تحلیل قیمت اتریوم؛ منتظر سقوط بیشتر باشیم؟

تحلیل قیمت اتریوم؛ منتظر سقوط بیشتر باشیم؟

قیمت اتریوم پس از تلاش برای شکستن مقاومت ۳۷۰ دلار، با اصلاح همراه شد و در حال حاضر در محدوده ۳۵۵ دلار نوسان می‌کند. اگر اتریوم موفق به حفظ ناحیه ۳۵۰ و ۳۴۸ دلار نشود، احتمال سقوط بیشتر وجود دارد.

به گزارش نیوز‌بی‌تی‌سی، قیمت اتریوم در روزهای اخیر موفق شد تا محدوده‌ای بالاتر از مقاومت ۳۶۵ دلار صعود کند. شکست در عبور از مقاومت ۳۷۰ دلار باعث شد تا شاهد سقوط ارز شماره دو بازار تا محدوده ۳۵۰ دلار باشیم. این نوسانات سبب شد تا یک اوج هفتگی در ناحیه‌ای نزدیک به ۳۷۰ دلار تشکیل شود. اصلاح اتر نیز در همین محدوده آغاز شد. وضعیت فعلی اتریوم شباهت بسیاری با بیت کوین دارد.

سقوط به زیر ۳۶۵ و ۳۶۰ دلار باعث شده است تا نوسانات نزولی فعلی در نمودار ایجاد شود. در حال حاضر، خرس‌های بازار این فرصت را دارند تا قیمت اتریوم را تا محدوده‌ فیبوناچی ۵۰٪ کاهش دهند. این سطح در جهش از ۳۴۷ دلار به ۳۶۹ دلار ایجاد شده است.

نکته پراهمیت، شکسته‌شدن کانال صعودی در نزدیکی سطح ۳۵۵ دلاری در تایم فریم یک ساعته است. قیمت اتریوم در حال حاضر زیر حمایت ۳۵۵ دلاری و میانگین متحرک ۱۰۰ ساعته قرار دارد.

نمودار قیمت اتریوم
نمودار قیمت اتریوم

نزدیک‌ترین حمایت، سطح ۳۵۲ دلاری است. این قیمت فاصله چندانی با سطح ۷۶.۴ درصدی فیبوناچی که در جهش از ۳۴۷ دلار به ۳۶۹ دلار ایجاد شده بود، ندارد. ۳۵۰ دلار نیز اولین حمایت کلیدی اتریوم است. پس از این ناحیه، ۳۴۸ دلار قرار دارد. در صورتی که اتریوم نتواند سطح ۳۴۸ دلاری را حفظ کند، احتمال اصلاح شدید قیمت وجود دارد.

۳۴۲ دلار، حمایت کلیدی دیگری است که شکسته‌شدن آن می‌تواند به سقوط تا حمایت ۳۳۳ دلار منجر شود. این نشان‌دهنده ناحیه فیبوناچی ۱.۶۱۸ است که در حرکت رو به بالا از ۳۴۷ به ۳۶۹ دلار ایجاد شده است.

از سوی دیگر، اگر اتریوم بتواند سطوح ۳۵۰ و ۳۵۲ دلار را حفظ کند، احتمال یک جهش صعودی تازه وجود دارد. نزدیک‌ترین مقاومت در این جهش ۳۵۵ دلار خواهد بود.

اولین مقاومت پراهمیت نیز در ناحیه ۳۶۲ دلار قرار دارد. در صورتی که قیمت از این سطح عبور کند، خریداران هدف‌گذاری خود را برای ثبت رکورد هفتگی دیگر در محدوده‌ای بالاتر از ۳۶۲ دلار انجام می‌دهند.

شاخص مکدی (MACD) در تایم فریم ساعتی با سرعت بیشتری در حال ورود به ناحیه نزولی است. از سوی دیگر، شاخص قدرت نسبی (RSI) زیر سطح ۴۰ قرار دارد که نشانه‌ای نزولی است. حمایت اصلی در وضعیت فعلی ۳۵۰ دلار است و اصلی‌ترین سطح حمایتی نیز در ۳۶۲ دلار تشکیل شده است.

اشتراک
اطلاع از
guest
7 دیدگاه
بازخوردهای داخلی
مشاهده تمام دیدگاه‌ها
علي رضا
علي رضا
7 ماه پیش

يك سوالي كه به صورت روشن داده نميشه اين هست كه با امدن اتريم ٢.٠چه بر سره ريگ هاي اتريم مياد

علي رضا
علي رضا
7 ماه پیش

يعني بايد برن روي ارز هاي ديگه درسته ؟
درامدش خيلي فاصله داره با اترم گمونم

محمد
محمد
7 ماه پیش

من تحلیل بلد نیستم اقا بفروشیم یا نگه داریم

apmobcknn
apmobcknn
7 ماه پیش
پاسخ  محمد

سعی کن به مرور یاد بگیری – پنیر مفت نیست

pooya
pooya
7 ماه پیش
پاسخ  apmobcknn

کره مفته

مانی هخامنش
مانی هخامنش
7 ماه پیش
پاسخ  محمد

درود بر شما
نظر شخصی من بر اساس تجربم.اگر ریسک پذیری داری سعی کن تا بعد از انتخابات امریکا نگهش داری امکان سعودش خیلی بالاست.و از همه مهمتر اتریوم 2 به زودی داره خودشو اماده میکنه برای بازار احتمال داره تاثیر مثبتی روی قیمت اتریوم بزاره.در کل انتخابات امریکا با برنده شدن ترامپ به احتمال قوی یه جون خیلی تازه به روند رشد میده.این فقط یک پیشنهاد بود تصمیم با خود شماست.
پاینده ایران

ارزهای دیجیتاللیست کامل
اخبار و مقالاتاخبار و مقالات بیشتر
صرافی ارزهای دیجیتالصرافی های بیشتر
دستگاه ماینر ارزهای دیجیتالدستگاه های بیشتر
موردی یافت نشد.