فوربز: ۶ شرکت بزرگ فین‌تک دنیا در حوزه بلاک چین فعال هستند

فوربز: ۶ شرکت بزرگ فین‌تک دنیا در حوزه بلاک چین فعال هستند

نشریه فوربز این هفته لیستی از ۵۰ شرکت برتر دنیا در حوزه فناوری مالی یا «فین‌تک» (FinTech) را منتشر کرد. در میان اسامی ۵۰ شرکتی که در این نشریه منتشر شد، نام ۶ شرکت مرتبط با فناوری بلاک چین به چشم می‌خورد.

به گزارش کوین تلگراف، فوربز در لیست ۵۰ شرکت برتر حوزه فین‌تک در سال ۲۰۲۰ که در روز ۱۲ فوریه (۲۳ بهمن) منتشر کرد، شش شرکت را دسته «بلاک چین و بیت کوین» قرار داده است، این شرکت‌ها عبارتند از: آکسونی (Axoni)، چِینالایسیس (Chainalysis)، کوین‌بیس (Coinbase)، اورلجر (Everledger)، میکردائو (MakerDao) و ریپل (Ripple).

این لیست شامل نام‌های بزرگی چون «Plaid» ،«Opendoor» و «Lemonade» نیز بود که به ترتیب در دسته‌های املاک و مستغلات، پرداخت و بیمه دسته‌بندی می‌شوند.

با توجه به گستردگی دسته‌های حوزه فین‌‌تک، فوربز لیست سال ۲۰۲۰ را به ترتیب حروف الفبا ارائه داده است.

در بین ۶ شرکت بلاک چینی که نامشان در این لیست آمده است، صرافی بزرگ کوین‌بیس با سرمایه ۵۲۵ میلیون دلاری، بزرگ‌‎ترین شرکت است. شرکت‌ ریپل نیز با سرمایه ۲۹۳ میلیون دلاری در رتبه دوم قرار دارد. اورلجر با سرمایه ۲۰ میلیون دلاری در رتبه آخر این لیست است.

فوربز نقطه اشتراک تمام این شرکت‌ها را در سه حوزه سهام‌داری، موقعیت مکانی و خدمات می‌داند. این نشریه در خصوص فهرست خود می‌نویسد:

از مهم‌ترین اشتراکات بین تمام ۵۰ شرکت برتر حوزه فین‌تک در سال ۲۰۲۰ می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

همگی شرکت‌های خصوصی هستند، بیشتر مشتریان آن‌ها در ایالات متحده آمریکا هستند و همگی آن‌ها استفاده از خدمات مالی را برای مشتریان آسان‌تر، سریع‌تر و ارزان‌تر می‌کنند.

از ۵۰ شرکتِ لیست شده توسط فوربز، ۴۸ شرکت در آمریکا و ۲ شرکت در لندن مستقر هستند.

ممکن است علاقه مند باشید
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

0 دیدگاه