ارز دیجیتال > کاربرد تجاری > آموزش و پرورش > دانشگاه استنفورد مرکز تحقیقاتی بلاک چین می‌سازد
آموزش و پرورش اخبار

دانشگاه استنفورد مرکز تحقیقاتی بلاک چین می‌سازد

Stanford university building blockchain reaserch center

دانشگاه استنفورد طی اقدامی قصد دارد یک مرکز تحقیقاتی جدید برای بلاک چین بسازد. این کار با هدف ایجاد برنامه آموزشی برای افراد علاقه‌مند به این صنعت انجام می‌شود.

گروهی از استارتاپ‌های ارز دیجیتال، حامی ساخت مرکز تحقیقات بلاک چین در دانشگاه استنفورد شدند. این مرکز که برای تحقیقات در زمینه بلاک چین ساخته می‌شود، توسط دن بونه و دیوید مازیرز، پروفسور و متخصص در زمینه بلاک چین و ارز دیجیتال، سرپرستی خواهد شد.

دانشگاه استنفورد مرکز تحقیقاتی بلاک چین می‌سازد

دانشگاه استنفورد

هدف این مرکز تحقیقاتی  قرار دادن دانشمندان دانشگاه استنفورد و برترین رهبران این صنعت در کنار هم، برای یافتن بهترین‌ راه‌های ممکن برای توسعه بلاک چین است.

وب‌سایت این مرکز تحقیقاتی لیستی از حامیان اولیه از جمله: موسسه اتریوم؛ آزمایشگاه پروتکل و موسسه اینترچین را به اشتراک گذاشته است.

همچنین بخوانید: کمک مالی ۵۰ میلیون دلاری ریپل به دانشگاه های برتر برای سرعت بخشیدن به پذیرش بلاک چین

بونه که پروفسور دانشکده مهندسی دانشگاه استنفورد است، در رابطه با این مرکز تحقیقاتی می‌گوید:

«بلاک چین با سرعت سرسام‌آوری تبدیل به جزو جدایی‌ناپذیر تجارت جهانی شده است. استنفورد باید تلاش کند تا حدالامکان در روند پیشرفت، بهبودبخشی و اعمال این تکنولوژی نقش داشته باشد و باید اثرات این تکنولوژی را به‌خوبی درک کند».

دانشگاه استنفورد مرکز تحقیقاتی بلاک چین می‌سازد

دن بونه

این مرکز تحقیقات جدیدی روی طراحی برنامه آموزشی برای بلاک چین متمرکز خواهد بود تا برنامه تحصیلی برای دانشجویان و افراد حرفه‌ای مشغول به کار در این حوزه فراهم کند. گزارش‌ها نشان می‌دهد که چنین کلاس‌هایی در دانشگاه‌های ایالات متحده با استقبال زیادی مواجه می‌شوند.

print

دانشگاه استنفورد مرکز تحقیقاتی بلاک چین می‌سازد

درباره نویسنده

مریم رضائی

مریم رضائی

دیدگاه کابران

avatar
  اشتراک  
اطلاع از