احکام مالیاتی مزارع استخراج ارز‌های دیجیتال ابلاغ شد

احکام مالیاتی مزارع استخراج ارز‌های دیجیتال ابلاغ شد

سازمان امور مالیاتی در بخشنامه‌ای احکام مالیاتی مراکز استخراج ارزهای دیجیتال را برای اجرا ابلاغ کرد که بر اساس آن، در صورت بازگشت ارز حاصل از صادرات ارزهای دیجیتال به چرخه اقتصادی، مشمول مالیات با نرخ صفر خواهند بود.

به گزارش ارزدیجیتال و به نقل از گروه اقتصاد خبرگزاری میزان بر اساس آخرین بخشنامه سازمان امور مالیاتی، بر اساس تبصره ۲ بند ۲ استقرار واحدهای استخراج فرآورده‌های پردازشی رمزنگاری شده ارزهای دیجیتال (ماینینگ) شامل محدودیت ۱۲۰ کیلومتری شهر تهران، ۵۰ کیلومتری شهر اصفهان و ۳۰ کیلومتری مراکز سایر استان‌ها نیست.

همچنین بر اساس بند ۶ این مصوبه، مراکز استخراج ارزهای دیجیتال، به‌عنوان واحد تولید صنعتی شناخته شده و مشمول مقررات مالیاتی خواهند بود.

همچنین براساس تبصره این بند، واحدهای ماینینگ در صورتی که محصول خود را صادر و ارز حاصل از آن را براساس ضوابط بانک مرکزی به چرخه اقتصادی بازگردانند، مشمول مالیات با نرخ صفر خواهند بود.

هیات وزیران در ششم مرداد با استخراج فرآورده‌های پردازشی رمزنگاری شده به‌عنوان یک فعالیت صنعتی و با اخذ مجوز از وزارت صنعت، معدن و تجارت موافقت کرد.

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

4 دیدگاه
علی
علی
۴ سال قبل

دو ماه قبل تو تلوزيون و رسانه ها شعار دادن که ماينينگ بده، اونائی که ميکنن سود جو هستند و پولشویی ميکنن.
برای جوونایی مردم هزار تا پرونده عجيب و غريب درست کردن و مردم رو درگير کردن.
برای همه وثيقه های سنگين بريدن و پاشون رو به دادگاه و دادسرا باز کردن.
حالا بعد از دو ماه همه چيز داره خوب ميشه. خدا رو شکر. تکليف اونائی که براشون پرونده ساختن چی ميشه ؟

محمد
محمد
۴ سال قبل

خدا میدونه بیشتر از کسانی که خودشون فارم دارن ، جوونایی پیگیر شروع به کار صنعت ماینینگ هستن که کارشون به ماینینگ بستگی داره و با حذف ماینینگ بیکار میشن .

با راه افتادن صنعت ماینینگ یه اشتغال بالا رو داریم. ان شاالله مسئولین این کشور یه بارم که شده دلسوز آینده این مملکت و جوونای بیکار باشن و ساز و کار این صنعت رو درست کنند

محسن
محسن
۴ سال قبل

باید دید چی پیش میاد!

درمانده
درمانده
۴ سال قبل
پاسخ  محسن

با این تعرفه ی برق کسی نمیتونه کار بکنه که چیزی پیش بیاد مگر اونیکه رانت داره و برق مفتی داره و الا مردم عادی سابیدن به الک