تعداد تراکنش‌های اتریوم به بیشترین میزان یک سال اخیر رسید

تعداد تراکنش‌های اتریوم به بیشترین میزان یک سال اخیر رسید

به گزارش Cryptoglobe در روز پنجشنبه ۹ خرداد، تعداد تراکنش­های روزانه اتریوم در چند روز اخیر به نزدیکی ۱ میلیون  عدد رسیده است.

اتریوم، دومین ارز دیجیتال بزرگ با ارزش بازار ۲۷ میلیارد دلاری، چند روز گذشته شاهد افزایش قابل توجهی در تعداد تراکنش‌های روزانه شبکه خود بوده است.

در تاریخ ۲۷ می، یعنی ۴ روز قبل، بیش از ۹۴۲,۰۰۰ تراکنش در پلتفرم اتریوم به ثبت رسید.

در ۲۹ می، تعداد این معاملات با ۵ هزار افزایش نسبت به ۲ روز گذشته خود، به بیش از ۹۴۷,۰۰۰ تراکنش در روز رسید.

نمودار تغییرات تعداد تراکنش های روزانه اتریوم از ژانویه 2019

تغییرات تعداد تراکنش های روزانه اتریوم از ژانویه ۲۰۱۹ تاکنون

فعالیت اتریوم به زمان بازار صعودی قبلی برمی‌گردد

همانطور که توسط TrustNodes تایید شده است، تعداد تراکنش‌های انجام شده در شبکه اتریوم به بالاترین میزان خود از اوایل فوریه ۲۰۱۸ تاکنون رسیده است. سطح فعالیت در بلاک­ چین اتریوم، در حال نزدیک شدن به مقادیری است که در بازار صعودی قبلی که قیمت اتر به سقف تاریخی خود یعنی ۱,۴۳۲ دلار در تاریخ ۱۳ ژانویه ۲۰۱۸ رسیده بود.

اگرچه بطور کلی یک کاهش قابل توجه در تعداد تراکنش‌های روزانه اتر در طول فوریه ۲۰۱۹ (به دلیل افزایش زمان بلاک شبکه اتریوم) اتفاق افتاد، اما فعالیت در بلاک ­‌چین پلتفرم اتریوم در حال حاضر بطور پیوسته در حال افزایش است.

از ماه مارس امسال، تعداد تراکنش‌های اتر به همراه قیمت آن افزایش یافته و در حال حاضر حدود ۲۵۵ دلار معامله می‌شود. این در حالی است که قیمت اتر در اوایل دسامبر ۲۰۱۸، با یک سقوط ناگهانی به کمتر از ۱۰۰ دلار رسیده بود.

اصلاح قیمت اتر پس از سقوط آن به زیر ۱۰۰ دلار

کاهش شدید قیمت اتر در سال گذشته، ممکن است به خاطر راه­‌اندازی تعداد قابل توجهی از پروژه‌­های نوپای بلاک ­چینی باشد که سرمایه خودشان را که بر اساس اتر جمع کرده بود، فروختند تا هزینه­‌های اجرایی خود را پوشش دهند. علاوه بر این، ارزش اتر ممکن است به خاطر سقوط قیمت بیت ­کوین در آن زمان، به عنوان تاثیرگذارترین ارز دیجیتال نیز کاهش یافته باشد.

با این حال، به نظر می­‌رسد بازار ارزهای دیجیتال، پس از تحمل یک دوره نزولی در سال ۲۰۱۸، اصلاح خود را آغاز کرده است. ممکن است یکی از دلایل اصلی افزایش قیمت­‌های اخیر بازار ارزهای دیجیتال، راه‌­اندازی بسیاری از پروژه‌­های جدید با تمرکز بر روی دارایی‌های دیجیتال باشد.

ارزش بازار تامین سرمایه غیرمتمرکز به ۶۰۰ میلیون دلار نزدیک می­‌شود

اکوسیستم تامین سرمایه (DeFi) به سرعت در حال رشد است و معمولا شامل پروژه‌­های همتا به همتای مبتنی بر اتریوم، از جمله میکردائو (MakerDAO)، کامپوند (Compound)، دارما (Dharma) و بسیاری دیگر می‌شود. با توجه به داده­‌های DefiPulse، سرمایه موجود در بازار تازه متولد شده DeFi در حال حاضر به بیش از ۵۸۳ میلیون دلار رسیده است.

دیگر پروتکل‌­های مرتبط به صرافی­‌های غیرمتمرکز مبتی بر اتریوم مانند یونی­‌سواپ (Uniswap) و بانکور (Bancor) نیز اخیرا افزایش قابل توجهی را تجربه کرده‌­اند. در همین حال، شبکه لایتنینگ بیت ­کوین، که به عنوان یکی از بخش‌­های در حال توسعه اکوسیستم DeFi در نظر گرفته می شود، افزایش قابل توجهی در تعداد نودهایش داشته است.

بر اساس داده­‌های سایت 1ML، در حال حاضر، ۸,۵۷۹ نود در شبکه لایتنینگ بیت ­کوین وجود دارد، که یک افزایش ۴.۴۹ درصدی را نسبت به ماه گذشته نشان می‌­دهد. ظرفیت شبکه لایتنینگ بیش از ۱,۰۰۰ بیت­ کوین است که در حال حاضر ارزش آن بیش از ۸.۳ میلیون دلار است.

ممکن است علاقه مند باشید
guest

استفاده از محتوای توهین‌آمیز، غیراخلاقی، دیدگاه‌های غیراقتصادی، تبلیغات و اطلاعات تماس یا لینک‌های نامرتبط ممنوع است.

نقض قوانین ممکن است منجر به عدم تأیید دیدگاه‌ها یا مسدودسازی حساب کاربران شود.

0 دیدگاه