آخرین وضعیت صرافی Cryptopia؛ زمان تسویه حساب همچنان مشخص نیست

آخرین وضعیت صرافی Cryptopia؛ زمان تسویه حساب همچنان مشخص نیست

هنوز زمان تسویه حساب با مشتریان مالباخته‌ی صرافی ارز دیجیتال کریپتوپیا که چند ماه پیش هک شد، مشخص نشده است.

به گزارش کوین تلگراف، گرانت تورنتون (Grant Thornton) در دومین گزارشش از عملیات کریپتوپیا تایید کرد که از ماه می (اردیبهشت) تا نوامبر (آبان) حدود ۱۰.۹ میلیون دلار نیوزلند (معادل ۷.۱۸ میلیون دلار آمریکا) بازیابی شده است.

با پرداخت بدهیِ طلبکارانی که در اولویت بودند، پرداخت‌های این صرافی به ۳.۷۴ میلیون دلار نیوزلند (۲.۴۶ میلیون دلار آمریکا) رسیده است و این باعث شده رقم خالص دارایی‌های بازیابی شده تا این لحظه به ۷.۲ میلیون دلار نیوزلند (۵.۷ میلیون دلار آمریکا) برسد.

در این گزارش آمده است:

ما به بررسی امور شرکت و مدیران آن که قبل از انتصاب ما در این پست مشغول به کار بودند ادامه می‌دهیم تا مشخص کنیم که آیا راه‌های دیگری برای بازیابی اموال شرکت در دسترس است.

گرانت تورینو در مورد اینکه طلبکاران صرافی که تعداد آن‌ها هم قابل توجه است، چقدر باید برای بازپرداخت دارایی‌هایشان صبر کنند نظری نداد، و اشاره کرد:

در حال حاضر تخمین تاریخ تسویه با مشتریان عملی نیست.

کریپتوپیا در ژانویه سال جاری میلادی (دی ماه ۱۳۹۷) بعد از هک ۱۶ میلیون دلاری، تعطیل شد. متصدیان امور تسویه با یک روند طولانی به جزئیات تراکنش‌های مشریان دسترسی پیدا کرده‌اند. این در حالیست که تطبیق صورت حساب‌ها ادامه دارد.

در این گزارش آمده است:

هنوز هیچ یک از روندهای تطبیق حساب‌های مشتریان با دارایی‌های دیجیتال ذخیره شده در کیف پول‌ها به نتیجه نرسیده است.

گرانت تورنتون در حال حاضر روی حساب‌های بیش از ۹۰۰,۰۰۰ کاربر کار می‌کند که احتمالاً شامل ۹۰۰ ارز دیجیتال مختلف می‌شوند.

همچنین در اوایل ماه جاری، صرافی ارز دیجیتال کره‌ای آپ‌بیت، ۳۴۰,۰۰۰ دلار از دارایی‌های خود را به طور مرموزی از دست داد. برخی از تحلیل‌گران معتقد بودند که این دزدی کار خودِ صرافی است. اما صرافی ادعا کرده است که دارایی‌های از دست رفته کاربران را به آنان باز می‌گرداند.

ممکن است علاقه مند باشید
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

1 دیدگاه
MasterMind
MasterMind
4 سال قبل

شت کوین اوپیا کلی اموال مردم رو بالا کشید و جالبه هیچکسی هم جوابگو نیست! از مقامات نیوزیلند بعید بود این غفلت و عدم رسیدگی!

MasterMind