دانشگاه استنفورد مرکز تحقیقاتی بلاک چین می‌سازد

دانشگاه استنفورد مرکز تحقیقاتی بلاک چین می‌سازد

دانشگاه استنفورد طی اقدامی قصد دارد یک مرکز تحقیقاتی جدید برای بلاک چین بسازد. این کار با هدف ایجاد برنامه آموزشی برای افراد علاقه‌مند به این صنعت انجام می‌شود.

گروهی از استارتاپ‌های ارز دیجیتال، حامی ساخت مرکز تحقیقات بلاک چین در دانشگاه استنفورد شدند. این مرکز که برای تحقیقات در زمینه بلاک چین ساخته می‌شود، توسط دن بونه و دیوید مازیرز، پروفسور و متخصص در زمینه بلاک چین و ارز دیجیتال، سرپرستی خواهد شد.

دانشگاه استنفورد مرکز تحقیقاتی بلاک چین می‌سازد

دانشگاه استنفورد

هدف این مرکز تحقیقاتی  قرار دادن دانشمندان دانشگاه استنفورد و برترین رهبران این صنعت در کنار هم، برای یافتن بهترین‌ راه‌های ممکن برای توسعه بلاک چین است.

وب‌سایت این مرکز تحقیقاتی لیستی از حامیان اولیه از جمله: موسسه اتریوم؛ آزمایشگاه پروتکل و موسسه اینترچین را به اشتراک گذاشته است.

همچنین بخوانید: کمک مالی ۵۰ میلیون دلاری ریپل به دانشگاه های برتر برای سرعت بخشیدن به پذیرش بلاک چین

بونه که پروفسور دانشکده مهندسی دانشگاه استنفورد است، در رابطه با این مرکز تحقیقاتی می‌گوید:

«بلاک چین با سرعت سرسام‌آوری تبدیل به جزو جدایی‌ناپذیر تجارت جهانی شده است. استنفورد باید تلاش کند تا حدالامکان در روند پیشرفت، بهبودبخشی و اعمال این تکنولوژی نقش داشته باشد و باید اثرات این تکنولوژی را به‌خوبی درک کند».

دانشگاه استنفورد مرکز تحقیقاتی بلاک چین می‌سازد

دن بونه

این مرکز تحقیقات جدیدی روی طراحی برنامه آموزشی برای بلاک چین متمرکز خواهد بود تا برنامه تحصیلی برای دانشجویان و افراد حرفه‌ای مشغول به کار در این حوزه فراهم کند. گزارش‌ها نشان می‌دهد که چنین کلاس‌هایی در دانشگاه‌های ایالات متحده با استقبال زیادی مواجه می‌شوند.

 

ممکن است علاقه مند باشید
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

0 دیدگاه