigital

زیربنای اجماع در دفتر کل چیست؟برای نگهداری دفتر کل به کدام یک از افراد مشارکت‌کننده در شبکه می‌توان اعتماد کرد؟

زیربنای اجماع در دفتر کل چیست؟برای نگهداری دفتر کل به کدام یک از افراد مشارکت‌کننده در شبکه می‌توان اعتماد کرد؟

زیربنای اجماع در دفتر کل چیست؟

1:تمامِ دفترکل (The Entire Ledger)

یعنی تمام داده های دفترکل و کلیه‌ی رکورد هایی که ایجاد شده.

2:وضعیتِ نهایی (Net State) دفتر کل

که تمامی تراکنش ها و تغییرات در وضعیت دفترکل، جمع می‌شوند. از آنجایی که افراد مشارکت‌کننده در دفترکل، کلیه‌ی تراکنش‌ها و آپدیت‌هایی را که روی وضعیت مورد توافق قبلی دفترکل انجام شده، پذیرفته‌اند، به طور ضمنی وضعیت فعلی دفترکل نیز مورد تأیید آنهاست. این امر موجب شکل‌گیری زنجیره ای از دفترهای کل می‌شود که هر دفتر کل شامل وضعیت نهایی فعلی دفترکل، یک رفرنس به وضعیت نهایی قبلی و مجموعه‌ای از آپدیت‌های دفترکل است که باید روی وضعیت نهایی قبلی اعمال شوند تا وضعیت نهایی فعلی حاصل شود. این رویکردی است که Ripple برای اجماع به کار می‌برد.

زیربنای اجماع در دفتر کل چیست؟برای نگهداری دفتر کل به کدام یک از افراد مشارکت‌کننده در شبکه می‌توان اعتماد کرد؟
3:آپدیت‌های دفترکل
افراد مشارکت‌کننده در دفترکل می‌پذیرند که آپدیت‌هایی که هر کدام به آپدیت قبلی خود ارجاع داده شده‌اند، روی دفترکل اعمال شوند. این آپدیت‌ها در قالب یک بلاک قرار می‌گیرند که منجر به شکل‌گیری زنجیره‌ای از بلاک‌ها یا بلاک چین می‌شوند. در این روش، تعیین ترتیب اعمال آپدیت‌ها بسیار ساده است اما تعیین وضعیت نهایی دفترکل سخت است زیرا برای دست‌یابی به وضعیت نهایی دفتر کل، باید تمامی زنجیره‌ی آپدیت‌ها به ترتیب در وضعیت دفترکل اعمال شود. این رویکرد توسط Bitcoin به کار گرفته می‌شود.4:رکوردها
اجماع براساس هر یک از رکوردها حاصل می‌شود. در این روش، هر یک از آپدیت‌ها به طور مجزا وجود دارند و به جای زنجیره‌ای از آپدیت‌ها یا زنجیره‌ای از دفترهای کل، این رکوردها برای دستیابی به اجماع مورد استفاده قرار می‌گیرند.زیربنای اجماع در دفتر کل چیست؟برای نگهداری دفتر کل به کدام یک از افراد مشارکت‌کننده در شبکه می‌توان اعتماد کرد؟

برای نگهداری دفتر کل به کدام یک از افراد مشارکت‌کننده در شبکه می‌توان اعتماد کرد؟
1:یکی از مشارکت‌کنندگان به تنهایی

در این رویکرد، یک بدنه‌ی حاکمیتی به صورت انفرادی عهده‌دار نگهداری از دفترکل رکورد ها می‌شود و یک دفترکل متمرکز فیزیکی یا دیجیتال شکل می‌گیرد. هزینه‌ی نگهداری یک دفترکل متمرکز شامل نگهداری کپی داده ها از جمله زیرساخت محاسباتی و ساختار نگهداری از دفترکل و همچنین هزینه‌ی دسترسی فیزیکی یا دسترسی از طریق شبکه‌ی مجازی به دفترکل است.

2:تمامی مشارکت‌کنندگان

در این روش تمامی افراد حاضر در شبکه، رکوردهای معتبری را که درون شبکه رخ می‌دهند، دریافت می‌کنند. هزینه‌های اضافی که در این روش ایجاد می‌شود، شامل دو بخش است:

یکی نگهداری یک نسخه‌ی 3محلی از داده‌های دفترکل توسط هر یک از اعضای شبکه
دیگری هزینه‌ی سربار تعامل میان اعضا که در راستای توزیع داده انجام می‌شود.

3:برخی از مشارکت‌کنندگان

در این روش اجماع میان برخی از اعضای حاضر در شبکه و از طریق رأی‌گیری میان آنها حاصل می‌شود. در این رأی‌گیری برای حصول اجماع، تنها رأی اعضای مورداعتماد حساب می‌شود. به‌علاوه، مورداعتماد بودن، یک مفهوم انعطاف‌پذیر است و هر یک از اعضا می‌تواند میان مورداعتماد بودن و غیرقابل اعتماد بودن در حرکت باشد و هر گروه از اعضا ممکن است گروه متفاوتی از اعضا را برای کسب اجماع، مورداعتماد تلقی کنند.

4:هیچ یک از مشارکت‌کنندگان

هیچ‌یک از اعضا مورداعتماد نیستند. هر یک از مشارکت‌کنندکان می‌توانند وارد فرایند نگهداری از دفترکل شوند و این امکان برای آنها وجود دارد که ناشناس باقی بمانند. این روشی است که Bitcoin از آن استفاده می‌کند و هزینه‌های اضافی بر کنترل منابع ضروری تحمیل می‌کند. در سال 2013 تخمین زده شده بود که بیت کوین تنها برای اطمینان از  یکپارچگی دفترکل، زمان پردازشی معادل 6 تا 8 برابر 500 سوپرکامپیوتر صرف می‌کند که به ازای هر تراکنش 8.25 دلار آمریکا هزینه دارد.

 

منبع : آزمایشگاه بلاک چین ایران
اشتراک
اطلاع از
guest
0 دیدگاه
بازخوردهای داخلی
مشاهده تمام دیدگاه‌ها
بازخورد
feedback
بازخورد شما درباره ارزدیجیتال

این بازخورد برای صفحه زیربنای اجماع در دفتر کل چیست؟برای نگهداری دفتر کل به کدام یک از افراد مشارکت‌کننده در شبکه می‌توان اعتماد کرد؟ ارسال خواهد شد.

گزارش خطا
  • گزارش خطا
  • انتقادات و پیشنهادات
  • نیاز به راهنمایی

ارزهای دیجیتاللیست کامل
اخبار و مقالاتاخبار و مقالات بیشتر
صرافی ارزهای دیجیتالصرافی های بیشتر
دستگاه ماینر ارزهای دیجیتالدستگاه های بیشتر
موردی یافت نشد.
0
دیدگاه خود را به اشتراک بگذاریدx
()
x